Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyákat tudnátok...

Milyen fajta kutyákat tudnátok házőrzésre ajánlani?

Figyelt kérdés

Kritériumok:

- Bírja a hideget. Rövid szőrű kutyám van és ő egyáltalán nem bírja a hideget, ezért kellene hosszabb szőrű kutya. - Az sem lenne hátrány, ha olyat ajánlanátok, amitől az emberek tartanak is, mert hallottam már csodákat bernáthegyiről (na akkor nem vicces, mikor egy csapat gyerek rohan oda és ordítja, hogy "Beethoven").

- Mindenképpen szuka kutyában kellene gondolkodni.

- Tudnátok valamit ajánlani, amely rövid szőrű kutyának is jó lenne téli szálláshelynek?



2015. nov. 9. 23:11
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
0%
Ha szerintem minden munka ugyanannyit ér, tökmindegy, hogy az miféle, mennyire luxus, mennyi befektetett pénzt, időt és energiát igényel kitanulni a szakmát, akkor szerintem én ebből kiszálltam. Sok szerencsét az olcsó és jó kiképzőkhöz :)
2015. nov. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:

Na, az ilyen emberekre lennék piszkosul kíváncsi, mint akumi. Végül is milyen helyen élhet, mert az az érzésem, hogy dőlnek a nagy szavak, hogy "én mindent meg tudok engedni magamnak", de kíváncsi lennék a valóságra. Elképzelésem szerint kis ház csöpp udvarral, semmi nincs benne, csak a gaz, "de az én kutyámhoz több százezer forintért kiképző jár havonta".

Igaz, az enyémhez nem jár ki havonta kiképző, de az én kutyámnak van külön franciaágya és nem nagyzolásból mondom, de szereti a csirkemellet, a pulykáét már nem annyira.

A többi válaszolónak köszönöm az eddigi válaszaikat, sajna szinte semmivel nem jutottunk előrébb, mivel becsatlakozott a nagyokos. Emiatt sajnos a kört nem tudtuk szűkíteni. Ha valaki esetleg tudna a fő kérdésre válaszolni, annak nagyon örülnék, mert eddig annyi van csak, hogy nagytestű pásztorkutya, német juhászkutya.


Tibeti masztiff, újfunlandi, leonbergi, ide lehetne még sorolni a bernáthegyit is, ezen kutyafajtáktól tartanának egyáltalán az emberek? Erre a kérdésre sem érkezett még sajna válasz.

2015. nov. 10. 15:44
 23/59 anonim ***** válasza:

Tibeti masztiff baromi drága. Persze, tartanak néhányan, de ez már tényleg luxuskategória.

Bernáthegyit jó néhányat tartanak. Újfundlandit tartó ismerősöm van (250 ezerért vették a kutyust 5 éve).

Leonbergi sem egy elterjedt fajta, de természetesen tartanak azért jópáran az országban.

Ezek nem házőrző kutyák, szelídek mint a bárány :), kivéve a tibeti masztiffot.


Konkrét kérdésedre a válasz: én a komondort javasolnám neked.

2015. nov. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
88%

Így van, nem is értem, miért a nagy lusta medvéket ajánlgatja mindenki... Ezek jó, ha hajlandóak felkelni, ha bejön a betörő, nemhogy nekimenni. Pásztorkutyát keress, kuvasz, komondor, kaukázusi, KÁJ, moszkvai őrkutya, satöbbi. Ha elbírsz velük.


A kinek-nagyobb-afarka-versenybe nem szállnék de, de azért még egy kérdés felmerült bennem: ha van pénzed pulykamellel etetni a kutyát, meg megvenni 100-150ezerért a kölyköt, akkor mégis mi a bajod azzal, hogy kiképzőt fizess? O.o

2015. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

tibeti masztiff, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, komondor, kuvasz, német juhászkutya, rottweiler.


Akkor ezekből lenne érdemes választani?


Családba melyiket tudnátok ezek közül ajánlani? A felsoroltakból melyiket lehetne más kutyával is könnyedén együtt tartani?


Kedves akumi nevű felhasználó, megkérnélek arra, hogy legyél szíves többet nem írni, mert sajnálatos módon miattad el kellett pazarolni egy oldalt. Egyre jobban kezded a trágár szavakat használni, amire itt senki sem kíváncsi.

2015. nov. 10. 16:30
 26/59 anonim ***** válasza:

Te hoztad fel az olcsó kiképző témát, nem én. A farok meg szerintem egy kutyás helyen nem trágárság... :))


Amúgy minden fajta családba meg más kutyák közé illeszthető, nevelés, tartás és mozgatás kérdése, na és hogy ne akarj két ivaros azonos nemű kutyát együtt tartani.

2015. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj kérdező, én nem akarok senki mellé állni, de akumi az egyik olyan ember itt, ezen az oldalon, aki mindig jó választ ír, és mindenkinek tud segíteni. Soha nem írt hülyeséget még, mindenhez, de tényleg MINDENhez hozzá tud szólni, ami kutyás. Akár nevelés, akár etetés, bármi. Még nem láttam, hogy azt írta volna, hogy jaaaj nem tudom, ezt nem ismerem, stb..viszont minden kérdéshez hasznos választ ír.


Másrészről, ha valaki kutyát akar, akkor leül a nagy hátsó felére, bepötyögi a google-ba, hogy kutyafajták, leszűkíti a kört a közepes-nagy/nagytestű fajtákra, és OLVAS. Elolvassa a történetét, hogy mire "találták ki", milyen környezetben él/élt, mire van szüksége, stb. Utána pedig tapasztalatokat. Aztán szűkíteni a kört, egyre lentebb, míg végül marad 1 vagy 2 fajta, amelyik tetszik.

Ha nincs tapasztalatod a kutyákban, és sajnálod a MINŐSÉGI kutyakiképzést is, akkor mondjuk a KÁJ-t erősen nem ajánlom! Mert mondjuk ahhoz tapasztalat kell, erő, ÉSZ, határozottság. És a veréssel nem fogsz semmit elérni mert ha egyszer a nagytestű kutya visszafordul, akkor ott vége annak, akire rámegy. Csak mondom. Családi kutyának és területőrzőnek egyszerre én a kuvaszt, komondort, pireneusit, leonbergit ajánlom,de például a kuvasz/komondor egy fokkal keményebb, mint a leo. A leo meg eléggé barátságos amúgy, de ha a gazdi nincs ott akkor védi a területét. Ezeket tapasztalatból írom, de minden kutyafajta más és más, kutyafajtán belül a kennelek is elhatárolódnak egymástól (pl. az egyik munkavonal a másik showvonal), és ezeken belül is az egyedek lehetnek változóak. Míg az egyik jámbor, kezes, könnyen nevelhető, a másik lehet dominánsabb, makacsabb, szabályokat szegő.


Menhelyen egyébként rengeteg ilyen kutya van, nekik már kifejlődött a személyiségük, és van kau, kuvasz, komondor, stb, amelyik ott van több hónapja a menhelyen, és tudják, hogy családi kutya, de benne van a vérében a területőrzés is, ha őt hazaviszed, nem fog hirtelen átalakulni és lemészárolni a családot. Már ismerik.


És szerintem nem drága a kutyakiképző, főleg ha házhoz kell mennie.

Oké, nem mindig a drága a legjobb, de én például ha pesten laknék, nem úgy keresnék kutyasulit, hogy melyik a legdrágább, vagy legolcsóbb, hanem internetes fórumokban olvasnám a tapasztalatokat, megnézném a sulik honlapját, mert sokszor átlátható, ha például látszódik egy sulin, hogy van engedelmes, meg ŐV, meg mentőkutya, stb. De pl nincs rehabilitáció, akkor nem mennék oda egy problémás kutyával:D De az sem jó, ha a foglalkozások címszó alatt minden, de tényleg minden van, mert ott meg inkább az lehet sokszor, hogy kicsikét értenek mindenhez, de egyiknél sincs komolyabb tapasztalat. Ugyanis minden kiképző más és más, de mindegyiknek van egy bizonyos erőssége. Én azt mondanám egyébként, hogy minden kinézett suliba menj el 1-2 alkalommal, nézz meg pár foglalkozást, és aszerint dönts.

De mehetsz olcsóhoz is, de tudod hogy van a mondás "olcsó húsnak híg a leve"...:)

2015. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
75%

Másrészről meg, ahogy olvasom az írásodat, attól hogy van kutyád, nem igazán értesz a kutyákhoz...mivel azt sem tudod, hogy ha egy kutyát tenyésztőtől elhozol 10hetesen, akkor azt faragsz belőle (hellyel-közzel), amit akarsz. Egy kaukázusi és roti is lehet simán családi pusziosztó kutya, ahogyan predatornak is lehet nevelni.

A kutyákkal való viszonyt pedig a szocializáció/kutyaovi oldja meg, ahol megismerkedik más idegen, kisebb-nagyobb, csupaszabb-szőrösebb kutyákkal, és megtanulja a helyes viselkedést, miszerint nincs harag, csak játék és móka. Persze, vannak fajták, amiknél jobban rá kell fektetni a hangsúly a szocializálásra (amstaff, cane corso, stb.), de helyesen nevelve ki lehet hozni minden kutyából a legjobbakat.


A roti és német juhász szerintem nem való neked, mivel egyrészt rotit nem csapjuk ki a kertbe, mert szanaszét fagy, és az ízületei is tönkremennek. Másrészt mindkét fajta nem területvédő hanem személyvédő.

A pásztorkutyák - ahogyan többen is írták már - a legjobbak, a Közép-Ázsiai, Tibeti masztiff, Kaukázusi keményebb diók, a komondor/kuvasz közepesek.

De szerintem neked a pireneusi lenne a legjobb választás, mert azt nem olyan nehéz nevelni, de hidd el, hogy ő sem fogja beengedni a betörőt:D

De ha nem értesz a fajtákhoz, ne vegyél ilyet, mert nem fogod tudni a helyes nevelését, és lefárasztását, stb. Mit ér a kiképző, napi 24órában talán még sem fogod alkalmazni, ő pedig hiába mondja el a magáét, ha igazából nem fogod nagyon érteni...bocsi.:D

2015. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy kan kutyám mellé lenne egy szuka.

Tibeti masztiff, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, komondor, kuvasz, német juhászkutya, rottweiler.

Ezeken a kutyafajtákon kívül más fajták is jók lehetnének?

Nekem ami nagyon fontos: ne nyáladdzon, ne igényeljen túlzottan nagy ápolást, kissé talán igénytelen legyen.

A kutyával legnagyobb részben nagyapám foglalkozna, ő 70 év fölötti. Nálunk - talán lehetne mondani - az elsődleges

az volna, hogy családbarát legyen és utána a jó házőrző.

2015. nov. 10. 18:38
 30/59 anonim ***** válasza:

Német juhászt, rotit kutyaiskola kizárnám.

70 éves papa mellé a közép-ázsiai juhászt és a kaut is.


Komondor, kuvasz, ami nektek való, ámbár a komondor bundájával azért kell törődni. De egyébként remek családi kutya, különös kiképzést nem igényel, jó területvédő, remekül megvan a kertben.

Kuvasz egy fokkal keményebb dió, de ha rendesen bántok vele, ő is egy nagyon jó választás lehet.


Én erre a 2 fajtára szűkíteném a kört.

2015. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!