Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni vele? :D

Shadownight17 kérdése:

Mit lehet csinálni vele? :D

Figyelt kérdés

Van egy Amerikai Staffordunk.

1. Állandóan támadja a fűnyírót. Nemrégen amikor az utcán vágtuk a füvet, feltépkedte a drótkerítést..

2. Ha vihar van, (dörög) megőrül. Néz felfelé, és mint a hü**e, ugat, hörög, nyüszít.

3. Ma voltak ezek a hőlégballonok..xD..Le se lehet írni hogy ez mit csinált..Tehát 6-8 (REGGEL!!) óráig ezt hallgattunk.


Persze, ez a három, amit leírtam, más kutyára a környéken nem vonatkozik. És mindenki kattantnak tartja a kutyánkat. :/


Sokan mondták hogy kellene neki szuka, de nem szereti az idegen kutyákat, szó szerint megmarcangolja őket. Sajnos tapasztalat..mivel kisebb kutya befért régen a kerítésen..:/

A macskákról meg nem is beszélve.

Az afféle (Verd agyon-ivartalanítsd-állatorvosi fa**ságokkal) kíméljetek. Csak tanács kellene.


2015. aug. 11. 15:23
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár városban lakom(ami amúgy nem értem min változtat :D), adok egy tippet. Mikor pl. ráütsz az orrára, és nem figyel rád, akkor markold meg a tarkóján lévő bőrt, és nyomd le a földre, majd ha megnyugodott, engedd el. A kutyák is így döntik el hogy ki a főnök.

Amúgy az ivartalanítás nem khm, a kutyád nyugodtabb lesz utána és pár betegséget is megelőzhetsz vele :D

2015. aug. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég! Mi lett itt?

Figyelj kérdező, akik itt segíteni akartak neked, azok mind-mind kutyabarát emberek, többnyire jól nevelt kutyákkal, tehát nem beszélünk hülyeségeket. Egyszerűen csak segítettünk volna, talán nem is annyira neked, mint inkább a kutyádnak.

Hidd el, neki sem jópofa dolog, hogy nem ért sok mindent, és fingja nincs róla miért kapja a nagy pofonokat. Merthogy azt írtad így neveled. Tudod milyen könnyű dolgod lenne most, ha még kölyökkorában csak egyetlen egy dolgot megtanítottál volna neki? Nem nagy titok, a "NEM!" parancsszóról van szó.


Nekem 3 kutyám van a legújabb egy 3 hónapos staffi. Vele sem egyszerű, de az alapokat már tudja. Felfogja (többnyire), hogy a nem, az nem, kinti-benti kutya, de már szobatiszta, szépen ül, és marad, ha azt kérem. Nem nagy dolog megtanítani, csak azt következetesen, és szeretettel kell tenni, nem veréssel fenyegetve.

Én próbáltam neked küldeni egy videót, épp egy olyan kutyával foglalkoznak benne, aki támad más kutyákra, és képtelenség vele normálisan sétálni, tényleg lehet belőle tanulni. De komolyan mondom, én még nem találkoztam eddig olyan emberrel, mint Te. Segítséget kérsz, majd mikor segítünk olyan mérhetetlen arroganciával állsz az emberhez, hogy az hihetetlen. Hát akkor oldd meg a problémát ahogy akarod. Őszintén sajnálom a kutyusodat. Biztos tényleg szeretitek, de nem foglalkoztok vele kellőképpen. Ha ennyire nem értetek a kutyák nyelvén, akkor bizony a staffi nagyon rossz választás volt, mert ez pont nem a "kiteszem a kertbe, oszt jó van" kutyafajta.


Azt hiszem egyetértek azzal a válaszolóval is aki azt mondja csak egy kis taknyos vagy még . Én 30 vagyok, de még életemben nem írtam le az XD-t, kivéve persze most, ez inkább a mostani tinik sajátja.

Merem remélni, hogy a kérdés is kamu.


(Az 5-ös, és 13-as válaszoló voltam.)

2015. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Nem leszek vulgáris... én rohadtul tudok akkor valamit, mert az én kutyám nem őrjöng a fűnyíróra, nem tépi fel a drótkerítést, nem őrül meg ha vihar van, nem ugat órákon át ha hőlégballon van fölöttünk, nem öli meg a kisebb é nagyobb kutyákat és még sorolhatnám, lényeg a lényeg, hogy szájkosár nélkül, laza pórázon, teljesen közömbösen sétálok vele bármikor. Ja, ehhez ilyen fa**ságok kellettek, hogy kutyasuli, ivartalanítás, rendszeres és alapos foglalkozás a kutyával, közös játék naponta, stb. Ja és pitem van.
2015. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Ó, látom már a válaszodból, hogy előbb vagy utóbb találkozunk a kutyáddal fészbukon, mint rehab alatt lévő kezelhetetlen kutya, aki már boldogan szaladgál más kutyák társaságában. És a pórázt valamelyik ismert fajtamentő fogja tartani :)
2015. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

Haja, vannak itt fogalombeli hibák! Nekem a nevelés azt jelenti, hogy a kutya betartja az általam kiszabott szabályokat, bármikor le tudom állítani és megfelelően szocializált. Ennél fogva nem kiszámíthatatlan, hisz tudom, hogy mire hogyan reagál, hogy tudom kontrollálni.

Neked ezzel ellentétben a nevelés azt jelenti, hogy a kutya nem tartja be a szabályokat, sehogy sem tudod kontrollálni, leállítani, ha őrjöng és egyáltalán nincs szocializálva. Kiszámíthatatlan, mint te is írtad. Akkor milyen nevelésről is van szó? Vagy valóban ideggyenge a kutyád, ami a putris szaporított bull típusú keverékeknél sajnos nem ritka.

2015. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!