Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegán vagyok és szeretném...

Vegán vagyok és szeretném hogyha a kutyám is az lenne. Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 20. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:

nem eszem meg a lovat xd tehát nem értem, mi a bajod...

értelem szerüen, lehet jól bánni a lóval és rosszul is. én a természetes lókiképzést csinálom a lovammal. semmi erőszak nincs benne. szabadon követ és semmilyen felszerelést nem teszek rá lovagláskor. nem bántom a lovam. rendesen kap enni, jó helye van. nem teszek vasat a szájába, nyerget a hátára és sose ütöm meg. mindenből megkapja a legjobbat. Vannak rossz lovasok akik agyon verik a lovukat.. én nem ide tartozom, nem értem mi a bajod azzal, hogy lovagolok. A lovam élvezi a lovaglásokat. amint meglát vágtat felém, alig várja, hogy kihozzam a karámból és kikocogjunk egyet terepre :)

Még mindig bajod van?

2015. aug. 28. 23:11
 62/71 anonim ***** válasza:
30%
Szerinted az jó neki, hogy ráülsz bmeg, és terheled szegény pacit a súlyoddal? Te ezt élvezed képmutató plcsa?! A kutyádat zöldségekkel akarod tömni, de gondolom bőrkanapén zabálod este a popcorn-t, és bőrcsizmában jársz. Kapj az eszedhez, buta vagy te a veganiuzmushoz.
2015. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 A kérdező kommentje:

A 45 kg-m szerintem nem nagy súly egy 600 kg-s erős pacinak xdddd És igen, jó ez neki. Amúgy teljesen erőszak nélkül képzem ki, amit imád csinálni, terepre járok. Kantárt és semmilyen kényszeritő eszközt nem használok. Látszik, hogy nem értesz hozzá. :DDD xddd

Te vagy a buta állat. Eskü a lovam és a kutyám agyába több ész szorult xddd

2015. szept. 28. 17:34
 64/71 A kérdező kommentje:

nagyon nevetek rajtad, te szerencsétlen :DDD NEEEE, ilyen buta embert xDDDDDD

Nincs bőr kanapém se csizmám xd nem is ismersz, pls.

2015. szept. 28. 17:38
 65/71 anonim ***** válasza:
64%
Látom a XXDDDDDD-t és a :DDDDD-t nem tudom elhagyni, kicsi is vagy még ráadásul. Majd ha megtanultál fogalmazni leállok veled, addig viszont tanulj lóul te szerencsétlen és kérdezgesd a pacidat mi jó neki és mi nem ;)
2015. okt. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 A kérdező kommentje:

Kicsi?! na látom,nem ismersz xd azért nem tudom elhagyni, mert egy nevetséges senki vagy és nagyon röhögök rajtad:DDD na de már leálltál velem, úgy hogy ne magyarázz xdddddd

Lovacskámmal nem teszek rosszat, te is tudod, pedig nem ismersz. Csak bele akarsz kötni valamibe. Jól lepontozlak.

További szép napot

2015. okt. 2. 12:50
 67/71 A kérdező kommentje:
U.I: B+ de nagyon
2015. okt. 2. 12:52
 68/71 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Nesze itt egy cikk, egyébként nem vagyok vegán, nem is érdekel, hogy mások azok-e vagy nem, de ha már egy ember olyannyira kiáll az elvei mellett, hogy a kutyáját zabbal meg répával akarja tömni, akkor abban legyen meg az elkötelezettség minden más irányban is. Legyen körültekintő és tájékozott, ha valamit képviselni próbál, mert ha nem az, akkor elveszik a hitelessége, mondjuk nálad ez alapvetően hiányzott. Azt viszont komolyan mondtam, hogy képtelen vagy globálisan gondolkodni (gondolom az életkorod miatt), ami a veganizmusnak az egyik alapvető irányelve.

Lényeg a lényeg, hogy ne akarj szembe menni a 4 milliárd éves evolúcióval és az általános iskola 6. évfolyamos tananyagával, mert nem hiszem, hogy a kutyusodat preparált állapotban szeretnéd pár év múlva simogatni.

A lovas példával csak arra utaltam, hogy te magad sem vagy annyira tisztában a veganizmus alapelveivel, hogy azt más élőlényre erőltesd, legyen az kutya vagy macska, netán ember.

Az embereknek az a mázlija, hogy nincsenek kiszolgáltatva az ilyen igazi balfsz gazdiknak mint te vagy.

Na puszi :)

2015. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 A kérdező kommentje:

Továbbra is lepontozlak:)

A lovamra pedig nem erőltetem rá az akaratomat. Szabadidomitással képzem ki. Amit ő is élvez. Ez a módszer a lovak kommunikációján alapul. Nem erőltetek rá semmit, mert a jó bánásmódtól elkezd követni, akár nyilt terepen is. Ott pedig bármerre szaladhat, szabadon ha nem akarna velem együttmüködni. De nem teszi, ő igy hálálja meg nekem a sok törődést, szeretetet és megértést. Sosem hagy cserben, bizik bennem, ugyanakkor tisztel. Ez az egész természetes lókiképzés a földi munkából alapszik. Ha ott már ért a ló és együttmüködik, önszántából minden kényszeritő eszköz nélkül, akkor ülök fel rá, minden felszerelés nélkül. Ekkor a ló már elfogad és nincs benne félelem, tulajdonképpen ő akarja csinálni. Nyereg és kantár nélkül nyilt terepen.... Mégsem visz el, vagy dob le. Ebben nincs semmifél erőszak. Mint mondtam azért ilyen hatásos mert a lovak kommunikációján alapszik és élvezi a ló ezt.

Ennyi.

Ne pofázz, ha nem értessz hozzá!

2015. nov. 4. 22:37
 70/71 anonim ***** válasza:
0%

Van bőven ismeretszerzésre lehetőséged:

[link]

2015. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!