Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy így reagált...

Normális, hogy így reagált (megmorgott) a kutyám? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Szóval főztünk csontleves-alaplevet marha csont végből, iszonyatosan finom illata lett (kb a kutyának pecsenye)

A csontot megkapta.

Először hisztizett érte, majd megkértem, hogy üljön le, feküdjön, maradjon, utána mondtam, hogy még nem veheti el, majd amikor azt mondtam, hogy a Tied, akkor megkapta.


Utána néztem ahogy eszi, de ahogy közelebb mentem hozzá fenyegetően nézett rám és rámmorgott.

Nem igazán szokott ilyet..


2015. aug. 25. 19:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

pedig úgy tűnik, hogy félsz a saját kutyádtól.

az enyém biztos kapott volna egy pofont vagy a grabancát rángatom el és lesheti, hogy mikor kap újra csontot, ezt nagyon megtanulta, hogy a kajáját (vagy a jűtékát, gyakorlatilag bármit) bármikor bármiféle indok nélkül elvehetem. a szájából is. írták már előttem, a kutya élete múlhat rajta, ez tényleg fontos.

milyen fajta?

2015. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Ne nyomd a földre, ne agresszívkodj vele. Nekem kan Rottweiler van, ha azt a földre próbálnám nyomni, igen csak megjárnám. Még 9hónapos még rátudod arra nevelni, hogy oda nyúlkálsz a kajájához és utána már a szájához is engedni fogja, tehát akkor nyúlj oda amikor eszik de óvatosan, meg a hangnemen mond neki "Nem veszem el" a hangsúly a fontos.
2015. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
a nyúlkálás miért jobb, mintha egy morranás után elzavarja onnan a kutyát vagy megbünteti? ha nyúlkálsz majd nem harap meg vagy ezt mégis hogyan gondoltad? :D
2015. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%

Ezt az én kutyám is eljátszotta. Mielőtt még belelovalhatta volna magát a farkasosdiba, elkaptam, megráztam, bevágtam a mosókonyhába a sötétbe gondolkodni vagy 10 percre, utána pedig párszor odaadtam-visszavettem a csontot. Sőt, parancsra el is kellett eresztenie.

A nagyobb, erősebb kutyámmal ugyanezt tenném, ha sor kerülne rá. Csak még határozottabban.

Nem fog a torkodnak menni, maximum odakap, de igazából ha az első morranás után azonnal, habozás nélkül nekimész, mint a fúria, az váratlanul éri és megijeszti (főleg egy kölyköt, mert 9 hónapos szinte még kölyök). Nem kell agyonverni, de érezze, hogy a gazdára morogni elfogadhatatlan.

2015. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"a nyúlkálás miért jobb, mintha egy morranás után elzavarja onnan a kutyát vagy megbünteti? ha nyúlkálsz majd nem harap meg vagy ezt mégis hogyan gondoltad? :D

"


Nem tudom én próbáltam el zavarni lesz*r*ta, most az a taktikám már túl idős, hogy megtanítsam ne morogjon amikor kaja van nála, hogy amikor eszik nem nyúlok hozzá, ha meg valamit felvenne, megvárom még új fogást venne rajta és kihúznám a szájából gyorsan, persze érdekes hadművelet az is XD

2015. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Kedves Ramessu, az én kutyám egy kemény Rottweiler-Németjuhász keverék. Láttam már az erejét, hidd el, nem játékkutya. De nagyon szigorúan le vannak fektetve a szabályok és a falkasorrend, bármikor a hátára tudom fordítani. Szerencsére jó kutya, nincs szükség fegyelmezésre :)
2015. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen kutya:

Az anyja biztosan német vizsla, mivel az anyjánál már most nagyobb bármi lehet benne. Labradort mondják, de szerintem német dog szerűség. Valami jó kis falusi kóbor kan az apja, de ahogy elnézem a mintázatát közel áll a nemes fajtákhoz, lehet valakitől szökdösik.

Meg hát nem lehet elvenni tőle mert elfut mint a nyuszi.... ha meg sarokba szorítod vicsorogva erőből odakap a kezedhez.

Egyszer nagyon kikapott de nem állt le.

[link]

2015. aug. 25. 22:07
 18/22 anonim ***** válasza:
33%
Gazdára morogni szerintem elfogadhatatlan.
2015. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha most elkezdesz félni tőle, később már esélytelen, hogy bármit is kezdj vele.

Nem hiszem hogy neked ugrana ha megpróbálnád elvenni tőle a csontot, max odakapna, amire neked nagyon határozottan kéne fellépned.

Próbál téged irányítani, te meg hagyod neki...Hívj szakembert, ha úgy érzed hogy egyedül nem boldogulsz.

2015. aug. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%
az enyém közepes kutya de azért ha akarna, visszakaphatna rendesen. nem teszi. egyszer játzsota el hogy rámmorgott, lendületből kapta vissza az egészet. tényleg nagy hévvel kell menni, nem kell agyonütni de egy kisebb pofon nem fogja összetörni, viszont helyrerakja a kis fejét...
2015. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!