Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk?...

Milyen kutyát válasszunk? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

A fiamnak kéne, 12 éves, olyan lenne jó amivel tud bánni, otthoni tanítással is okos lesz és szót fogad neki.

Jó lenne, ha nem rendezné át az udvart, nem lenne túl aktív. De azért lusta se, hogy tudjanak játszani vele gyerekek.


2010. márc. 15. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

igazából el kell dönteni, hogy szép kert vagy kutya.

Majdnem mindegyik átrendezi. Ha más nem elássa amit kell.

És kakilni-pisilni is fog a kertben.

Ráadásul hiába van kertetek ugyanúgy kell vinni sétáltatni. Az is kérdés, hogy kint-alvósnak vagy bejárósnak gondoltad. Ettől függ, hogy hosszú vagy rövidszőrű legyen.

A leggyerekbarátabb kutyák a retrieverek szerintem.

2010. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Akiteki ***** válasza:
76%

12 éves gyerek már bármilyen kutyával tud foglalkozni. Ha félted a kertet, akkor mindenképpen kistestű kutyát, mert már a közepesek is imádnak ásni. A goldenek és a labradorok is, csak van akinek mázlija van és az övé nem.

Én elvinném a gyerekem egy menhelyre és válasszon magának.

Neki mi az elképzelése?

2010. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

kisméretű ebet ne válasz a legtöbb kis méretű kutya vagy terrier amit vadászkutyának tenyésztettek ki Pl:foxi,Jagd,még a yorki és az uszkár is vadász kotorék eb!

talán még a spánielt tudnám javasolni ami még tanítható okos kutya!de neki is vannak kilengései!de nem akarok okoskodni azt válaszd ami a legjobban megtetszett küllemben és természetben!

2010. márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

1. a fiad bánni tudása nem csak a fajtán, de elsősorban a fiú kutyakiképzéssel kapcsolatos ismeretein múlik

2. udvar: a 100% csak azon részén garantált, ahol nem jár. persze nem kizárt, hogy mint a jó pap, holtomig én is megismerek olyan fajtát, ami kifejezetten kertbarát, ugyanakkor nem biztos, hogy arra az egy fajtára szeretnék korlátozódni.

3. gyerekeknek játszani: a gyerekeknek játszani egy/több másik gyerek való, a kutya nem játék. ha valaki az ellenkezőjét állítja, akkor kérni kell tőle egy 5 millió ft-os kezességvállalást az általa ajánlott fajta viselkedésére. ha ezt hitelt érdemlő módon vállalja, hajrá.

3b: tegyük fel, lennének óriások. az egyik pedig szeretne valami lényt neki játéknak és rád esne a választása. biztosan élveznéd a játékot? biztosan nem lenne esély konfliktusra, ill. fair lenne a gyerek veled szemben? (a kutyának van testbeszéde, morgása és fogsora az unfair / nem megfelelő vele szembeni viselkedés ellen. ismeri valaki a kutyák ezen, másik kutya számára tökéletesen érthető figyelmeztetéseit a családból?)


Igazából mindenki azt tesz, amit jónak lát. A labrador és hasonlók pedig sokak szerint jó választás egy gyerek mellé. Minden ott sántít, hogy a kutya szerepe olyan, mint a rabszolgáé, 'őt' senki nem kérdezi.

2010. márc. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Border colliet ne!! Nem jó kezdő gyereknek és szétszedi az udvart!!!
2010. márc. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Látogassatok ki a közeli menhelyre, sintértelepre. Van bőven gazdikereső kutya, a gondozók pedig segítenek a megfelelő kutya kiválasztásában.
2010. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
50%
Nekem egy Mudi kutyam van és akárkinek akármilyen lakásba ajánlani tudom. Olvass utána mindenképpen hasznos lesz. Az enyém már 4 hónaposan ult fekudt pacsit adott es soha 5 méternél nem ment el messzebb tőlem, naon szereti a gyerekeket es naon megbízható, keveset eszik, de nagyon mozgás igényes. Tudom első ránézésre nem a legszebb kutya de hidd el nekem ha már volt kutyusod nagyon meg fogsz lepődni, hogy mennyire értelmes és más mint egy átlagos kutyus. Az a lényeg, hogy mi van belül nem? Amit a fajtajaról írnak teljesen igaz.
2010. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
A fiam Német juhászt szeretne, olyat ami teljesen fekete vagy a hasa fehér.
2010. márc. 18. 20:03
 19/19 Akiteki ***** válasza:
Máris van elképzelés. Ha az övé lesz, hagy döntse el ő. Okos gyerek!
2010. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!