Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegán vagyok és szeretném...

Vegán vagyok és szeretném hogyha a kutyám is az lenne. Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 20. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:
Amúgy gondoltam, hogy sok mindenki kiakad majd ettőlxdd nem csalódtam xd
2015. júl. 21. 17:06
 32/71 sippara ***** válasza:
92%

"Eddig tökéletes, kiváncsi vagyok, hogy meddig lesz neki jó."


Nem telt el 24 óra az első olyan alkalom óta, hogy KEVESEBB húst kapott. Mégis mit vártál? :D :D :D


"Ha nem jön be (sovány, stb, de nem hiszem)"


Na akkor mondom, mik fognak történni (mert hiszed vagy sem, a fogyásnak ehhez pont semmi köze): első körben romlani kezd a szőrminőség, megsokszorozódik a széklet mennyisége és brutális lesz a szaga (mivel a kutya nem képes a rostok nagy részét emészteni - ezért eszik például a farkasok is előemésztve, a zsákmányállat gyomrából), aztán kezdődik a szőrhullás, közben a csontok, ízületek veszítenek a rugalmasságukból, stabilitásukból. Ezek után jön majd nagy valószínűséggel a kutya mája és veséi, amik először csak szenvedni kezdenek, majd leállnak (sacc ekkor tűnik majd fel, hogy sárgul a kutya). Mindeközben persze kialakul jópár hiánybetegség, a kutya emésztését - már ha túléli a gazdája hülyeségét - alsó hangon hónapok alatt lehet majd NAGYJÁBÓL rendbe hozni. A szájszagot, fogak romlását majd rohadását említettem már?


"Állatkinzó pedig nem vagyok."


De, az, amire most készülsz, a szó jogi értelmében is állatkínzás ("14. § (1) Az állatok számára a táplálékot ... adott fajnak, az egyed korának és élettani állapotának megfelelő minőségben, mennyiségben és lehetőség szerint az adott faj természetes viselkedési szokásaihoz leginkább alkalmazkodó időközönként kell biztosítani."), mindemellett hülyeség, de a legnagyobb baj mégiscsak az, hogy ezt te látszólag fel sem fogod, úgyhogy most akkor felteszek egy csúnyán provokatív, ugyanakkor széleskörű személyes tapasztalatra alapuló kérdést: hogy van az, hogy aki vegán, az ezzel párhuzamosan totál hülye is? Ezt valami tápanyaghiány okozza? - nem vicc, halálosan komolyan kérdezem, hátha ideakad egy hozzáértő.

2015. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
90%

Fogyni? Tömény szénhidráttal készülöd tömni a kutyád, miért fogyna?


Segíteni szeretnék. Olvass utána bármilyen megbízható szakirodalomban, internetes cikkben, kutyás magazinban, bárhol, hogy milyen táplálékra vna szüksége egy ragadozónak. Hidd el, rosszat teszel vele. Semmi hasznunk nem származik abból hogy lebeszéljünk, azt sem tudjuk ki vagy. Nem azért mondja mindneki hogy rossz ötlet mert gonoszak vagyunk és ki akarunk szúrni egy ismeretlen kutyájával.

2015. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
83%

Biológiaóra rémlik? Ha minden igaz, jártál.

Ötödikes tananyag:

Állatok táplálkozása...a kutya ragadozó, tarajos zápfoga van, a ragadozók bélrendszere a legrövidebb, mert a hús könnyen emészthető.

A NÖVÉNYEVŐK fogazata redős, a bélrendszerük nekik a leghosszabb, hogy le tudják bontani a növényeket, mivel a cellulóz a legnehzebben emészthető.

A többit Sippara leírta.

És igen, egy undorító, aljas állatkínzó vagy, mert tudatosan és tervezetten tagadod meg a kutyádtól a fő táplálékát. A kutya nem tud ellenkezni, nem tehet a hülyeséged ellen semmit, tehát még nagyobb a sarad.

Tényleg lehet valami a vegánok agylágyulásában...

Remélem gyereked nem lesz, bár a gyerekeket jobban védi a törvény szülői veszélyeztetés fennállásánál.

2015. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
29%
Legalább tojást adj neki,meg tejet.
2015. júl. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
87%

komplett idióta vagy!

A kutya ragadozó, szüksége van a húsra!

Mellékesen, nem fogod észrevenni, hogy baja van, csak akkor ha már nagy a gáz és menthetetlen lesz...

2015. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
83%

Még semmi baja :D ezen jót nevettem. Majd pár hónap/lehet fél év is!!/ múlva fogod észre venni,hogy baj van,mivel a belső szervein nem látod,hogy szép lassan leépül!! Amikor már külső nyoma lesz,hogy beteg akkor már valószínű vagy nehezen fogod rendbe hozni vagy menthetetlen lesz.De te döntésed,te kutyád,mi csak felvilágosítunk,hogy ragadozó állatod van nem pedig egy növény evőd.


Szerintem még embernek sem egészséges a vega élet,de mi nem halunk bele. De a kutyában k..a nagy kárt fogsz tenni!!!


És ismétlem nem most fogod látni,hogy baja van hanem hónapok múlva amikor már kb menthetetlen lesz!! Akkor már késő lesz tápra váltani!!! Akkor inkább etesd táppal,de ezt a vega szarságot felejtsd el a kutyánál!!!

2015. júl. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:
Szövegértés emberek. pls. nem kérek több kommentet, köszönöm. Véleményre és kioktatásra sincs szükség. Változtatni a kutyám új vegán életmódján nem tudtok úgy sem:P Nevessetek jót, idiótázzatok és állatkinzózzatok le, bátran. nem érdekel. Még mindig él a kuytám, kedves "szakértők"
2015. júl. 22. 14:27
 39/71 A kérdező kommentje:
Már inkább el sem olvasom a kommenteket, pontosan ilyen felháborodásra számitottam xd :D Nekem mindegy, legalább szórakozok rajtatok.
2015. júl. 22. 14:29
 40/71 sippara ***** válasza:
89%
Remélem,van legalább egy értelmes ismerősöd, aki rád hívja a jegyzőt az állat veszélyeztetéséért.
2015. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!