Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kikhez engeditek oda a...

Ti kikhez engeditek oda a kutyátokat? Talán óvatosabbnak kellene lennem?

Figyelt kérdés

A minap a kiskutyámat (yorkie) séta közben odaengedtem egy német juhászhoz, és a gazdája azt mondta nekem, hogy ha így folytatom, előbb-utóbb meg fogják harapni a kiskutyámat. Nem a saját kutyájára értette, mert azzal még össze is puszilkodtak, hanem úgy, általában.

Én ha megyek sétánál, mindig engedem, hogy a kutyusom más kutyákkal ismerkedjen. Nem keresem őket mindenhol, de ha épp szembe jön egy, nem szoktam elmenekülni. Az enyém amúgy is nagyon barátságos, bár bevallom, sajnos volt már, hogy összeverekedett más kutyákkal, de olyankor is mindig a másik fél volt a kezdeményező, mert a kétes helyzetekből az enyém inkább kihátrál. Ráadásul ivaros kan, tehát ha ő nem is olyan, más kanok szívesebben kekeckednek vele. De eddig ha baj volt, mindig meg tudtam védeni.

Talán tényleg túl bátor vagyok? Óvatosabbnak kéne lennem? Ti mit gondoltok erről, és kikhez szoktátok odaengedni a kutyátokat?



2015. júl. 10. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen,előbb jobb megkérdezni,hogy barátkozhatnak e vagy sem.


Amúgy jobb lesz majd ivartalanítani így nem fognak vele kekeckedni :)


Nálunk az idős kutya/kistestű/ nem tolerálja a túl buzgó kutyákat,morog és oda kap.Persze a semmiből mindig jön vmi pincsi,tacskó szerűség és zaklatja az idős kutyámat. Múltkor leültettem majd megfogtam a buzgómócsing hámját odébb léptem és vártam a gazdát.Utána mondtam,hogy gond lehet ha olyan kutyához szalad oda aki nagyobb és nem tolerálja a többi kutyát,vagy csak épp az övét.

2015. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igazatok van, talán egy kicsit tényleg túl bátor vagyok, de most megijesztettek a nő szavai, mert úgy hangzottak, mint egy jóslat...

Mivel első kutyusom, az elején én is óvatosabb voltam, és szinte mindenkit megkérdeztem összeengedés előtt, hogy szabad-e. De azt tapasztaltam, hogy sajnos sok gazdi egyenesen sértésnek veszi, ha ilyesmit kérdezek. Egyszer megálltam egy sarkon épp beforduló boxer előtt, mert azt akartam látni, hogy reagál a gazdi, hogy megfogja-e vagy továbbviszi. Erre egy pillanatra rám nézett, aztán már mérgelődött is magában, hogy jól van, ne engedjem oda az enyémet, és sértődötten ment el. Pedig én tényleg csak arra voltam kíváncsi, hogy odavihetem-e, de nyilvánvalóan ő félreértett. Ezek miatt felhagytam a kérdezősködéssel, és ráadásul mindenki azt mondta kivétel nélkül, hogy barátságos a kutyája.

2015. júl. 11. 22:08
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, kérés nélkül ne engedd oda. Az a halálom nekem is, mikor valahova sietek a kutyáimmal a városban (igen, sokszor póráz nélkül), és valaki odaengedi a kutyáját. A városi környezet pl. járda nem játszótér, oda nem azért megyek a kutyáimmal, hogy játszanak. A staffim persze jól bepörög, játszana, utána nyugtathatom, hogy tovább tudjunk menni. Nem csak az agresszió miatt kérdezd meg, bármi lehet (tüzel a kutya, siet a gazda, beteg a kutya, simán csak nem akarja stb).
2015. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is yorkim van, ivartalanított szuka.

Többnyire póráz nélkül sétálunk, viszont ő inkább kikerüli a kutyákat. Ha ismeretlen kutyával találkozunk, és azt látom, hogy a gazdi fogja a sajátját (pláne rövid pórázon) akkor a sajátomat azonnal áthívom a másik oldalamra, és eszébe sem jut odamenni.

Ha azt látom, hogy a gazdi csak úgy lazán sétáltatja, nem hívja láb mellé, és a másik kutya is csóvál, és örül, akkor odaengedem.

Már ha oda akar menni az enyém. Nagyobb testűektől néha tart, de akkor sem megyünk más irányba, hanem behívom láb mellé, és szépen elsétálunk mellettük.


9 év alatt volt 1-2 kisebb konfliktus (ebből 3 németjuhász, 1 labrador, 1 boxer) de egyiket sem az én kutyám kezdte.

A legelső német juhászos esetnél a gazda ordítva rohant a kutyája után, és kiabált, hogy vegyem föl az enyémet. Amikor utolérte a sajátját, jól megverte, amiért elrohant, majd közölte, hogy bocs, de már néhány kiskutyát bedarált...


Szóval óvatosan. Még ha a Tiéd barátságos is, nem tudhatod, hogy a másik milyen. És ha nem barátságos, akkor egy harapással végezhet a Tiéddel.

2015. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!