Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám mit tegyek?

Michael122 kérdése:

Megharapott a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fát vágtunk kint,és a kutyánk harapdálta a kerítést,ezért odamentem és rá akartam csapni a fejére(csak kicsit),de véletelnül az orrára csaptam.Ugye ahogy mondják,a kutya félti az orrát.Erre beleharapott a jobb alkaromba.Még szerencse,hogy volt rajtam egy dzseki.,mert más nem volt rajtam,csak egy rövidujjú pulóver és a dzseki.Csak megkarcolt kicsit,mert a harapás helyén csak két lila folt volt.Szerintetek kaptam tetanust vagy veszettséget?A harapás helyén nem lett fájdalom,sem görcsölni nem görcsölt be.

2015. okt. 27. 19:40
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Faluban élünk,így nem tudunk csak úgy elmenni egy városba egy állatorvoshoz.
2015. okt. 27. 20:06
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Kifogásokat persze lehet keresni, csak az senkit se érdekel. A veszettség elleni oltás kötelező, tehát meg KELL oldanotok valahogy és ezt nem lehet az állatorvosra meg a falura fogni. Akár 200 ezres büntetés is lehet az elmaradt veszettség elleni oltás ára. Meg persze a falu nem mentség a neveletlen kutyára sem.
2015. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Akkor menjek el orvoshoz?És ha kiderül,hogy elkaptam a veszettséget?Vagy ha az orvos azt mondja nem kaptam el?
2015. okt. 27. 20:21
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Kár itt spekulálni, ha nem volt beoltva a kutya, akkor veszett is lehet. Amúgy sem normális, hogy odakap, bár milyen legyen, ha csapkodod a fejét... Kifogásokat keresni meg könnyű, csak azt nem fogod fel, hogy a kutyànak ártasz vele, ha nem oltatod be, aztán majd kínok között kimúlik szerencsétlen állat.
2015. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
A kutyátok veletek él. Ha veszett lenne, nem a kerítést harapdálta volna. Nem lesz semmi bajod, nem kell parázni. Tetanuszt nem "kap" az ember, hanem seben keresztül jut be a fertőzés a szervezetbe. fertőtlenítsed szorgosan a lila foltodat, és legközelebb ne a kutya orrát ütögesd.
2015. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Na kösz utolsó.Tényleg paráztam,hogy mi lesz.De a folt márceltűbt.
2015. okt. 27. 20:32
 17/29 anonim ***** válasza:
65%
Ha elkaptad a veszettséget, akkor két héten át tartó oltás sorozatot fogsz kapni, és átéled a kínok kínját... Megérdemelnéd mondjuk. Mindegy... Ha elkaptad, biztosan kiderül, hogy a kutya nem volt oltva, és megbüntetik anyukád. De ha ez fontosabb, mint a saját egészséged/életed, akkor ne menj orvoshoz.
2015. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
:,(
2015. okt. 27. 20:34
 19/29 anonim ***** válasza:
84%

Most lila folt van a bőrödön, vagy seb? Elképzelhető, hogy a kutya nyála belekerült a kezeden lévő nyílt sebbe? Például a dzsekidet átharapta, van rajta szakadás? Mert ha a ruhád ép, a bőrödön csak véraláfutás van, és nincs seb, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy bármivel megfertőződtél volna.

A kutyát viszont mindenképp be kell oltatni, akár úgy, hogy valakit megkérsz, megfizettek, hogy vigyen be titeket a városba az orvoshoz.


(Zárójelben, és nagyon halkan mondom csak, a kutyák veszettség-veszélye kicsit túl van dimenzionálva, a macskák sokkal szabadabban járkálnak, többet verekszenek, gyakorlatilag nem oltják őket, mégsem jut senkinek az eszébe, hogy ha macska harapta meg, akkor veszettség elleni oltást kéne kapnia)

2015. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Tetanuszt csak akkor kaphattál el, ha a sebed földdel vagy sárral szennyeződött, mivel a tetanuszbaktériumok a földben élnek, nem az állatok szájában. Veszettséget pedig értelemszerűen csak akkor kaphattál, ha a kutyád veszett, de azt csak egy másik veszett emlőstől kaphatja el, ha nem érintkezett ilyennel, akkor nem lehet veszett, még ha nincs is beoltva. Szerencsére ma Magyarországon nagyon ritka a veszettség, így nagy valószínűséggel sem a kutyád, sem te nem vagytok fertőzöttek, ám ez éppen annak köszönhető, hogy kötelező a kutyák oltása, így nem tud köztük terjedni a betegség és embernek sem tudják átadni. Viszont mivel a veszettséget rágcsálók és denevérek is terjeszthetik, kivételek mindig akadhatnak és ha a te kutyád pont ilyen, akkor ha nem kapsz kezelést a lappangási időn belül, száz százalék, hogy meghalsz. Úgyhogy már azért is érdemes lenne beoltatni a kutyádat, hogy ne kelljen az ilyenek miatt aggódnod.

2015. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!