Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Lakásba szeretnénk egy kistestű kutyát de szüleim nagyon szigorúak ezen a téren,mert harci kutya nem lehet,ideg beteg kutya nem lehet,tehát anyukám már az egész terrier listát kizárta.Westie sem lehet,beagle sem. Törpe spitz azért nem mert drága meg kozmetikushoz kell vinni.Én már kezdem feladni a reményt,hogy valaha is lesz kutyám :( mivel én hétköznap suliban vagyok családom meg dolgozik akkor kénytelen leszek itthon hagyni egyedül de ha hazajövök sokat foglalkoznék vele.
2015. szept. 30. 19:24
1 2
 11/16 evimeri ***** válasza:
Szia! Ha senki nincs otthon egész nap, akkor egy kölyök kutya eleve kizárva. Ugyanis egy kölyök kutyát legalább két óránként le kell vinni pisilni - és még így is előfordulhatnak balesetek. Ha anyukád nem akar rá pénzt költeni akkor ki fogja állni az orvosi költségeket. Csak a kötelező oltás több ezer ft. És ha megbetegszik mi lesz vele? El pusztul? Szerintem gondold át alaposan mielőtt bele vágsz. Nekem évek óta két kutyám van. Ha össze számolnám az orvosi költségeket az etetést stb. több millió ft-ot költöttem már rájuk. Nincs nyaralás, mert a kutyák nem maradhatnak egyedül, az idődet és az életviteledet hozzájuk kell igazítanod, már ha tényleg szereted és családtagnak tekinted. Ha meg nem akkor nem is kell neked kutya.
2015. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kozmetikus drága??


Kutya vétel ára 100 ezer ft körül van

8 hetesen elhozzátok kell még 2-3 oltás neki (orvostól függ mennyi) ennek 4000-5300 ft/ oltás


Kutyakaja,nos kistestű kis fogyasztású átlagban 3 kg táp elég 1 hónapra,persze függ milyen márka,meg a kutya igényei milyenek. Kb 3-4-5 ezerrel számoljuk a kaját havonta.

Kullancs elleni a nyakörv 5-8 hónapig véd 3500-6000 ezer ft ig terjed,vagy csepp havi 1000-2000 ezer ft.


Alap felszerelés tálak,póráz,nyakörv,fekhely,játékok ezek a legalapabbak. Ezt mondjuk akár 8-10 ezerből is kihozható.


Mi lesz ha a kutya beteg lesz?? Mi ha orvoshoz megyünk általában 5 ezer alatt nem ússzuk meg, a legtöbb pedig a 30 ezres műtét volt (kistestű kutyára)


Nos ha belegondolsz,nem a kozmetika a legdrágább.


Egy westi kozmetikázása 4-5 ezer ft körül van,lehetnek ettől olcsóbbak és drágábbak nyilván kozmitól függ , évi 2x-3x illik el vinni.

De az összes hosszú szőrűt évi 2x-3x érdemes elvinni.


Rövid szőrűeknek iszonyatosan hullik a szőre,ott sokat kell takarítani.


Inkább jobb egy kozmetika igényes,ám nem szőr hullajtos kutya,persze vmilyen szinten nekik is hullik,de kb annyira mint az emberi haj.


Szerintem majd mikor elköltözöl lesz saját lakásod akkor legyen kutyád.



Hogy a kérdésre válaszoljak.

A leírtak figyelembe véve semmilyen kutya nem való nektek,neked lehet.De a család nem akar.

Mivel ők költenek rá,gondolom még suliba jársz.Így nem sok bele szólásod van.

2015. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A Bolognese kutyát is nyírni kell

Sőt....kb mindegyiket

2015. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A Jagd Terriert nem kell. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2015. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Most olvastam a fajtáról, az ír vízispániel nem hullajtja a szőrét, csak ha fésülik..de ez nem kistestű..
2015. okt. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Anyád határozottan nem akar kutyát kb akármit mondasz lesz rá valamiféle kifogása. törődj bele hogy nem lesz kutyád.
2015. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!