Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyákat tudnátok...

Milyen fajta kutyákat tudnátok házőrzésre ajánlani?

Figyelt kérdés

Kritériumok:

- Bírja a hideget. Rövid szőrű kutyám van és ő egyáltalán nem bírja a hideget, ezért kellene hosszabb szőrű kutya. - Az sem lenne hátrány, ha olyat ajánlanátok, amitől az emberek tartanak is, mert hallottam már csodákat bernáthegyiről (na akkor nem vicces, mikor egy csapat gyerek rohan oda és ordítja, hogy "Beethoven").

- Mindenképpen szuka kutyában kellene gondolkodni.

- Tudnátok valamit ajánlani, amely rövid szőrű kutyának is jó lenne téli szálláshelynek?



2015. nov. 9. 23:11
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
57%

4 ezer ft- bizony sok! Én havi 2500 Ft fizetek kutya suliban, heti 4 alkalom, de csak szombat , vasárnap tudok részt venni. van csoportos, és egyéni, őrző-védő foglalkozás is. Olvastam sokan nem tudják megfizetni! sztem a kaját sem, de inkább a kutyára gondolok, mert bizony munka szülőktől 60-100 ezer között van! De aki ennyit nem sajnál, akkor az nem a tápon fogja megspórolni! Mj: nekem egy kutya a leválasztástól, a munka vizsgáig ~800 ezer Ft van!...

vannak kiképzők akik házhoz is mennek és speciális -egyénre szabott képzést adnak!

2015. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

A kiképző kutyához jön és akivel eddig én beszéltem, mindenki 4 ezret mondott és azért, hogy kijön egyszer ez az összeg kicsit sok egy kutyára. (Nem a világ végén lakom.)

Nem tudom elképzelni, hogy a benzinpénz kitenne ekkora összeget. Mielőtt még bárki kérdezné, miért nem visszük be a kutyát az iskolába, mert nincs autó. De a kutya iskola árai a kiképzőnél korrektek (pl. havi 2500 több alkalomra korrekt).

A kutyák ára szerintem elfogadható és ha a kutya élelmét nézzük, szerintem sem pont ezen nem szabad spórolni.

2015. nov. 10. 12:55
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász sem fázós, de nem területvédelemre van kitalálva elsősorban. Erre a célra sokkal jobban a nagytestű pásztorok. Egy ilyen kutyát erre tanítani sem kell, mert ösztönösen védeni fogja a területét.

A német juhász is fogja valószínűleg, de számára az úgymond kevés, többre van igénye foglalkozás terén.

2015. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
0%

Pesten ennyiért se megy ki senki, örülhetsz, hogy ott vállalják 4ezerért. És nem a benzin kerül ennyibe basszus, hanem az a pár tíz év tapasztalat, meg a folyamatos továbbképzés, ami miatt egyáltalán alkalmas a kiképző a munkára, plusz ilyen típusú képzésnél a felszerelés, ami ugye tönkremegy, hiszen folyton harapdálják a kutyák, és amúgy kva drága, na meg az idő, ami elmegy a házhoz futkosással.

És ami neked egy napi bér, az képzeld el, a kiképzőnek annyi se, és általában nincs az embernek napi nyolc háznál képzős kutyája, hogy ebből legyen milliomos, úgyhogy annyira azért ne sajnáld tőle. Ahhoz, hogy ő rád tudja szánni az idejét, pénzt kell keresnie, különben nem fog tudni kimenni, mert máshol dolgozik a napi béréért. Szóval a gazdák választhatnak: vagy eltartják a kiképzőt, és akkor ráér háznál képzésre, vagy nem, és akkor oldják meg, ahogy tudják. Ez van.

2015. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
Na az ilyen embereket bírom kegyetlenül. Tisztában vagy vele, AKUMI, hogy mennyit keres egy magyar ember? Mert nem úgy néz ki. Tudod, azt kívánom az összes ilyen kiképzőnek, hogy tegyék már bele a hirdetésükbe, mennyiért mennek ki házhoz és igenis ha kicsit korrektebb áron dolgoznának, akkor nem az lenne, hogy hébe-hóba felhívja őket egy ember, hogy mennyiért jönne ki és abból is 10 emberből talán 2, aki azt mondja, hogy jöhet. Azt azért tudni kell, hogy ennyiért már lehet biztonsági őrt fogadni, ha így nézzük. Na ő megérdemli azt a pénzt, és képzeld, ő kimegy, hogy tudjon dolgozni. Nézzük milyen a magyar ember: ha nem olyan munkahelye van, ahol meg tud gazdagodni, akkor inkább nem dolgozik és sír, hogy nem tud megélni. Tudod, nem az a 4 ezer forint a probléma, hanem, hogy ezért a pénzért csak egy kutyát vállal el, mert ha azt mondanám, hogy tegyük fel nekem két kutyám van, és hogy az árba így is belefér, akkor még nem szólnék semmit, de hogy akkor már rögtön 8 ezer forint, akkor inkább azt kívánom, hogy éhezzen, mert tudniillik nem Németországban vagy Angliában élünk.
2015. nov. 10. 13:48
 16/59 anonim ***** válasza:
0%
Kutyát tartani nem kötelező. Luxus. Akkor vállald el, ha tudod vállalni a vele járó költségeket is, kiképzőstül, mindenestül.
2015. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 A kérdező kommentje:
Ja, havi 100 ezer a kiképzőnek, máshol meg éheznek a kutyák és én vagyok a hülye paraszt, aki a legjobb minőséget adja a kutyának, akinél a kutyának ágya van stb. Megnézném, hogy nálatok mit eszik az a kutya vagy hol alszik. Te, mert te vagy a kutyatartók gyöngye, fogadjunk. Tudod mit? Kerüljön akár tízszer annyiba, és akkor külföldről hozatok kiképzőt, és akkor kiteszem a kapura, hogy olyanok nekem nem kellenek, akik ki akarják zsákmányolni az embert.
2015. nov. 10. 14:06
 18/59 anonim ***** válasza:

Senki nem akar kizsákmányolni senkit. Kutyázni drága dolog, a kutyakiképzőnek meg kutyáznia kell, ez van. Nehogymár ő legyen a paraszt azért, mert az embereknek nincs fizetése... Legyen paraszt a kazános, a vízszerelő, az üveges, aki tíz perc munkáért elkéri a 15ezret; azt tényleg rohadt nehéz elképzelni, hogy jogos lenne, ráadásul őket tényleg nem hobbiból hívogatja ki az ember, hanem mert muszáj. Ahhoz képest óránként párezer forint egy hobbiért nem hiszem, hogy hőbörgésre kéne, hogy okot adjon.


Meg amúgy az van, hogy ha nem kéred el a munkáért a piacon szokásos összeget, akkor az esetek 95%-ában azzal találkozol, hogy

- nem hiszik el, hogy annyira értesz hozzá, mint a drágábbak, tehát eleve nem hívnak, nem lesz pénzed, és abba kell hagynod

- hívnak, de nem akarják csinálni, amit mondasz, nincs fejlődés, rossz híred lesz (mert a hülye gazda attól még azt meséli, hogy te kint voltál és nem történt semmi, nem ám azt, hogy ő cseszett csinálni a megbeszélteket), és akkor meg azért kell abbahagynod.

Én is olcsón kezdtem a viselkedési problémásokhoz házhoz járást, tudom, miről beszélek. Akin látjuk, hogy nem olyan az anyagi helyzete, azt nyilván nem szívatjuk, de minimum a szándék legyen meg arra, hogy pénzt, időt és energiát szán az ember a kutyára.

2015. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
T kérdező! 11 vagyok, mint írtam ~800 ezer...-olvas vissza! Nme akarok vitába keveredni, de a #16 megértem, igaza van. Én véleményem, ez hobbi, és ugyan úgy megkel fizetni, mint, pl a testépítést stb az is igaz Én megtehettem-sokan nem...
2015. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:

Érdekes, én nem olyan rég építkeztem, akármelyik szakember kellett napi 10 ezer forintért szívesen eljött dolgozni úgy, hogy a benzint nem nekem kellett fizetni, hanem a szakembernek. 8-10 óra között + szünet naponta. Na akkor kérdezem én tőled kedves akumi, szerint akkor melyik a normálisabb? a napi 10 ezer forint 8-10 óráért naponta vagy 4 ezer forint óránként? Ja és azt meg szeretném tőled kérdezni, hogy ha szeretnék kérni a kiképzőtől számlát, akkor miért van minden baja?


A 800 ezer forintoshoz: ja de nem évente, csak a kiképzőnek + a kutya, hozzáteszem még egyszer évente.

2015. nov. 10. 15:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!