Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegán vagyok és szeretném...

Vegán vagyok és szeretném hogyha a kutyám is az lenne. Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 20. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
85%
Egy kutyát vegán életmódra kényszeríteni pont olyan, mintha te ezentúl csak húst kapnál. Neked az lenne kínzás, neki ez.
2015. júl. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
87%

"Azt olvastam, hogyha csak hússal etetnek egy kutyát, más vitaminok kiegészitése nélkül, akár el is pusztulhat, elgyengülnek a csontjai stb"


Igen, ez így van. Minden kutyának szüksége van vitaminra IS.De az étrendjének mindegy 70%-át a hús kell, hogy kitegye.

2015. júl. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
92%

Ismerek egy vega családot, senki nem eszik húst. Vettek egy magyar vizsla kölyköt, bájos, bársonyfülű, egészséges kis jószágot. Kitalálták, hogy őt is a saját kajájukkal etetik, mert hát ők is milyen egészségesek.

Történetesen jelen voltam, mikor a kb. 4 hónapos kölyökkutyát elvitték az állatorvoshoz valami piti ügy miatt. A kutyának kiálltak a bordái, csonttá fogyott, a végtagjai deformálódtak, a fogai kihullottak és nem nőtt helyettük új. Az állatorvos meg az asszisztense kórusban üvöltött velük, hogy AZONNAL hagyják abba ezt a baromságot, adjanak a kutyának rendes kutyaeledelt meg vitaminokat, akkor talán még meg lehet menteni. Ááá, csak meg kell szoknia.

Fél éves korában leállt a kutya mája, nem is élte túl. Az angolkór összes létező tünetét produkálta szegény.

2015. júl. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
93%

Egy kutya étrendjét 70 % hús 30% zöldség,gyümölcs kell hogy kitegye plusz kiegészítők lehetnek. A kutyák emésztése,gyomra,fogazata meg maradt a farkastól.Lehet az kistestű vagy óriás fajta ugyan úgy igénylik ezt az étkezési formát. Farkasok is az elejtett zsákmányt eszik és amit a növény evők esznek bogyók,füvek stb amik a belekben vannak azt is megeszik nekik az a plussz kiegészítő.Én hallottam,hogy szoktak füveket és bogyókat is enni,egy doku filmbe benne volt,ahogy a medvék is. Ragadozó állattól nem lehet megvonni a húst.


Rendes minőségi táp és havonta 2x-3x hús csont,zöldség gyümi is elég. Szóval minden nap nem kell (persze jobb lenne ) de havonta többször jó ha kap. MI is vagy főzünk nekik vagy nyersen kapják egy hónapba 1 hét húsos hét :D Amúgy jó minőségű tápot kapnak.

2015. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
Ez az első nap, hogy kipróbáltam nála a vegán kaját, ma már kevesebb húst kapott, több rizst és stb. Egyenlőre teljesen jól van, de ha bármi baj lenne, pl elkezdene fogyni, kapná a dögöket. Azért köszönöm a válaszokat, vigyázok ám a kutyámra, nyugi mindenki ;) :D Teljesen jól néz ki a kutyim, sok ereje van továbbra is, de ha nem igy lesz, akkor vissza állunk a tápozásra :)
2015. júl. 21. 16:13
 26/71 anonim ***** válasza:
88%
Remélem, ez a kérdés megint csak egy unatkozó vakációs gyerek vagy szociológuspalánta provokációja, mert ember ennyire hülye nem lehet.
2015. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Hülye nem vagyok, de ezt szerintem én jobban tudom mint te ;D Ahogy az előbb irtam, ha nem jönne be neki, vissza állunk a tápozásra.;)
2015. júl. 21. 16:47
 28/71 sippara ***** válasza:
92%
"Ha nem jönne be neki" ne haragudj, nem.bántásból, de ha az ilyen alapvető dolgok, mint egy ragadozó élőlény helyes táplálása nem esnek le se önállóan, se segítséggel, milyen formában tervezed megállapítása, hogy "bejön-e neki" az etetési mód,aminek az egész lénye a szöges ellentétét kívánja meg?
2015. júl. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:
Oké, oké emberek. További válaszokat nem kérek, eldöntöttem mi lesz :)
2015. júl. 21. 16:57
 30/71 A kérdező kommentje:
Ha nem lesz egészséges tőle egy idő után (nem valószinü) akkor vissza állunk a tápra. Nyugi le, mindenki ^^ Eddig tökéletes, kiváncsi vagyok, hogy meddig lesz neki jó. Ha nem jön be (sovány, stb, de nem hiszem) akkor nem erőltetem. Állatkinzó pedig nem vagyok. Nem várnám ám ki, amig csonttá fogyna esetleg.. :D
2015. júl. 21. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!