Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám mit tegyek?

Michael122 kérdése:

Megharapott a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fát vágtunk kint,és a kutyánk harapdálta a kerítést,ezért odamentem és rá akartam csapni a fejére(csak kicsit),de véletelnül az orrára csaptam.Ugye ahogy mondják,a kutya félti az orrát.Erre beleharapott a jobb alkaromba.Még szerencse,hogy volt rajtam egy dzseki.,mert más nem volt rajtam,csak egy rövidujjú pulóver és a dzseki.Csak megkarcolt kicsit,mert a harapás helyén csak két lila folt volt.Szerintetek kaptam tetanust vagy veszettséget?A harapás helyén nem lett fájdalom,sem görcsölni nem görcsölt be.

2015. okt. 27. 19:40
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Nincs a dzsekin szakadás és a kezemen csak kèt lila folt van.
2015. okt. 27. 20:45
 22/29 A kérdező kommentje:
Én volam a tudatlan,mert kiderült,hogy be van oltva.Meg nem is veszett mert nincsenek a kutyának olyan tünetei ami a veszettségre jellemző.De azért megnézetem az orvossal.
2015. okt. 27. 21:20
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Reménykedem, hogy kamu a kérdés.

Ha mégsem: ha sebet okozott a kutya a bőrödön, akkor fertőződhetsz. Tetanuszt egy baktérium okozza, ami olyan sebben tud elszaporodni, ami mély (harapott, szúrt sebek) és ezért a seb nem tud levegőzni. Ha ilyened van, el kell menni dokihoz, aki egyrészt kifertőtleníti a sebet, másrészt ad egy tetanusz elleni oltást. Tüneteket nem érdemes megvárni, mert könnyen bele is lehet halni.


A veszettség a fertőzött állat nyálával terjed, jellemzően harapással, kisebb karcolás is elég. Ha már tünetek jelentkeznek, akár állatnál, akár embernél, akkor nem gyógyítható, hanem garantáltan belehal ember is, állat is. Ezért kötelező a védőoltás kutyák esetében. Megjegyzem, normális ember a kinti vagy kijáró macskáját is oltatja ellene, hiába nem kötelező.


Ha a kutyád oltott veszettség ellen, és nem mély a sebed, nem gyulladt, akkor semmi bajod nem lesz.


Ha ez nem így van (gyulladt a seb, vagy mély, vagy a kutya nem oltott), akkor jelentkezz mielőbb a háziorvosnál.


Az állatorvosról: mindenhol van hatósági állatorvos, akinek az is a feladata, hogy az éves veszettségi oltást beadja. Olyan nincs, hogy "nem jön le", hívni kell ( az Interneten, vagy az önkormányzatnál a jegyzőnél lehet érdeklődni, ki a ti állatorvosotok). Másik opció, hogy a kutyát pórázra véve elsétáltok a legközelebbi állatorvosi rendelőig és beoltatjátok. Ezzel nem szabad szórakozni, aki kutyát tart, annak ezt meg kell tudnia oldani. Ez a minimum.

2015. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Pff, már bocs, de megérdemelnétek azt a bizonyos veszettség elleni oltássorozatot te is meg anyukád is... Szerinted a törvény poénból mondja ki, hogy évente oltatni kell a kutyákat? De nem is a törvény a lényeg, mert elég ha betéved a kertbe egy veszett róka, denevér vagy akár macska és kész a baj, kicsit sem félted a kutyád életét? Egész évben nem tudtok félretenni 5 ezer forintot egy nyomorult oltásra, ami kötelező? De hát mit is kéne várnunk, titeket a saját egészségetek sem érdekel (minek fertőtleníteni, jó a szappan, sőt inkább orvoshoz sem mész nehogy kiderüljön hogy nincs oltva a kutya)...


Egyébként azt remélem tudod, hogy bármelyik nap becsöngethetnek hozzátok és kérhetik a kutya oltási könyvét, ha nincs oltva akkor meg fizethettek százezreket. Mert képzeld, volt már rá példa hogy gondoltak egyet a hivatalban, hogy nézzék már meg a kutyákat XY faluban csak úgy mert éppen eszükbe jutott... De már az is elég ha csak egy kedves szomszéd rátok hív egy ellenőrzést. Úgyhogy én ezzel nem játszanék.


Jah, és amúgy mi van akkor ha falun laksz? Felétek nem jár busz/vonat/autó? Gondolom akkor suliba is biztosan gyalog mész, ugye? Anyukád meg lóval megy bevásárolni.

2015. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

ma 23:01

Olvasol, vagy csak írsz, mint egy gép? Nem sokkal előtted a kérdező már beírta, hogy oltva van a kutyájuk.

2015. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nincs a harapás helyén gyulladás.Csak aznap mikor megharapott két kis folt volt.De egynap alatt el is múlt.De amint már mondtam megnézetem.
2015. okt. 28. 08:27
 27/29 A kérdező kommentje:
De ha elmegyej a dokinál mit mondjak neki?Mert ha azt mondom,hogx megharapott a kutya,meg kellesz mutatnom a harapást,de nincs semmise a harapás helyén már.
2015. okt. 28. 09:27
 28/29 anonim ***** válasza:
Hát a tetanusz elleni oltást legjobb 24, de rosszabb esetben is 48 órán belül beadatni. Ha ez már eltelt, akkor hiába is mennél, mert már nem védene. (Én két éve kaptam, onnan tudom, két különböző orvossal beszéltem, aki beadta a sürgősségin leszidott, hogy már eltelt 24 óra, a körzeti meg azt mondta, hogy a lényeg, hogy 48 órán belül megvolt.)
2015. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nincs már szinte semmi a sérülésed helyén. Akkor minek akarsz tetanuszt? Bár sérülés nélkül is kérheted, de meg is kell venned az oltóanyagot.
2015. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!