Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegán vagyok és szeretném...

Vegán vagyok és szeretném hogyha a kutyám is az lenne. Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 20. 19:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
79%

Kukoricát adsz a kutyádnak? Az a kacsáknak való!

Szerintem nem jó ötlet, amit csinálsz, és h még a gyermekedet is erre akarod szoktatni... nem ítélkezem, de ez furcsa, és a gyermekednek sem jó!

2015. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
63%
az írásod alapján látszik, hogy egy érettlen, buta liba vagy
2015. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 A kérdező kommentje:
Akkor miért van egyes kutyatápokban kukorica és borsó? :) Igen, a fehérjét és hasonló vitaminokat tudom helyettesiteni zöldség és gyümivel, ahogy nekem :) Engem is vegán életmóddal neveltek fel a szüleim, semmi bajom, egészséges vagyok :D :P Éretlen gyereknek nem mondanám magamat, 21 vagyok és van egy férjem, de te biztosan jobban tudod, főleg, hogy nem is ismersz:) Szerintem ti éretlenebbek és butábbak vagytok, főleg, hogy megirtam, hogy nem kérek több okitást, nem tudjátok megérteni :) Tehát...
2015. júl. 22. 21:19
 54/71 A kérdező kommentje:
Tudjátok mit? Irjatok csak, leszarom :) :D Van jobb dolgom is, mint hogy válaszoljak nektek. Az biztos, több kérdést nem irok ide, semmi hasznos komit nem kapok, sőt, buta senkikkel van tele a gyk :)
2015. júl. 22. 21:21
 55/71 sippara ***** válasza:
84%

"Akkor miért van egyes kutyatápokban kukorica és borsó?"


A kukorica azért, mert rohadt olcsó, borsó pedig mutatóba, hogy rá lehessen írni a táp zacskójára.


"Igen, a fehérjét és hasonló vitaminokat tudom helyettesiteni zöldség és gyümivel, ahogy nekem"


A fehérje nem vitamin, és akkor asszem ezt a részét a társalgásnak le is zárom, amíg össze nem szedsz egy kettes szintű általános iskolás biosz tudást.


"Engem is vegán életmóddal neveltek fel a szüleim, semmi bajom, egészséges vagyok"


Csak picit hülye, meg nagyon nehéz felfogású - ezért is kérdeztem rá, hogy ez táplálkozási eredetű lehet-e a vegánoknál, mert elég általános állapot.


"Éretlen gyereknek nem mondanám magamat, 21 vagyok és van egy férjem"


Az éretlenségedet kiválóan bemutatja, hogyan is próbálod definiálni a saját vélt érettséged :)


"semmi hasznos komit nem kapok, sőt, buta senkikkel van tele a gyk"


Namost asszem nem én, meg a többi kommentelő akarunk épp átállítani egy ragadozót vegán életmódra, tehát lehet, hogy újra kéne gondolnod ezt a történetet - ahogy azt is, hogy esetleg ha mindenki szembe jön az autópályán, és a táblák is háttal vannak, talán ideje lenne elkezdeni magadon gondolkodni ;)

2015. júl. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
77%

21 vagy? ez igen... képzeld én is és mégis tudom, hogy a kutya ragadozó állat. Még ötödikben tanultam!:)

Az meg hogy van férjed...kit érdekel? Nem bizonyítja az érettséged, főleg, ha ő is olyan gyökér mint te!

Ja és mégvalami: főleg az utolsó mondatot emelném ki!

"A vegetáriánus étrend felé való terelés útján előkelő helyet foglal el a növényi fehérjék adatainak meghamisítása. A fehérjéket építő kilenc esszenciális aminosav ugyanis semmiképp nincs meg egyetlen növényi eredetű élelmiszerben sem, sőt a növényi tápanyagokat kombinálva sem válik mind a kilenc elérhetővé a vegetáriánus ember számára. Azért nem, mert még a különféle növények kombinálásával sem biztosíthatjuk azt, hogy mind a kilenc esszenciális aminosavból legalább a minimális mennyiséget elfogyasszuk, valamint ezen kis mennyiségek felszívódása is jóval gyengébb, mint az állati fehérjéké. Továbbá, a növényi étrend - bizonyos olajos magvakat leszámítva - általában rossz minőségű, mérgező fehérjéket is tartalmaz. Ilyen például a glutén a gabonafélékben, de hasonló kaliberű méreganyag a hüvelyesek lektinje is. Tehát amennyiben növeljük az étkezési adagokat annak érdekében, hogy nagyobb mennyiségű esszenciális aminosavakhoz jussunk bizonyos növényekből, a fehérjéik méreganyagait is kénytelenek vagyunk nagyobb mennyiségben elfogyasztani.


A fehérjékről való félretájékoztatás azért is nagyon veszélyes, mert a kisgyerekek optimális fejlődéséhez elengedhetetlen fontosságú a kiváló minőségű fehérje. Ez azonban nem érhető el pusztán növényi táplálékkal, ezért egyes szerzők egyenesen visszaélésnek tekintik a gyerekek húsfogyasztásának a korlátozását, netán teljes megvonását. A valóság egyszerű és prózai: a növényi fehérjék rendkívül silány módon épülnek be az ember izmaiba és kötőszöveteibe, továbbá a fogaiba, így ezek nem szolgálják kellőképpen a gyermekeink egészségét. A húsnál (beleértve a halhúst is) és a tojásnál jobb minőségű biológiai fehérjék természetes állapotban gyakorlatilag nem léteznek."

2015. júl. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
33%

Mondjuk az utolsó szöveg bár tudományos mázba van borítva ,az nem igaz,ezt bizonyítja sok sok millió húst nem evő és hús nélkül felnövő egészséges ember . Hogy ezt vallási vagy egyéb okok miatt teszik az lényegtelen. A lényeg hogy sokuk olyan kort él meg amit átlag étkezés mellett ,nagyon kevesen.

De kutyának attól még nem való a dolog.

2015. júl. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
75%
Én bioszon is úgy tanultam, hogy ez igaz...persze lehet népbutítás kitudja...
2015. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
72%

Remélem a a kutyád fel fog falni téged a nagy éhség közepette...Amikor megvágod az ujjad majd meglásd, bevadul a várszagtól :D


Szegény kutyád. Nagy sz.opás neki, hogy ilyen gazdája van.

2015. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
84%
nagy vegán vagy bzd meg, ha lovagolsz...
2015. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!