Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyát válasszak?...

Menhelyi kutyát válasszak? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert számomra egyértelmű, hogy menhelyi kutya KELL, de a családom ebben nem igazán ért egyet. Én nagy termetűt szeretnék, Ők kisebbet, mert félnének tőle. Azt mondják, hogy a menhelyi ebek amúgy is sokkal félősebbek, és agresszívabbak, mert hogy rossz volt a sorsuk... Abban igazat adok nekik, hogy mi nem vagyunk következetesek a kutyákkal... Én most nagyon rajta vagyok, hogy megneveljem a most 5 éves pincser keverék kutyánkat. Már látszik is a javulás, eddig azért nem tettem, mert nem tudtam, hogy ekkora felelősséggel jár, és hogy elfajulhat a helyzet, hogy nem tudja, ki a falkavezér. Eddig azért nem tettem, mert kicsi voltam... Szóval szerintetek elhozhatnék egy KÖLYÖK nagytestű kutyust? Nektek mi a tapasztalataitok? :)

13/L



2015. júl. 31. 14:39
1 2
 11/16 mogyoroka ***** válasza:
100%
Hát rendben sok sikert az uj kutyihoz
2015. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. júl. 31. 15:27
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi kutyák is különbözőek. Attól nem lesz veszélyes, mert nagytestű. Ott is vannak kölykök, és vannak teljesen megbízható felnőttek is, persze vannak vadabbak, vagy félénkek is.

A gondozók tudnak segíteni abban, hogy olyan kutyát válasszatok, amelyiknek olyan a természete, ami hozzátok illik. Jelen esetben kiegyensúlyozott, barátságos, könnyen kezelhető legyen.

Nem minden menhelyi kutyának volt rossz sorsa, sőt a legtöbb barátságos, normális.

Én inkább fiatal felnőttet javasolnék, ha nehezen megy a kutyanevelés, mert a kölyköt nagyon el lehet rontani :) Az teljesen mindegy, hogy menhelyi vagy sem.

Viszont előbb neveld meg a meglévő kutyádat, és ha őt már teljesen jól tudod kezelni, csak azután gondolkodj új kutya örökbefogadásán.

2015. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pont 4 éve hoztam el egy menhelyi kutyuskát, aki akkor 3 hónapos volt.Leírom neked röviden a pozitív és kissé negatív tapasztalataimat, mert így érzem korrektnek.

NEGATÍV: Felnőtt korára kiderült, hogy epilepsziás és ráadásul érzékeny gyomrú,ételallergiás. Mindig van valami egészségügyi gond, amit a gondosan megválasztott táp,törődés és sok odafigyelés sem tud megelőzni.Már fél vagyonunkat hagytuk az állatorvosnál, állateledelesnél és a gyógyszertárban is.Bár nem vagyok híve a gyógyszereknek de sajnos kell neki a rohamra ugye mindenféleképpen,ami önmagában egyébként nem drága de most azon vagyok, hogy az immunrendszerét az antibiotikumok miatt helyre tudjam rántani, mert részben ez miatt is kap el szerintem minden nyavaját lassan de ez nem egyszerű és sok idő,pénz. Amikor elhoztam már kicsiként is látszott rajta,hogy ő félősebb fajta és próbáltam is ezt kineveltetni belőle, jártunk kutyasuliban is,ami sajnos nem segített semmit így felnőtt korára a falkavezérség ellenére néha agresszívan lép fel és csak én tudom ebben megakadályozni senki más hiába szereti anyum,barátom, mamámék stb. Rajtam kívül nálunk is az van, hogy anyu nem következetes így egy kicsit nehezít a dolgon de, amennyire lehet próbálom kivonni a kutyaneveléséből.Ősszel megyek vele terápiára, hátha még ott tudunk rajta kicsit faragni.Az idegeneket nagyon nem szereti így nálunk a vendégek fogadása kicsit macera de nem kivitelezhetetlen( Mondjuk neki ritka szar sorsa volt élete első 3 hónapjában, csodaszámba ment, hogy egyáltalán megmaradt, mert úgy volt,hogy nem is fog)

POZITÍV: Az eredmények, amiket a nehézségek ellenére eltudtunk érni, a rengeteg szeretet, amit én megosztok vele és ő megoszt velem,a rengeteg mókás helyzet, amik miatt néha a hasamat fogom és sírva csapkodok a nevetéstől, mert épp hülyéskedik.Az érzés,hogy ő már az én kutyám, barátom, társam és csak úgy maga az érzés, hogy ő mindig itt van nekem,figyel rám és ha érzi, hogy szomorú vagyok odajön megpuszil és lefekszik mellém.Amit bárki érezhet ha közel áll a kutyájához az a szavakkal leírhatatlan és láthatatlan de mégis erős összhang,a kis képzeletbeli kötelék, ami erősen összetart. A közös séták, kirándulások és játék. Igaz az is, hogy a menhelyi kutyától valahogy teljesen más szeretetet kapsz: hálásabb, ragaszkodóbb,önzetlenebb. Ha még egyszer választanom kéne akkor is menhelyről és akkor is őt venném magamhoz.

2015. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös háztartás van és bármilyen okból adódóan félnek a nagyobb kutyától a családtagok,nem szabad bevállalni.Nyilván te majd tudod kezelni,de ők,ahogy a kisebb kutyát sem,nem.És ebből lesznek a problémák.Mert amikor nem vagy ott,a kutya nem fogja betartani a szabályaidat,ha ennek betartatására a többiek nem képesek.
2015. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem menhelyi, hanem utcán talált igazi vegyesfelvágott az egyik kutyám a 3-ból. Totál jellegtelen kinézet, lehetetlen megmondani, hogy milyen fajta van benne. Azt hiszem, állíthatom, hogy fantasztikus kutya. Gyerekeket, embereket imádja, elképesztően jól motiválható, figyelmes, bújós, mindenkit levesz a lábáról. A félős gyerekeket is hihetetlen jól tudja oldani, zsigerből tudja, hogy kihez hogyan kell viszonyulni. A simogatást 24-ből 25 órában tűrné:D Egy rossz tulajdonsága van, amit kezelnünk kell, hogy nagyobb kutyákkal szeret 'keménykedni'. Az ismerőseim, barátaim irigyelik, talán sosem lesz többet ilyen kutyám. Ha ő nem lesz, csakis igazi vegyesfelvágott kell a helyébe, lehetőleg gyepmesteri telepről. A labdáért meg van őrülve, és kajáért is imád dolgozni:)
2015. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!