Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk de hegyen lakunk szóval tudnám vinni sokszor sétálni vagy játszani vele. Időm sok van szivesen foglalkoznék vele. Ha lehet közepes termetű kutyust szeretnék. Border Collet szerenék de annak nagy a mozgás igénye és első kutyának nem ajánják. Ha lehet hosszabb szőrűt de nem ilyen nagyon hosszu szörőt. szóval szerintetek mi lenne jó fajta?

2015. okt. 30. 21:47
1 2
 11/15 anonim válasza:
Ír terrier közepes meéretű 12-15 kg
2015. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy a bernáthegyi mióta közepes méretű kutya de mindegy.Ha más is írt nagytestű kutyát akkor én is fogok pl.: pireneusi hegyikutya de ha közepes méretűt akarsz akkor keress egy kistestű golden retrievert.
2015. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Border collie-t fizikailag és szellemileg is le kell fárasztani, csak elkötelezettek,aktív embereknek valóak,akik sportolnak velük pl frizbi,flyball,agility.

10-15 évig minden nap egy pörgésnek kell lennie az életednek. Nem tudom hány éves vagy,de ha fiatal akkor gondolj arra,hogy ha lesz barátod/barátnőd vagy csak bulizni mész másnaposan is 3 órát minimum a kutyával kell foglalkoznod.Ha egyetemre mész,ha sok a tanulni való,ha későn érsz haza,mindig le kell őket foglalni.


Egy barátnőmnek van bordere és azt mondta,hogy nem bánta meg a fajtát,remek kutyája van. De időnként ő is besokall,pedig tudta mit vállal. Ő frizbizik és agilityzik is vele.


És azért nem ajánlják első kutyának,mert abszolút nem tudod egy kutya pontosan mivel jár mivel nem volt még.Elsőnek túl sok,túl pörgős lenne számodra.Mivel konkrét sport célod nincs vele.



Amit ajánlok,menhelyi keverék,nagyobb mint közép méret: angol szetter,ír szetter, Airedale terrier vagy a welsh terrier hasonló az airdale-hez csak kisebb.

2015. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ a Border collieval kapcsolatban. Kutyát kinozni nem akarok ugy hogy csak akkor lesz kutyám ha tudom teljesiteni a igényeit.

Na és a Golden Retrieverrel mi van olyat tarthatok lakásban??utánuk olvastam és azt irtákhogy legjobb családi kutyák. Ja és ha tarthatom lakásban akkornem baj ha addig egyedül van otthn mig én suliban vagyok?

2015. nov. 1. 11:26
 15/15 anonim ***** válasza:

Tökéletes. MEGFELELŐ HELYRŐL (tehát nem a szaporítóktól, ahol tönkreteszik a fajtabeli viselkedésüket), megfelelő neveléssel tényleg családi kutya lesz belőle.

Én sok goldent ismerek, mindegyik imádnivaló, boldog, "cuki" kutya, olyanok, akiknek nem lehet ellenállni, agyon kell ölelni őket :) Nagyon okosak, és tökéletes társak, vagy családi kutyák. Szeretnek a gazdival lenni szóval lakásban is el vannak.


Sokan választják első kutyának, és nem bánják meg:)

2015. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!