Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan pontosítsam az engedelm...

Hogyan pontosítsam az engedelmes munkánkat?

Figyelt kérdés
Kistestű kutyám van (Torpe Uszkar), ezert problemakba utkoztem az engedelmes munkank pontositasa kozben. A labnalkovetesunket szeretnem pontositani ugy, hogy egeszen kozel jojjon a labam mellett. Probaltam megvezetessel,ami nem igazan jott ossze,csak addig amig ott volt a kajcsi a kezemben. Eddig csak hobbi kupakon vettunk reszt,mostmar szeretnem komolyabbra venni a kozos munkankat. Illetve meg annyi kerdes,hogy ki milyen modszerrel tanitotta az elorekuldest?
2015. okt. 27. 13:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarok kötözködni, de a manapság népszerű terápiás vizsgát egy közepesen jól nevelt barátságos kutya képzés nélkül is leteszi. Na meg ahol a szabadon követés gyakorlatnál még megfelelt minősítést kaphat az a kutya, amelyik csak pórázon képes végrehajtani (hangsúlyozom, a _szabadon_ követést), meg az is, amelyiket le tudod úgy fogni, hogy eltűrje a simit, azzal a vizsgával én annyira nem hencegnék :D


De amúgy azt én is szeretnék megismételni, hogy ha komolyan akarod tolni az engedelmest, akkor ahhoz szerezz egy jó kiképzőt. Nem ciki, ha mások jobban tudnak dolgokat és segítséget kérsz. A profik is csapattal szoktak dolgozni, mert nem látják magukat kívülről, anélkül meg nem megy.

2015. okt. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha van segítséged, akár mehet egy-egy videó is a tréningetekről. Igen meg fogsz lepődni, ahogy kívülről látod magadat. Ez is lehet segítség ahhoz, hogy javíts.
2015. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

+ idegen ember dolgozik vele, ott hagyod idegen emberrel percekig + korbealljak csipkedik elboritnak mogotte dolgokat, es nem utolso sorban igen komoly vedos terhelest kapnak.. Nem hencegek vele, de miert nem azokat az embereket furkalod, akik kikotve tarjak a kutyajukat az udvaron? Engem kell,aki foglalkozom vele..ennyire unalmas az eleted,vagy csak a munkahelyi stresszt vezeted le azzal, hogy mas embereket kritizalsz? Mindenkinek mas a fontos, masnak van nagy jelentosege az eleteben, neked az,hogy itt lehuzd a masikat. Inkabb foglalkozz magaddal, meg a nyomorusagos kis eleteddel, ami nyilvan abbol all, hogy ami neked metalantan nincs, az mind szar.

Gratulalok!

2015. okt. 27. 23:18
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
teljesen normálisan válaszolt mindenki az elején, te fordultál ki magadból. Minek irnának konkrét dolgokat, hogy pl.küld ki játékra? honnan tudjuk mi érdekli a kutyádat? lehet a kaja jobban motiválja, vagy egy labda, és egy kong-ra mondjuk rá sem nézne.
2015. okt. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Neked amúgy mi bajod van? Nem furkálok senkit, beszélgetünk. Csak azért, mert nem estem hanyatt a terápiás vizsgátoktól, nem kell leszedni a fejemet. Pusztán szerettem volna elérni, hogy a helyén kezeld a dolgokat. Ha szerinted a terápiás vizsga volt nagy meló, akkor vagy baromira nem volt rá alkalmas a kutyád, vagy mégsem értesz annyira a kiképzéshez, mint szeretnéd.

És ez nem baj, nem bántásból mondom, mert nyilván akikkel felkészültél a vizsgára, azok sem mondták, hogy ez amúgy egy vicc, mert akkor nem csináltad volna, tehát honnan tudnád. De ahhoz, hogy komolyan tudd képezni a kutyádat, képben kell lenned vele, hogy mi a komoly képzés.

Amúgy mi a problémád azzal, hogy elmenj egy kutyasuliba vizsgafelkészítésre? Vagy csak hogy néha nézzenek rátok, hogy jó irányba halad-e a képzés?

2015. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
77%

Ha tényleg komolyan gondolod a szép-pontos-gyors melót, akkor legalább alkalmanként menj el oktatóhoz!

Kívülről olyanokat észrevesz az ember, amit belülről nem!!! És nem feltétlen csak a kiképző...simán lehet, hogy az oktatód munkájában kívülről Te veszel észre olyan pici, de lényeges momentumot, amit ő bentről SOHA nem észlelt volna :)


Előreküldés: lehet targettel, labdával, kajával, segítő rakja ki először a kutya látja, később nem látja. Fektetés úgy is csinálják, hogy csak akkor fektetnek, mikor nincs kint semmi cucc, ergó ritkán, és inkább játék, séta, akármi közben gyakorolják a gyors-azonnali fekvést

2015. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Szinte minden heten jarunk suliba, ahol zomeben csak csoportos kepzesek vannak, illetve kutyaovi. Ezek a krpzesek viszont csaladi kutyak szamara keszultek. Sajnos egyeni kepzesek nemigen vannak, ahol lennenek, ott nem olyan modszereket alkalmaznak, amik szamomra jok lennenek.. gondolok itt a folytora, az elektromos nyakorvre, a kutya rangatasara. En inkabb klikkerrel pozitiv megerositessel szeretnrm tanitani a kutyamat. Igy kicsit magamra hagyva erzem magam. Nem erzem magam okosnak, sem oktatonak csupan azert szerettem volna otleteket kerni illetve kapni, hogy tudjak valahonnan elindulni, semmi rosszindulat.. a labnalkovetest sem 2 nap alatt szerettem volna kijavitani, egy eve probalkozom vele, es azert tavolodik el mert picike, es a szemembe szeretne nezni.
2015. okt. 28. 11:28
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Hol laksz? Hátha tudunk ajánlani JÓ sulit. Ahol használnak fojtót, ott se minden kutyára.

Oktatóval beszélj, hogy ezt és ezt szeretnéd, stb-stb...biztos tudnak segíteni!

2015. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!