Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan pontosítsam az engedelm...

Hogyan pontosítsam az engedelmes munkánkat?

Figyelt kérdés
Kistestű kutyám van (Torpe Uszkar), ezert problemakba utkoztem az engedelmes munkank pontositasa kozben. A labnalkovetesunket szeretnem pontositani ugy, hogy egeszen kozel jojjon a labam mellett. Probaltam megvezetessel,ami nem igazan jott ossze,csak addig amig ott volt a kajcsi a kezemben. Eddig csak hobbi kupakon vettunk reszt,mostmar szeretnem komolyabbra venni a kozos munkankat. Illetve meg annyi kerdes,hogy ki milyen modszerrel tanitotta az elorekuldest?
2015. okt. 27. 13:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pedig a kajával tudod a megfelelő helyzetet megtanítani. Viszont tudni kell a fokozatosságot megtartani, míg eljuttok a kaja nélküli munkához.

Előre küldés:

Láthatóan kiteszel mindig azonos pontra egy kedvenc tárgyat, de akár kajás dobozka is lehet, benne kevés jutival. Utána még olyan közelről, ahonnan látja a kutya a kitett dolgot, előre vezényszóval elküldöd. Ha odaért, megeheti a jutit. Kicsi távolságokkal mindig te távolodsz a kitett tárgytól. Amikor már akkor is előremegy, amikor nem látni, akkor jön a fektetés, Ha megy, akkor egyszer-egyszer elhagyod a tárgyat és fekvő kutyához bemész jutalmazni. Gyakorlás-gyakorlás, sokszor kint lévő tárgy és ritkábban üres küldés.

2015. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát az ilyeneket jobb már kiképzővel csinálni, ha tényleg komolyan érdekel a dolog.


Mindenesetre ha lábnál követést akarsz javítani, és a kutyának a mostani vezényszóhoz kötődik a "csúnya" követése, akkor érdemes egy újat bevezetni arra, amikor azt várod el, hogy tényleg közel legyen, és akkor arra a vezényszóra csak azt fogadd el. A másikat meg felejtsd el, hogy ne zavard vele össze a kutyát :) A kaját meg használd, ameddig kell. Én egész addig megvezettem, amíg a kutya el nem kezdte magától befejezni a kezem turkálását.

2015. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Miért kellene másik vezényszó? A hibásan tanított lábnál követésnél is lehet korrigálni. Ha távol a kutya, az a gazda hibája.

Ültetésnél sem váltunk vezényszót, ha lassan ül le és gyorsítani akarjuk.

2015. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mennyi idős a kutya és mióta dolgozol a lábnál követésen?

A profi kutyáknál akár 7-8 hónapos korig is kajás megvezetéssel dolgoznak, ergó a kutya orra végig a kajás kézre van tapadva!

Úgy tudod kivenni majd a kezed, hogy először alapállásban, mikor a kutya koncentrál felfele, egy pillanatra kiemeled a kezed, s azonnal utána jutalom...Menet közben is 1-1 lépésig kiveszed a kezed és utána azonnal jutalom...de leírni ezt nem igazán lehet...mindenképpen egy kiképzővel dolgozz, vagy legalább vegyél pár órát, s aztán akár otthon is tudsz haladni, fejlődni

2015. okt. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Evekig kutyaiskolaztam,sot par eve a kikepzesvezetoit is megcsinaltam,igy valamilyen szinten ertek a kutyazashoz. Tudom a modszereket, melyekkel lehetosegunk van tanitani kutyainkat, szimplan egy tanacsot szerettem volna kerni, kinek melyik modszer valt be.
2015. okt. 27. 16:47
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyebkent 3 eves a kutyam, eddig a trukkokre fekudtunk inkabb ra,ugy voltam vele,hogy legyen meg az alap engedelmes (ul,fekszik,marad,menet kozben ultetes,fektetes labhoz). Most viszont szeretnek raallni az engedelmes vonalra :)
2015. okt. 27. 16:56
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Azért kell a kiképző, mert kívülről nem látod, hogy mikor jó a munkátok. Egyedül nem lehet szép munkát elérni. És mert ezek szerint a megvezetéses módszert nem tudod jól használni, márpedig az a leendő legjobb módszer ehhez a feladathoz. A megvezetéssel ha jól csinálod kb. 1 év alatt tudod kijavítani -vagy kezdő kutyánál megtanítani- a szép lábnál követést. És nem azonnal veszed el a kezedet, ha már jónak gondolod. De minden feladat megtanítása durván 1-1,5 éves munka. Persze itt szép munkáról van szó.

Sajnálom, hogy ingerültebb a válaszom a kelleténél, de nem szeretem, mikor ennyire nem mutat valaki alázatot a munka iránt.


Illetve nem értem, hogy ha ennyire értesz a kutyázáshoz, akkor hogyhogy nem tudod, hogy az előre küldést és fektetést milyen módszerekkel lehet tanítani. Itt ezeknek a leírása sok-sok oldalt venne igénybe.

2015. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egy,nem azt kerdeztem,hogy HOGYAN TANITOTTA, hanem azt,hogy milyen modszerrel... jatekot tett ki es ahhoz kuldte? Kajat tett ki csak siman,vagy dobozbs? Hogyan vette ki belole a targy hasznalatat, hogyan gyorsitotta a belefektetest.. A labnal kovetest is millio modon lehet tanitani..

Nem tudom miert kell mindent kiforgatni..es azt gondolom en alazattal vagyok a munka irant, es tisztelem a kutyaimat.

2015. okt. 27. 19:27
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
nem módszereket kell megtanulni, hanem elveket elsajátitani, hogy a saját módszered tudd kidolgozni. ha már ilyen nagy "kutyás multad" van, akkor ezt illene tudnod.
2015. okt. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Feltettem egy szimpla kerdest,es eljutottunk odaig,hogy engem kritizalsz. Egyreszt azt gondolom,hogy mar reg nem a kerdesem temajat elemezgetjuk,masreszt pedig az ember mindig tanul, es en ehhez tartom magam. Normalis valaszokat vartam, normalis emberektol, es azt hiszem kaptam is parat, a tieddel ellentetben. Elhiszem neked, hogy nagyon ertessz a kutyazashoz, es iszonyatosan jol tudod az eszt osztani, mikor semmit sem tudsz rolam,a kutyaimrol. Valahogy csak sikerult megcsinalnunk a terapias vizsgat vele...
2015. okt. 27. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!