Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Lakásba szeretnénk egy kistestű kutyát de szüleim nagyon szigorúak ezen a téren,mert harci kutya nem lehet,ideg beteg kutya nem lehet,tehát anyukám már az egész terrier listát kizárta.Westie sem lehet,beagle sem. Törpe spitz azért nem mert drága meg kozmetikushoz kell vinni.Én már kezdem feladni a reményt,hogy valaha is lesz kutyám :( mivel én hétköznap suliban vagyok családom meg dolgozik akkor kénytelen leszek itthon hagyni egyedül de ha hazajövök sokat foglalkoznék vele.
2015. szept. 30. 19:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Senki nincs otthon egesz nap ( mármint addig, ameddig haza nem érsz)?


Nekem Bolognese kutyám van, es az is jo benne, hogy nem hullik a szore

Nálunk úgy van, hog anya általában délelőtt itthon van ( itthon dolgozik), addig a kutyám is fekszik, alszik

Majd en hazaérek olyan 2-3 körül es akkor ki viszem "wc-re"

Tanulok, kozben foglalkozom vele, elviszem setalni, stb....

2015. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Nekem shi-zu volt, nagyon nyugodt, csöndes és lusta kiskutya.
2015. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket :) Igen ameddig én haza nem érek addig senki nincs itthon. Sajnos nálunk nincs olyan, hogy valaki mindig itthon lenne. Második kommentelő neked nem tudom mi a bajod de ha nem tudsz normálisan viselkedni akkor inkább ne is írj...
2015. szept. 30. 19:51
 4/16 A kérdező kommentje:
Én azt hallottam a shitzuról, hogy őt is kozmetikushoz kell vinni
2015. szept. 30. 19:52
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy esetleg valami tanács, hogy hogyan győzzem meg anyum , hogy nincs idegbeteg kutya?
2015. szept. 30. 19:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Számotokra alkalmas lehet több száz különböző menhelyi kutya is.
2015. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Válassz menhelyről egy fiatal felnőtt, nyugodt természetű, kistestű kutyust.

A menhelyi gondozók tudnak segíteni a választásban, ha elmondod, milyen természetű kutyát szeretnél, illetve milyet zárnál ki.

Sajnos bőséges a választék.


(Ui.: olyan nincs, hogy harci kutya. Az idegbetegség pedig az esetek döntő többségében nevelési hiba).

2015. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha nem menhelyről veszel, hanem tenyésztőtől, akkor úgy is 100.000 felett lesznek az árak.. menhelyről olcsóbb, de ha drágállja a kutya árát, mi lesz ha beteg lesz? Elaltatjátok vagy hagyjátok szenvedni? Nekem most kellett vért venni a kutyámtól, meg mintát (nem-e daganata van, szerencsére csak gyulladás), ez volt 25.000 Ft. És ez nem egy nagy betegség...Ja, plusz gyulladáscsökkentő, 3-4.000 ft, benzinköltség 10.000...

Én a menhelyet ajánlom, ott tudnak ajánlani nyugodtabb felnőtt kutyát, aki se nem nemlétező "harcikutya", és se nem nemlétező "idegbetegkutya".

Ha a menhelyet kizárjátok, szerintem ne legyen kutyátok. Szaporítótól biztos ne..csak megjárjátok..

2015. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"kozmetikushoz kell vinni"

"őt is kozmetikushoz kell vinni"

De amit nem kell kozmetikushoz vinni, az szőrhullatós. Fogadjunk, hogy az se tetszene anyudnak!


"harci kutya nem lehet"

Olyan nincs, hogy harci kutya. Olyan van, hogy harcoltatott. Épeszű kezdő kutyás olyat meg nem vállal.


"ideg beteg kutya nem lehet,tehát anyukám már az egész terrier listát kizárta. Westie sem lehet"

Történetesen a legjobban nevelt kutya, akit ismerek egy Westie...

A konkrétan gyenge idegzetű kutya (amit orvos is tud igazolni) is viszonylag ritka. Leginkább szaporított kutyáknál fordul elő az ilyen, amikor a kedves szaporító pont leszarja a kutyái temperamentumát, betegségeit, meg úgy kb. mindnent, csak sok pénzt akar a kölykökön keresni vagy mert "Fifike babákat szeretne".

Szóval az a kutya, amire az emberek azt mondják, hogy "idegbeteg", az általában csak neveletlen és/vagy szocializálatlan.


"hogyan győzzem meg anyum"

Kérdező, nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy anyukád NEM akar kutyát.

Még egy lelkileg teljesen rendben levő, kistestű menhelyi mixszel is van gond, amíg beszoktatod: szobatisztasági balesetek (magától a stressztől és az étrendváltástól is vidáman végigfoshatja a lakást), játékszabályok tisztása, fokozott ugatás...

Két dolgot tudok mondani neked:

1. Le kellene ülni anyukáddal beszélgetni. Egy részt, hogy Ő milyen típusú kutyával tudna egyáltalán kiegyezni. Másrészt átbeszélni az elvárásokat, kezdeti problémákat és hogy TE, a Gazdi hogy tudod őket orvosolni. Sokkal meggyőzőbb az egész kutyát szeretnék történet, ha tudsz némi nevelési szaktudást is felvillantani, illetve kevesebb lesz a súrlódás, ha anyudnak realisztikus képe van egy kutya beszoktatásáról (vagy egy kiskutya felneveléséről).

2. Menjetek el kutyát nézni! Kutyakiállításra (ott sok jól nevelt kutya van :D), menhelyre (akár önkénteskedhetnél, sétáltathatnál is), kutyás rendezvényekre, kutyás rokonokhoz, ismerősökhöz, barátokhoz és értékeljétek ki a látottakat.

2015. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
semien
2015. okt. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!