Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kisgyerek megdobta a...

Egy kisgyerek megdobta a kutyámat, ti hasonló esetben hogyan reagálnátok? Vagy hogy védekeztek a neveletlen gyerekek ellen?

Figyelt kérdés

A pályaudvarnál sétálgattam, sok külföldi ücsörög mindenhol, látom hogy a tömegben jön egy szőke kisgyerek, olyan 4-5 éves forma, nagy műanyag palackkal a kezében. Figyeltem, mert sejtettem, hogy készül valamire (először azt hittem csak meg akarja fogni a kutyát). Erre hirtelen izomból, vigyorogva a kutyámnak vágta a palackot! Pontosabban csak vágta volna, mert gyorsan odébb nyomtam lábbal a kutyámat, magam mögé így nem érte találat.


Én olyan dühös lettem, hogy teli torokból ráüvöltöttem, az egész pályaudvar hallotta szerintem. Mondom "Mit csinálsz, hülye vagy?! Idióta kölyök!" erre csak néz rám. Eljátszottam a gondolattal, hogy a kezemben lévő saját vizes palackomat izomból mellé csapom a földre, de aztán meggondoltam magam. Szülők valahol 10 méterre ücsörögtek és rám sem mertek nézni, ott sunnyogtak és elhívták a kölyköt, szerintem külföldiek lehettek. De semmi elnézést vagy valami, ha nekiálltak volna pampogni valamit biztos őket is elküldöm melegebb éghajlatra.


A kutyám fel se vette az egészet, mindig is arra tanítottam, hogy zavaró tényezők(részegek, visítozó gyerekek, bolond csövesek, stb.) közelében is maradjon nyugodt és majd ÉN intézkedem.


Tegnap is betalált minket egy szintén külföldi kisgyerek, meglógott a szüleitől és sprintelni kezdett vicsorogva, tárt karokkal a kutyám felé, na én meg elé léptem és szintén rákiabáltam, hogy fejezze be, szülők csak néztek.


Akkor olyan is volt, hogy egy gyerek hátulról szaladt felénk és elkezdett ugrálni meg ugatni a kutya mögött, szülő csak néz én meg rászóltam hangosan "Ezt azonnal fejezd be, légy szíves!", szülő megint csak nézett mint egy birka.


Ilyen helyzetben, ha a kutya esetleg odakapna, biztosan én lennék a hülye kr.va a kutyám meg az agresszív fenevad.


Egyébként ha olyan gyerek meg szülő jön, aki normálisan megkérdezi, hogy meg szabad-e simogatni, akkor néha megengedem, ha a kutyámon is azt látom, hogy nem zavarja.

De ezek az őrjöngő neveletlen kölykök nagyon fel tudnak bosszantani.



2015. júl. 25. 11:24
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%

#41


És az rendben van, hogy a gyerek arra kolbászol amerre akar, a szülő meg el van varázsolva, meg tudomást sem vesz róla? Ez is rendben van szerinted? Értem én, hogy dackorszak meg hiszti meg minden, de a Kérdező leírta, hogy a szülők nem szólnak semmit, sőt, úgy tesznek, mintha ott sem lennének.


OFF: Egyébként csak ennyin múlik az egész: https://www.youtube.com/watch?v=PU_VqdiSFTc

2015. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
35%
Akkor sem viselkednék így egy 4-5 évessel, ha a gyerekemet akarná megdobni, nem akkor, ha a kutyámat. Higgadtan kell az ilyen helyzetekben reagálni. A szülők is azért nem akartak beszélni a kutyás hölggyel valószínűleg, mert nem hiányzott nekik a fölösleges hiszti meg üvöltözés. Teli torokból ordítozni amúgy is csak a kisebbségiek meg a prolik szoktak nyilvános helyen.
2015. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:

Én meg továbbra is azt mondom, hogy attól mert gyerek, nekem nem kötelességem elviselni az ilyesmit. Rákiabáltam, igen, de az előtte levő pillanatban a vélt szülőkre pillantottam (ők voltak egyébként), hogy nem-e jön egy "Elnézést", "Sorry" vagy valami, akkor én se kiabáltam volna, de SEMMI! Csak ültek mintha minden a legnagyobb rendben lenne, hát akkor majd a gyerek issza meg a levét.

Alap dolognak kéne lennie, hogy ha a gyerek mást zavar, megüt, csúnyát mond, stb. a szülő elnézést kér (és ESETLEG rászól a gyerekére is).


És kikérem magamnak, se kisebbségi, se proli nem vagyok, ellenben igyekszem vigyázni a saját, a kutyám és mások testi épségére is. És nem fogom csöndben figyelni az ilyesmit mint a hal az akváriumban. Ha kevésbé jók a reflexeim és kiüti a kutyám szemét vajon akkor mi van? A kutyának a testi épségével lehet játszani? Az nem számít? Nos, NEKEM SZÁMÍT.



37-es tökéletesen megfogalmazta a lényeget.

2015. júl. 29. 18:52
 44/51 anonim ***** válasza:
84%
(feltéve ha megéri a 18-at, mert csak egy pillanaton múlik, hogy egy pedofil elmebeteg magával csábítsa "játszani", amíg anyuci meg apuci el van magával)
2015. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, az a te bajod, hogy "Majd én jó megmondom" típusú, sarkos alak vagy. A fajtád miatt van ennyi konfliktus a kutyások és nem kutyások között.

Én is kutyás vagyok, leghosszabb ideig roti volt a társam, most újfi-labrador keverékem van. Mellette többgyerekes anya is vagyok. Hát elhiheted, láttam én már ezt-azt kutya és gyerek részéről is, és hozott már össze a sors a kutyámat kerítésen át dobáló gyerkőccel is.

De amellett, hogy soha nem engedtem bántani a kutyámat, és mindent megtettem a nyugalma érdekében, eszembe nem jutott leüvölteni egy gyereket sem. Mert mindig van más megoldás is. Például a dobálózó fiúról megtudtam, hogy pici korában megmarta egy kutya, és iszonyatosan fél tőlük, ez fordult át nála agresszióba. Megtanítottam leküzdeni a félelmét, haverok lettek a kutyával.

Amúgy meg a gyereknevelésről akkor nyilatkozz, ha majd próbáltad. Le volt írva itt egy eset, mikor anya nem engedte oda a kutyát a gyerekhez, erre az a kutya felé rúgott. Az a rúgás pusztán arról szólt, hogy nem kapott meg valamit és daccal reagált. Minden gyereknek van ilyen időszaka. Kutyás gazdi résen van, megakadályozza, anyuka arrébb viszi, elbeszélgetnek. Fölösleges üvölteni.

Még nálunk is megesett, hogy a durcás gyerekem látványosan bele akart rúgni a kutyába. Az akció nekem szólt. Azt is lehetett kezelni úgy, hogy senki se sérüljön.

Amúgy az üvöltözéseddel simán azt fogod elérni, hogy frászt kap a gyerek, és egy életre meggyűlöli a kutyákat.

2015. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
22%

Nekem kutyám és gyerekem is van (4 és 3 évesek). Egyrészről megértem, hogy nem hagyod bántani a kutyádat, ebben igazad van, de üvöltözni egy 4 évessel és idiótának nevezni, na az nagyon gáz. Kulturált ember módjára is meg lehetett volna oldani ezt a dolgot, de neked ez nem sikerült és ezen kellene inkább elgondolkodnod.

Azon viszont nagyon megakadt a szemem, hogy az egyik válaszoló a menhelyes, mindentől és mindenkitől félő, ezért harapós kutyáját emberek között póráz nélkül sétáltatja. Gyönyörű mondhatom.

2015. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
12%

Azért a kedves kutyab*zik is elgondolkodhatnának azon, hogy egy olyan gyerekkel üvöltöznek, aki még nem is érti, hogy mi történik, vagy hogy amit tesz, az nem helyes. És már bocs, de egy városban élő szülő hadd ne legyen már minden másodpercben arra felkészülve, hogy lépten nyomon valamilyen állattal találkozik a gyereke. Aki állattal mászkál közterületen, az figyeljen oda.

Ja, és VAN kutyám. Tudom, most rohadtul sajnálni fogjátok, meg el kéne tőlem venni, meg ilyenek. Pedig elég vidám, konfliktusmentes élete van, mert odafigyelek rá, és mondjuk rohadtul nem egy pályaudvar környékén sétáltatom, ahol eleve egy csomó ember jön-megy. Vagy kérdező, szerinted ez megfelelő hely a kutyasétáltatásra? Az utca, a pályaudvar az embereké, nem az állatoké.

2015. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:

Oké, akik védik a gyereket azoknak annyiban igazuk van, hogy nem a legjobb módszer a kiabálás, legközelebb igyekszem higgadtabb maradni.


"mondjuk rohadtul nem egy pályaudvar környékén sétáltatom, ahol eleve egy csomó ember jön-megy.Vagy kérdező, szerinted ez megfelelő hely a kutyasétáltatásra? Az utca, a pályaudvar az embereké, nem az állatoké. "

És az én kutyám nem is csinált semmit, olvass vissza.

És ERRE LAKOM, képzeld, hadd ne döntse már el senki merre menjek haza. Úgyhogy ez a kötözködés és kioktatás most nagyon nem talált.


NEM VAGYOK tökéletes, persze, hamar fölkaptam a vizet, ezt belátom és igyekszem rajta változtatni. De az ilyen látatlanban történő vagdalkozást, hogy "nem kéne ott sétáltatni", meg a korábbi "neveletlen a kutyád"

hanyagolni kéne.

A 48-as válaszoló például TELJESEN NORMÁLIS stílusban le tudta írni a negatív véleményt és el is fogadom.


Ha valakinek van még valami története hasonló esetről az írja meg, egyébként meg szerintem kár már több szót fecsérelni a kérdésre.

2015. júl. 30. 15:51
 49/51 anonim ***** válasza:
76%

Ismerős a probléma, elképesztő, hogy a kölykök és a szüleik mit meg nem engednek maguknak, tudnék mesélni mennyi atrocitás ért miattuk. Szerintem néhányuk meg van róla győződve, hogy az én kutyám az ő szórakoztatásuk miatt létezik csak. Hát nem!

Én megértem, hogy egy gyerek lehet sérült, dackorszakos meg ki tudja mi, és hogy nehéz nevelni, DE, mi közöm van nekem ehhez? Nem az én kötelességem megnevelni vagy kigyógyítani a kutyafóbiájából. Nincs időm más gyerekére és miért is kéne, hogy legyen? Ő gyereke, ő akarta, ő válallta, oldja meg! Ha nem tud abban a pillanatban tökéletesen viselkedni a gyerek, akkor oldja meg a dolgot fizikailag, fogja meg, vigye el, nem az én problémám! Azt bezzeg elvárják, hogy a kutya viselkedjen tökéletesen és soha senkit ne zavarjon, fura nem? Vajon ha a gazda meg a kutya követne el hibát, akkor hányan védenék, hogy "senki sem tökéletes"? Hát elég kevesen. Én sem kérem, hogy a problémás kutyám a kedves szülő nevelje meg, akkor ő se sózza rám a gyerekei gondjait.

Ja és minden helyen ahol nincs kitiltva egy kutya, ugyanolyna joga van ott lenni a gazdájával, mint a neveletlen kölyköknek!

2015. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam a válaszokat, de az ilyen gyerekek meg is érdemlik, nem tudok erre mit mondani....

Unokatestvérem már 7 éves, kiskora óta rugdossa a kutyát, tudja hogy nem szabad, mert a szülei előtt nem csinálja, sokszor kikapott már érte, de amikor nem látják, akkor csinálja... meg is lett az eredménye, jól odakapott neki a kutya, aztán meg rohant a szülőkhöz sírva, hogy mi történt vele...Az anyja is csak annyit mondott, hogy megérdemelte, legalább megtanulja

2015. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!