Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindenki csak a kutyát...

Miért mindenki csak a kutyát dicséri? Mintha magától lenne olyan piszkosul engedelmes. Ezt más is megfigyelte?

Figyelt kérdés
Ha látják, hogy milyen jólnevelt a kutyám, nem mondják nekem, hogy hű, biztos volt vele munka, vagy hogy te aztán jó munkát végeztél, hanem folyton a kutyát dicsérik, hogy nahát milyen okos, ügyes, mintha nem én szenvedtem volna vele egy évig. :D Ez miért van?
2014. febr. 16. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek nagy részének fogalma sincs a kutyanevelésről (függetlenül attól, hogy Magyarországon kiemelkedően nagy a kutyatartók aránya).


Ezen nem érdemes szerintem fennakadni. :) Ha az én kutyámnak megdicsérik a küllemét vagy a jellemét, én mindig büszkeséget érzek, hiszen én tudom, hogy bizony az, amit látnak, nagyrészt az én érdemem, függetlenül attól, hogy ők nem tudják ezt.


Egyébként, tényleg vannak olyan jól működő kutyák, akikkel a gazdájuk kb semmit nem foglalkozik. Mert mondjuk igaz, hogy nem tudja behívni, de hihetetlen módon nem is akar elmenni, odamenni másokhoz, stb. Én is ismerek ilyet. Szóval sose lehet tudni. xD

2014. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Mert fingjuk nincs az idomításról, ilyen egyszerű.
2014. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
42%

Asszem ez tök egyértelmű,hogy a gazdi kitartó munkája van a kutya fegyelme mögött! Persze nem lehet minden kutyát megnevelni mert nem alkalmasak rá! Ezért mondják, hogy okos kutya!

De őszintén,mit vársz?

Vakargassák meg a füled tövét és dicsérgessenek, "okos gazdi,jól csináltad, itt egy jutifali!" :D

De csak gratulálni tudok a jól nevelt kutyádhoz!

Tudod! Embert barátjáról! :)

2014. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ugyanazért, amiért a sajátjukat nem nevelik: azt hiszik, hogy a kutya vagy ilyenre nő magától, vagy olyanra. De én vissza szoktam szólni, hogy nem magától ilyen ám, van benne meló, magától egy zsarnok terrorista lenne :D
2014. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg van egy ilyen szemlélet, hogy a kutya ha megnő, vagy ilyen lesz vagy olyan, "azzal nem lehet mit kezdeni". De bezzeg mégis engem okolnának, ha a kutyát nem neveltem volna le arról a kedves szokásáról, hogy a mellettünk elhaladó embereket körbekerítse, ugatással jól megrémítse és bokán csipkedje. :D Sajnos egyáltalán nem volt az a csendesen láb mellett kullogó, gazdi szavát leső szelíd kutya. :)
2014. febr. 16. 12:10
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az okosságát dicsérik, azzal nem tudok mit kezdeni, mert tényleg magától okos, trükktanítással kb sose szenvedtem, mindent azonnal felfogott, és alapvetően együttműködő kutya (csak neked kell lenni A gazdinak). Ha az engedelmessége a kérdés, akkor magamra veszem, de általában nem azt dicsérik, hogy hűű de okosan visszajött, vagy hű de okosan le lehetett tiltani a kaja felszedéséről, hanem a trükköket.
2014. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az enyémmel nem igazán szoktam trükközni. Általában azért tartják okosnak, mert visszajön, nem ugrál fel, ha valakire 'mérges' le tudom tiltani, nem eszik engedély nélkül, szóval ilyesmik.
2014. febr. 16. 12:59
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert a laikusoknak nem jut el a tudatukig, hogy sok meló van egy kutyával, annak képzésével. Ne is várj elismerést olyan emberektől, akik nem kutyáznak.
2014. febr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért mert ő csinálja a "látványos" dolgokat. Mondjuk nem tudom, hogy ez téged miért zavar. Nem másnak képezed ki a kutyád, hanem magadnak meg neki, elég ha ti elvagytok ektten. Normális esetben ezt nem is szenvedésnek kéne megélni. Én ha kirakok egy videót az oldalamra a kutyáim legújabb "dolgairól", akkor is úgy írom ki, hogy ők mit értek el és én csak segítőnek voltam ott. Szerintem nagyon jó érzés, hogy őket dicsérik, én büszke vagyok ilyenkor.
2014. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a jól nevelt kutya jólneveltsége pont, hogy nem látványos, mármint azt azonnal észreveszed, ha egy kutya mászik az arcodba:) Másrészt azzal, hogy őt dicsérik, téged is dicsérnek, mert a jó nevelés produktuma a kutya viselkedése. Tehát ha a kutya "okos", az azt jelenti jó tanárja volt.

Ennek ellenére én is el szoktam mondani, hogy ő sem az ujjából szopta, amit. Azért szerencsés vagyok, alapvetően a legkeményebb esetre készültem fel, és nem azt kaptam, így nem is volt igazán nagy gond vele. Most kamaszkorban van egy-két húzása, és pár órára kétségbeestem, hogy úristen mi történt a kutyámmal,azután rájövök, hogy attól, hogy jelenleg engedetlen gyereket játszik, valószínűleg nem lett teljesen félrenevelve, felesleges pánikolni. :)

Na hát ez már nem a kérdéshez tartozott...

2014. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!