Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collieról tapasztalatok...

Border collieról tapasztalatok? Ki, hogyan látja őket?

Figyelt kérdés

12 éves lányomnak akarunk a párommal egy ilyen kutyát, mert naphosszat böngészi utánuk a netet, nekem is folyton akadályugró versenyeket agiliti azt hiszem, meg kutya táncos videókat mutat, ahol ilyen kutyák vannak, és mindig mondja, hogy milyen jó is lenne ilyen kutya, akivel foglalkozhatna egész napokat. Tudni kell, hogy féléve múlt ki a 6 éves máltai-labrador keverékünk (tudom érdekes párosítás), akit még akkor csak úgy hoztunk mint házikedvencet, és amikor a kutya olyan 3-4 éves volt a lányom meg kilenc el akart vele menni kutyaiskolába. Hirtelenjébe mintha megfordult vele a világ, csak is a kutyának élt, foglalkozott vele, még azt az agiliti-t, vagy hogy hívják is kipróbálta vele. A kutya halálá nagyon megviselte őt, és azóta is egyre inkább látom rajta, hogy mennyire hiányzik neki egy kutyus mint társ, és hát azért akarok nekik kutyát, és mivel folyton azokat a border colliekat nézi, azt gondoltam egy ilyennek nagyon örülne.

Tapasztalaitokat megoszthatnátok velem:)


2010. márc. 12. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak jó tenyésztőtől vegyél border colliet, ismerek egy olcsó helyről vett kutyát, idegbeteg, harapós, nem hallgat senkire, ás, szétrág mindent. Szaporítók nem nézik az idegrendszert! Nagyon nézd meg a kennelt, ahonnan veszed.
2010. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Jó választás lenne! Én 13 vagyok, ismerek egy border collies embert aki tenyészti és versenyezteti a kutyáit.Ezeket a kutyákat sokmindenre meglehet tanítani: terelés, agility meg frizbizni is meg még sk másra.

A lányod nagyon nagyon örülne neki! 8-) sok sikert szerintem lepd meg őt! Én nagyon örülnék neki, e nekem van 3-om kutyám!:)

2010. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Azért azt is át kell gondolni, hogy ha egy ilyen terelőkutya nincs lemozgatva szétszedi a házat-lakást... Minden nap alaposan le kell fárasztani!
2010. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

van egy ötletem:


[link]


nem tudom, hogy azóta talált-e gazdita kutyus, érdemes megkérdezni telefonon.

az "új" nevű oldalon láthatsz egy képet a kiskutyáról. a neve Hoax, a h alom oldalán is megtalálod. a kutyust hobby célra ajánlják, családi kutyának, ivartalanítási kötelezettséggel, de gondolom, úgysem akartok tenyészteni.

az egyik alomtársáért vasárnap vagy hétfőn megyünk :))

2010. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
De helyes pofijú kutyus :), nem most akarunk még, ezt még rendesen át kell gondolni és azért a lányom nélkül nem akarok dönteni, majd ha hazajön, mindenképp meg akarjuk vele beszélni. Mivel most Angliában van a nagybátyjával valami kutyás eseményen.
2010. márc. 12. 14:17
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

ó de jó lehet neki :))

a blessed borders -t akkor is ajánlom,ha nem most akartok kiskutyát. a tenyésztő nagyon jó felfogású, a tenyésztésre szánt kutyái pedig hibátlanok, egészségesek és nagyon szépek :))) esetleg utánanézhetsz a lucky for you kennelnek, vagy a real pearl-nek.én róluk tudok.

2010. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a tanácsokat:) Megnéztem azt a blessed borderset nagyon szép kutyák vannak ott :).

Hát igen nagyon örült neki, amikor megtudta, hogy a nagybátjya elvinné és mi is elengedjük.

2010. márc. 12. 14:26
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyen alaposan, lelkesen, jól foglalkozik a kutyákkal, akkor a border collie jó választás.

Azt kell még végig gondolni, hogy a kutya 10-15 évig él. Amikor a lányod elkezd pasizni, bulizni, elmegy egyetemre, esetleg még albérletbe is, stb, akkor is majd ugyanúgy gondját fogja viselni a kutyának, mint amekkora most a lelkesedése?

A másik, hogy egy ilyen kutya 100e Ft-ba kerül. Ha ki tudjátok fizetni, örülj neki :). Én nem tehetném meg.

2010. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
2010. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Szerencsére anyagilag nincs gondunk, elég jól élünk így megtudjuk engedni az efféle kiadásokat. Az előző kutyának mindent megvettünk ha olyan problémája volt.

Az meg, hogy milyen lesz a lányom csak sejteni tudom, de viselkedésében teljesen az apja, szóval eltudom képzelni, hogy az elkövetkezendő években is ugyanilyen felelősségtudó lányomnak tudhatom, én bízom benne, azért is merném neki a saját kutyát ilyen fiatalan :)

2010. márc. 12. 19:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!