Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás vagyok a kutyákra?...

Allergiás vagyok a kutyákra? Hogy értessem meg a szomszédokkal hogy ne eresszék rám őket amikor kint meglátnak? Mindig mondják h nem bánt stb de én befulladok tőle.

Figyelt kérdés

Ráadásul ezek a gazdák nem hiszik el hogy valaki allergiás lehet a kutyákra mert szerintük csak macska allergia létezik... nem értik meg.... és multkor együtt voltak sétáltatták őket póráz nélkül és összeállva mondták hogy nem is vagyok allergiás.


egyébként az furcsa hogy a cicákra meg tényleg nem vagyok allergiás....


2015. szept. 21. 11:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
egyenlőre csak egy megoldást mondtatok, mégpedig azt hogy szórjam le spray-vel és lehet ezt fogom tenni. de még azért várnék mások véleményére is, hátha lesz közöttük valami kevésbé agresszív módszer.
2015. szept. 21. 12:16
 12/21 anonim ***** válasza:

Őszintén, ha közölted, és nem működik, akkor a kommunikáció mint lehetőség nem működik.


Akkor van a spray, esetleg vannak kutyariasztók is (nem feltétlen paprikaspray kell), illetve egy utolsó udvarias felszólítás, hogy vagy ez, vagy mostantól feljelented őket póráz nélküli sétáltatásért.


Akiknek a szép szó nem használ, ott sajnos más megoldás nincsen.

2015. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Az unokahúgom is allergiás a kutyára, és neki is van kutyája, igaz gyógyszerezi magát rendesen.

Amúgy a törvény téged véd, mivel kutyát elengedni, csak kutyafuttatóban szabad, így két ház közti közterületen nem szabályos a póráz nélküli sétáltatás.

2015. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

sajnos a törvény közterületen nm követeli meg a póráz használatát, csak azt hogy ne hagyd felügyelet nélkül, illetve nem szabad engedni hogy elkóboróljon.


"193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,

b) természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászkutya kivételével – póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja,

c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön – vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével – szállítja. "


amúgy én nem fogom mérgezni magam gyógyszerekkel csak azért mert egyes emberek rám akarják kényszeríteni a hobbi állatukat..... nekem is jogom van élni akár kutya nélkül is.

2015. szept. 21. 12:29
 15/21 anonim ***** válasza:

ma 12:29

Tévedsz. Volt erről sok-sok vita. Mióta pedig az önkorik csinálhatnak rendeletet a közösségi együttélésre, azóta szépen bele is teszi a legtöbb, hogy csak pórázon lehet a kutya közterületen.

2015. szept. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Platypus ***** válasza:
Az üvöltözést próbáltad? Mármint a gazdával, nem a kutyával. Ha a szép szóból nem ért, az allergiát nem hiszi el, akkor még mindig meg lehet próbálni csúnyán. Nem azt kell megérteniük, hogy beteg vagy, hanem hogy leharapod a fejüket, ha rádengedik a kutyát.
2015. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kutyával valszeg hatásosabb üvölteni. Hamarabb megérti ő is, meg a gazda is, hogy nem kéne :)
2015. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az mindegy hogy allergiás vagy, vagy nem, a szomszéddal kellene megértetni, hogy ne engedje rád a kutyákat.( Nekem egy szép szőrös van, de van olyan aki nem szereti ha kutya van körülötte, hát van ilyen.) Ha a szép szóból nem ért akkor lépj oda egy kicsit ne légy puding.

(Bár lehet a kutya előbb megérti, addig is, a kutyával annyit tudsz csinálni, ha látod hogy jön, szépen határozottan figyelmen kívül hagyva őt/őket, elindulsz a dolgodra.A lényeg hogy ne állítson falhoz, ne add meg neki a "figyelmet".)

2015. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én nagy állatvédő és tartó vagyok, minden nap 5-6 kutyával sétálok, és tény hogy sokkal többre tartom őket, mint az emberek, mindegyiknek van póráza, de gyakran szabadon sétálnak körülöttem. Viszont, ha jön valaki magamhoz hivom őket és ha látom, hogy fél vagy bármi baja van a kutyákkal akkor megfogom őket, de ha bárki bármilyen formában bántani merné/akarná a kutyákat akkor személyesen fejelném meg az biztos. A lényeg, hogy egyetértek azzal, hogy gyökerek a szomszédaid, hogy nem fogják fel, de ne a kutyát bántsd az ő faszsàguk miatt. Amúgy inkább a helyi rendészetnek szólj, ők általába segítő készebbek, illetve a szomszédokkal való oribálást tanácsolom még én is.
2015. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

Először is, menj el allergia tesztet csináltat, hogy tudd, tényleg allergiás vagy-e a kutyákra.

Párom annyira allergiás a macskára, hogy taknya-nyála egybefolyik, amint belép egy olyan szobába ahol macska tartózkodott előtte, de szabad téren semmi baja nem lesz attól, ha a közelébe megy az állat. Szóval lehet érdemes lenne megnézni a dolgot, mert ilyen tényleg nem nagyon van, amit írsz. Csak azért, hogy tudd, mi a helyzet.


De nem kell megindokolnod azt, hogy miért nem akarod, hogy odaengedjék a kutyáikat, mert jogod van eldönteni, akarod-e őket magad körül vagy sem. Ha a szomszédaid ennyire nem toleránsak, akkor fújd le a kutyájukat spray-jel azt kész. Az ilyen bunkókkal mást nem tehetsz.

2015. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!