Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kisgyerek megdobta a...

Egy kisgyerek megdobta a kutyámat, ti hasonló esetben hogyan reagálnátok? Vagy hogy védekeztek a neveletlen gyerekek ellen?

Figyelt kérdés

A pályaudvarnál sétálgattam, sok külföldi ücsörög mindenhol, látom hogy a tömegben jön egy szőke kisgyerek, olyan 4-5 éves forma, nagy műanyag palackkal a kezében. Figyeltem, mert sejtettem, hogy készül valamire (először azt hittem csak meg akarja fogni a kutyát). Erre hirtelen izomból, vigyorogva a kutyámnak vágta a palackot! Pontosabban csak vágta volna, mert gyorsan odébb nyomtam lábbal a kutyámat, magam mögé így nem érte találat.


Én olyan dühös lettem, hogy teli torokból ráüvöltöttem, az egész pályaudvar hallotta szerintem. Mondom "Mit csinálsz, hülye vagy?! Idióta kölyök!" erre csak néz rám. Eljátszottam a gondolattal, hogy a kezemben lévő saját vizes palackomat izomból mellé csapom a földre, de aztán meggondoltam magam. Szülők valahol 10 méterre ücsörögtek és rám sem mertek nézni, ott sunnyogtak és elhívták a kölyköt, szerintem külföldiek lehettek. De semmi elnézést vagy valami, ha nekiálltak volna pampogni valamit biztos őket is elküldöm melegebb éghajlatra.


A kutyám fel se vette az egészet, mindig is arra tanítottam, hogy zavaró tényezők(részegek, visítozó gyerekek, bolond csövesek, stb.) közelében is maradjon nyugodt és majd ÉN intézkedem.


Tegnap is betalált minket egy szintén külföldi kisgyerek, meglógott a szüleitől és sprintelni kezdett vicsorogva, tárt karokkal a kutyám felé, na én meg elé léptem és szintén rákiabáltam, hogy fejezze be, szülők csak néztek.


Akkor olyan is volt, hogy egy gyerek hátulról szaladt felénk és elkezdett ugrálni meg ugatni a kutya mögött, szülő csak néz én meg rászóltam hangosan "Ezt azonnal fejezd be, légy szíves!", szülő megint csak nézett mint egy birka.


Ilyen helyzetben, ha a kutya esetleg odakapna, biztosan én lennék a hülye kr.va a kutyám meg az agresszív fenevad.


Egyébként ha olyan gyerek meg szülő jön, aki normálisan megkérdezi, hogy meg szabad-e simogatni, akkor néha megengedem, ha a kutyámon is azt látom, hogy nem zavarja.

De ezek az őrjöngő neveletlen kölykök nagyon fel tudnak bosszantani.



2015. júl. 25. 11:24
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
22%

Attól, hogy piros kezet nyomkodsz, még tény:


A kutyás gazdától maximálisa megkövetelik, hogy úgy tartsa az ebet, hogy az ne legyen veszélyes emberekre.


A gyerekes szülőktől pedig nem várják el, hogy tisztában legyenek azzal, hogyan kell egy kutyával bánnia a gyereknek, és ezt meg tudják tanítani a gyereknek. Ha nincs kutyájuk, nem is volt soha, honnan a fenéből tudnák? A gyerek a tévében látja, hogy a kisgyerek hogyan bánik a kutyás filmben a kutyával, és ezt próbálja az életben is. Ennyi. Neked ebből kell kiindulnod.

2015. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj hogy olyan valaszokat varsz, amitol jobban fogod erezni magad. Igy ha a valasz neked nem tetszik, akkor lepontozod. Sajnos, barmennyire is szimpatikus a hozzaallasod, attol meg a torveny szerint is a kutya az kutya. Ha emberre tamad, nagy valoszinuseggel el kell altatni. Van ehez egy tortenetem, ami annak idejen nagy port kevert fel.

Tortent egyszer hogy egy idos holgy aki besurrano tolvaj volt, ebbol kereste a kenyeret, be akart menni egy hazba, hogy vigyen amit lat. Ezt kesobb nem is titkolta. Bar, ki volt irva hogy kutyaval orzott terulet, azert o csak bement hatha nem igaz a felirat. Igaz volt, es a kutyak tettek a dolgukat. Eletveszelyes serulesekkel kerult korhazba, de tulelte. A serulesei miatt karteritest kapott, es a kutyakat el kellett altatni. Pedig a kutyak csak azt tettek amire az ember megtanitotta.

Szerintem ha lehet inkabb keruld el az orjongo neveletlen kolykoket, mert ha baj lesz belole, nem a gyerekeket, vagy a szuleiket fogjak elmarasztalni. (sajnos)

2015. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
90%
9-es vagyok, az én kaukázusimnál falun sem szoktak tolongani a jelentkezők :D
2015. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg a kérdező azt kérdezte, hogy jogosan akadt-e ki a gyerekre. A kutyája nem támadott, elmondása szerint nem is fog soha. Akkor mit pampogtok itt a szájkosárról meg ez emberre támadó kutyákról?
2015. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
54%

#24 - Ezt én se értem, világosan leírta a kérdező, hogy a kutyája nyugodt marad ilyen helyzetekben, úgyhogy ez eléggé mellékszál.


Viszont ettől még amit azóta irkált, megerősített abban, hogy utálja a gyerekeket és nagyon nem érti őket, ami hát eléggé sajnálatos egy fiatal nőnél.

2015. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem allergiás vagy a kölykökre.Lehet üvöltözés nélkül is hatni egy gyerekre.
2015. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
45%
Lehet hogy neveletlen a gyerek de az nem az ő hibája hanem a szüloe ezért ne a gyerekkel ordits hanem a szülővel
2015. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy ismerem magam én visszakézből arcon vágtam volna a gyereket amennyiben megüti a kutyám. Nekem ilyenkor nagyon működnek a reflekszek. Ha ő megüti a jól nevelt, engedelmességi vizsgás kutyám én miért ne üthetném meg őt?


Egy neveletlen kölyök miért ér többet egy kutyánál?

CSAK MERT EMBER??????

2015. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
29%
Remélem, utolsó, téged is jól felpofoz majd valaki nálad sokkal erősebb, a történtek után.
2015. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
50%

Miért te tétlenül néznéd ahogy valaki megüti a kutyád? Vagy elkezdenéd a gyereknek mondani, hogy:


Jaj édes kisfiam ezt így nem szabad, a kutya meg is haraphat akár.


???


Miből tanul az ember? Főleg a gyerek?


Ha azt mondják neki, hogy ne fuss le a lépcsőn mert elesel és szétvered a pofád vagy ha lefut és szétveri a pofáját? Melyikből tanul és melyikre fog először hallgatni?

2015. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!