Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kisgyerek megdobta a...

Egy kisgyerek megdobta a kutyámat, ti hasonló esetben hogyan reagálnátok? Vagy hogy védekeztek a neveletlen gyerekek ellen?

Figyelt kérdés

A pályaudvarnál sétálgattam, sok külföldi ücsörög mindenhol, látom hogy a tömegben jön egy szőke kisgyerek, olyan 4-5 éves forma, nagy műanyag palackkal a kezében. Figyeltem, mert sejtettem, hogy készül valamire (először azt hittem csak meg akarja fogni a kutyát). Erre hirtelen izomból, vigyorogva a kutyámnak vágta a palackot! Pontosabban csak vágta volna, mert gyorsan odébb nyomtam lábbal a kutyámat, magam mögé így nem érte találat.


Én olyan dühös lettem, hogy teli torokból ráüvöltöttem, az egész pályaudvar hallotta szerintem. Mondom "Mit csinálsz, hülye vagy?! Idióta kölyök!" erre csak néz rám. Eljátszottam a gondolattal, hogy a kezemben lévő saját vizes palackomat izomból mellé csapom a földre, de aztán meggondoltam magam. Szülők valahol 10 méterre ücsörögtek és rám sem mertek nézni, ott sunnyogtak és elhívták a kölyköt, szerintem külföldiek lehettek. De semmi elnézést vagy valami, ha nekiálltak volna pampogni valamit biztos őket is elküldöm melegebb éghajlatra.


A kutyám fel se vette az egészet, mindig is arra tanítottam, hogy zavaró tényezők(részegek, visítozó gyerekek, bolond csövesek, stb.) közelében is maradjon nyugodt és majd ÉN intézkedem.


Tegnap is betalált minket egy szintén külföldi kisgyerek, meglógott a szüleitől és sprintelni kezdett vicsorogva, tárt karokkal a kutyám felé, na én meg elé léptem és szintén rákiabáltam, hogy fejezze be, szülők csak néztek.


Akkor olyan is volt, hogy egy gyerek hátulról szaladt felénk és elkezdett ugrálni meg ugatni a kutya mögött, szülő csak néz én meg rászóltam hangosan "Ezt azonnal fejezd be, légy szíves!", szülő megint csak nézett mint egy birka.


Ilyen helyzetben, ha a kutya esetleg odakapna, biztosan én lennék a hülye kr.va a kutyám meg az agresszív fenevad.


Egyébként ha olyan gyerek meg szülő jön, aki normálisan megkérdezi, hogy meg szabad-e simogatni, akkor néha megengedem, ha a kutyámon is azt látom, hogy nem zavarja.

De ezek az őrjöngő neveletlen kölykök nagyon fel tudnak bosszantani.



2015. júl. 25. 11:24
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
83%
#10 Nem kötelező a szájkosár, csak a veszélyes kutyákra (nem fajta, konkrét kutya, amit veszélyesnek nyilvánítottak).
2015. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

Azoknak akik a gyerekeket védik:

Nekem miért is kell eltűrnöm más hülyeségét (a szülőkét, hogy nem figyelnek, nem nevelik meg a gyereküket)?

Nevelje meg az anyja, apja, nem az én dolgom. Különben sem valószínű, hogy maradandó lenne egy "Jajj, ezt így nem szabad".


"Először is legyen a kutyádon szájkosár, anélkül semmi helye közterületen!"

A városban csak agresszív vagy bizonyos fajtákon kötelező, ráadásul csak a szomszédos kerületben. És a kutyám egyik kategóriába se esik bele, kimondottan tart a gyerekektől. Nem, nem fogok azért szájkosarat tenni rá, mert ő tud viselkedni, más meg nem. Sőt, ha már így szájkosaraztok, a gyerekere meg póráz kéne. Én mindig pórázon viszem a kutyámat, lábnál követ és maximálisan figyelek rá, nem úgy, mint a sok felelőtlen szülő a gyerekére.


Megjegyzem vannak teljesen normális kisgyerekes szülők is, nem is kevesen, akik viszont hülyék azok nem kicsit, hanem nagyon.

2015. júl. 25. 11:52
 13/51 anonim ***** válasza:
21%
Ha olyan neveletlen a kutyád, hogy odakap egy embernek, gyereknek, akkor téged fognak büntetni, és a kutyádat fogják elaltatni, ha ez megtörténik. Ha már nem tudtad megnevelni rendesen a kutyát, akkor közterületen szájkosár. A te és a kutyád, illetve a kutyával játszani akaró kisgyerekek védelmében. Egyetlen tizedmásodpercig se reméld, hogy ha egy gyereket megtámad a kutyád, neked fognak igazad adni bárhol is.
2015. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

11,12 köszönöm, én is így gondolom.


11-es: Zebránál mi is jártunk így (vicsorgás nélkül), csak ott egy felnőtt kezdte huzigálni a farkát, hát ledöbbentem, mondom legyen szíves ezt villámgyorsan befejezni, azt mondja miért?


Nekem is menhelyes (ill. nem, sintértelepes) kutyám van és nagyon sok munka van benne, hogy mára már ilyen higgadtan viselkedik és rám bízza(!) a cselekvést, korábban ugatott és menekült volna. Nem vagyok hajlandó eltűrni hogy a nemtörődöm emberek miatt visszafejlődjön ez a dolog.


15-ös, szövegértelmezésből egyes! A leírásban ott a feltételes mód, látom remekül átsiklottál felette.

Épp azért soha nem fog megharapni egy ilyen neveletlen kölyköt sem, mert én MEGNEVELTEM A KUTYÁMAT (értelmezd!) és több eszem van, mint a hülye szülőknek. Még a kutyámnak is több esze van, mint nekik.

2015. júl. 25. 12:01
 15/51 A kérdező kommentje:

" kutyával játszani akaró kisgyerekek védelmében."


A kutya nem játék a közterület meg nem játszótér, a szülő feladata (lenne) megtanítani ezt a kölykének.

2015. júl. 25. 12:04
 16/51 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem az ilyen pállottszájú panelprolikra kéne szájkosár mint 2-es 3-as meg 8-as.

Meg el kéne őket köttetni hogy ne is szaporodjanak.:)


Érdekes módon 4 évesen már elmondták nekem hogy a kutya egyik vége harap, és féltem is attól amit nem ismertem.


Én is tuti leordítottam volna. Fiatalabban lehet még egy nyaklevest is kiosztottam vona talán.


Egyáltalán nem értem a mai szülöket, akik arogáns hisztizö tomboló gyerekeket nevelnek. Ha egy értelmes kisgyerek jön barátkozni a kutyával, természetesen más a helyzet.

2015. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
68%
9-es vagyok (mostmár, az internethuszárt jelentettem), én sem értem ezt a szájkosaras dolgot. Miért is kéne közterületen egy amúgy nyugodt kutyát szájkosárral vinni? Csak mert b.a.lf.a.szok a szülők meg a kölkeik? Jó vicc.
2015. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

:D


Köszönöm, igen, erről van szó.


Amúgy közepes testű kutya, nem is az a cuki kis szőrgombóc típus, mégis folyamatosan betalálnak minket. Képzelem, aminek spicce van az miket állhat ki :D

2015. júl. 25. 12:12
 19/51 A kérdező kommentje:
*akinek
2015. júl. 25. 12:12
 20/51 anonim ***** válasza:
79%
Amikor sétáltatok 2 Erdélyi Kopót, és egy Jagd Terrier-t az utcán, kétszer is meggondolják, hogy odajöjjenek e. :))
2015. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!