Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyákat tudnátok...

Milyen fajta kutyákat tudnátok házőrzésre ajánlani?

Figyelt kérdés

Kritériumok:

- Bírja a hideget. Rövid szőrű kutyám van és ő egyáltalán nem bírja a hideget, ezért kellene hosszabb szőrű kutya. - Az sem lenne hátrány, ha olyat ajánlanátok, amitől az emberek tartanak is, mert hallottam már csodákat bernáthegyiről (na akkor nem vicces, mikor egy csapat gyerek rohan oda és ordítja, hogy "Beethoven").

- Mindenképpen szuka kutyában kellene gondolkodni.

- Tudnátok valamit ajánlani, amely rövid szőrű kutyának is jó lenne téli szálláshelynek?



2015. nov. 9. 23:11
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
jav.:*kutyaiskola nélkül kizárnám
2015. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
Hát, az a baj, hogy kinti kutyának a dús szőrű kutya jó, és azzal pedig foglalkozni kell, főleg vedléskor. Én továbbra is a pireneusit ajánlom, vagy a leonbergit, főleg hog írtad hgoy nagypapád lenne vele. Egy kau/KÁJ nagyon végzetes tud lenni, ne haragudj, hogy ezt merem állítani, de szerintem a 70éves nagypapád már nem tudna úgy kutyát nevelni :( Veréssel nagyon csúnya dolgot lehet előhozni a kutyából, vagy pedig megtörni, sajnos az idős emberek a verést egyfajta nevelésnek nevezik..de veréssel lesz a legnagyobb kiszámíthatatlanabb kutya. Berni pásztort is ajánlom, ha a család az elsődleges, nekünk olyan volt, mindenkivel barátságos, gyerekimádó, de azért tudta védeni a területét is. Újfundlandi is hasonló, meg a Landseer. Bernáthegyi is. De mindegyiket jól kell nevelni, az a titka a kutyáknak tudod.
2015. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk még a Moszkvai őr és a Sarplaninac kimaradt, de ők is a területőrzés felé hajlanak, mint a család felé, bár nem azt mondom, hogy rossz családi kutyák, de ők keményebbek, mint egy bernáthegyi.
2015. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:

Érdekes, akumival úgymond elástuk a csatabárdot, erre te elkezded kiásni. :)


Nem tudom, lehet úgy esett le, hogy nem értek a kutyákhoz, mert egyszerű kérdést tettem fel, de ha gondolod, akkor most belemehetünk. A kaukázusiról, az orosz-török háborúról, vagy a Fekete-Delfin börtön őrzéséről vagy a fajta kialakulásáról vagy esetleg más kutyafajtákról, de itt most nem ez a lényeg, hogy én mit tudok a kutyák múltjáról, felépítésükről, mert a kutya 99%-ban nagyapámnál lesz. Mint már korábban írtam, a kutya nálunk családtag, gondolom senki sem szokta a gyerekét verni.


A fő probléma szinte minden kutyafajtánál, hogy nagyon keményen rátértek a show vonalú tenyésztésre és ezért vannak túlzottan barátságos vagy félős egyedek idegenekkel szemben. Más szóval, a kutyák természetét és temperamentumát több ember tapasztalatából kell kiszűrni, mert egy tenyésztő szinte mindig csak a jót fogja mondani.

Mert ha én nézem az engedelmességet, akkor pl egy kau-tól vagy káj-tól nem várható az el, mint egy mali-tól. Akkor ugye itt is a munkavonalú kennel kissé más értelmet nyer vagy hogyha olyan helyről vesszük, ahol kiképzett kutyák vannak, ott szinte mindig ezek a fajták vannak (cane corso, rottweiler, doberman, németjuhász, argentin dog, kanári szigeteki, pitbull, amstaff), de ha jól tudom, nj-n és a rotin kívül mindegyik fázós.


Volt már menhelyes kutyám, sajna nem volt egy sikertörténet, ezért nem is szeretnék másikat. Nekem az kellene, hogy a területvédelmi ösztönt fejlessze a kutyában a kiképző, nem kell az ül, fekszik, stb. A jelenlegi kutyám már tudja, és eddig az összes kutyának én tanítottam, és eddig sosem volt probléma.


Ez a túlzott szocializáció lassan már kezd abba az irányba elfajulni, hogy a kutya nem védi a területét. Olvastam már nem egy beírásnál, hogy németjuhász beengedett mindenkit, pedig őt szocializálták munkavonalú kennelből, csak ugye az volt a probléma, hogy mindenki simogatta, mindenki játszott vele, de ismerek ilyet kau-ban is. Na az ilyenből nehéz kutyát faragni.


Érdekes, a kiképzők, akiket felhívtam, azt mondták, szolgálati kutyák, nagy pásztorkutyák, ilyenekbe kell gondolkozni. Komondorom volt már, tartásával nem volt probléma, jó kutya volt. Annyi, hogy a szőrápolásával voltak gondok. Kuvaszon elgondolkozunk. A káj-t és a kau-t miért nem ajánljátok? Papának úgymond már sok lenne szerintetek? Indokoljátok meg kérlek, hogy miért.


Igazából amin eddig gondolkoztunk, az a kuvasz, kau, káj, és a cane corso, rottweiler, doberman, németjuhász, argentin dog, kanári szigeteki, pitbull, amstaff, bár ezek lehet, hogy fázósak.

2015. nov. 10. 20:06
 35/59 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ha ennyire "ismered a fajtákat", akkor miért kérdezed..másrészt meg még mindig nem teszel különbséget a területőrzés és személyvédelem között. a kau,káj mind területőrző kutyák, de egy dobermann, roti, német juhász inkább személyvédő, őket képzéssel tökéletes személyvédő kutyává lehet faragni.

Plusz megkérdezed, hogy ugyan melyik kutya családibb vagy jön ki kutyákkal, de ha nagyon értesz a kutyákhoz, tudnod kéne, hogy neveléstől függ. Láttam már vérre menő amstaffot is, de kutyákkal puszipajtás amstaffot is..

Azért írtam, hogy olvass utána a fajtáknak, mert ha valaki (sok ilyen van) vesz egy amstaffot, mert hogy húúú de cuki a gyerekekkel, meg látott videót youtube-on hogy milyen sportos, de nem olvas utána a fajtának, az nagyot pisloghat, mikor Buksika szétszedi Fifikét a réten, mert nem tudta, hogy mi volt az eredeti feladata.

A KÁJ a világ egyik legkeményebb kutyája, nem hiszem hogy idős bácsikhoz való lenne, főleg ha ő lenne vele egész nap. Én a német juhászt ajánlanám így, és bár szerinted csak a roti nem fázik a rövid szőrűek közül,megsúgom, hogy de, ő is fázik, lehet nem annyira, mint egy csivava, de őt sem lehet kidobni a kertbe. Kinti-benti kutyának jó inkább. Viszont a rotival dobival is sokat kell törődni, hogy ne legyen agresszív unalmában.

És amúgy hiszed vagy sem, de sokan családtagként tekintenek a kutyára, még is összeverik..sajnos én csak a saját tapasztalataimból indulok ki. Főleg, hogy állandó vitában állok a nagyanyámmal, aki szerint egy jó verés kéne minden kutyának...amúgy egy kutyának hőszigetelt kutyaól kell, szalmával kibélelve, és elvan, de inkább a nagyobb szőrű kutyáknak. Ismerősöm 2 Közép-Ázsiaija még télen szakadó hóban vagy esőben is kint ül/fekszik a betonon, pedig le tudna menni a fűtött pincébe:D:D


De én a KÁJ-t nem javaslom, akkor inkább kuvasz/komondor. Amúgy a komondornak a szőre kevesebb törődést igényel mint a többinek, mert ha benemezesedik akkor onnantól kevés gond van vele. Évi 1-2 alkalommal kell feltépkedni a kozmetikusom szerint.


Amúgy a jó kutyakiképző és a jó gazda képes olyanná nevelni a kutyát, hogy bemennek egy csoportba, a kutya szépen tűri a gyerekek/felnőttek simijét, sőt játszik is, otthon cukimuki, engedelmes, ha nincs otthon senki, keményen védi a portát, és ha gazdával van, de mondjuk valaki szét akarja verni a gazdát, akkor gondolkodás nélkül megállítja a rossz embereket. Csak mondom. :)

De persze te ezeket elvileg tudod ugye:D

De most én azt látom hogy mindenképp kau vagy káj kell neked, bárki bármit ír, ennél vagy leragadva, szóval írhatunk bármit ha nem jó a válaszunk.

2015. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:

Rövid szőrűt, mint a dobermann, argentin dog stb. kintre semmiképpen ne vegyél. Nem csak hogy fázik és szenved, de meg is betegszik, az ízületei hamar tönkremennek.

Nekem dobijaim voltak, az ő természete abszolút nem illik össze az általad kívántakkal. Személyvédelemre tökéletes (kiképzéssel!), de emellett sportos gazdit kíván, aki rendszeresen jár vele kutyaiskolába, kirándulni, stb. Valamint benti tartásra való, a vékony szőrén kívül a jelleme miatt is. Erősen gazdi-függő, nagyon pörgős, mozgékony, sok elfoglaltságot adó kutyák.

Papa mellé aztán végképp nem illik, nyilván ő nem fogja sem kiképzésre hordani, sem mindennap futni, sétálni stb.


Komondorod azt írod, már volt, és minden rendben volt vele. Miért nem jó most is?

Vagy maradj a kuvasznál.

Jelzőkutyának egyébként (ha elég, hogy ugat, bár adott esetben harap is, csak könnyebb felrúgni) a puli, pumi is tökéletes.

2015. nov. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
Kaukázusi juhászkutya. Hideget is bírja. Családjához gyengéd, de idegenekkel bizalmatlan. Jó házőrző,és szép nagY!
2015. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 A kérdező kommentje:

A legnagyobb baj az, hogy a kutya nem nálam lesz, nagyapámnál jelenleg egy pitbull van, ő vele sűrűn ott tudtam lenni. Amit szerettem volna tőle, azt jó 80-90%-ban sikerült elérnem. Mit is jelent ez? Ül, fekszik, gyönyörűen sétál, ha rászólok és azt akarom, hogy valaki bejöjjön, azt beengedi. Viszont alaphelyzetben mindennel iszonyatos szinten agresszív, akármit viszek oda, pl baromfit, bármit, külön megmutatom a kutyának, tehát jelzem a kutyának, hogy ő marad, de ha az udvaron megjelenik patkány, róka vagy ember stb, azt kegyetlenül támadja, ha rászólok, abbahagyja. Igazából vele tökéletesen meg vagyok elégedve, annyi az egy problémám, hogy rövid szőrű. Családot végtelenségig szereti, hihetetlenül tud örülni az embernek és nyugodtan ki merem jelenteni, amíg lesz lehetőségem arra, hogy pitbullt tartsak, addig mindig lesz. Német juhászon és rottweileren azért vagyok leragadva, mert ezek tetszenek a papának. A kuvasznál pedig az, hogy magyar fajta, hiszen magyar ember vagyok, de sajnos csak ennyi. Kaukázusi és közép-ázsiai, ott pedig a nagy termetük és erejük, amik megfogtak engem és tetszetős küllemük. Tehát nézzük, mi a probléma: olyan kutyafajták közül kell választanom, amik nem annyira tetszenek. Más oldalon is írok, nem csak gyakorin, a német juhászra, rotira valaki azt írja, jó házőrzésre, van aki azt, hogy nem jó házőrzésre. Valaki azt írja, hogy fázik a roti, valaki azt írja, hogy nem fázik.

Kau, káj: nagyon sok embertől azt hallani, hogy ez a kutya megbolondul, valakitől azt hallani, hogy nem.

Nézzük a kuvaszt, nézzük, mi nem tetszik benne. Keskeny feje van, vékony lábai vannak és egyre több helyen olyat olvasni, hogy a komondor és a kuvasz annyira eltolódott show irányba, hogy nem igazán alkalmasak a ház őrzésére.

Sajnos a youtube tele van ilyen videókkal.

Ha a videókból indulok ki és egy pár ember véleményéből, akkor kuvasz/komondor bukta. Német juhászt, rotit vannak, akik ezeket ajánlják, vannak, akik nem. Akkor ha jól vágom le a helyzetet, a kau és a káj szerintetek még szukában is túl erőteljes és domináns lenne, amit nagyapám nem tudna kezelni a kora miatt. Magába az épületbe be van építve egy kutyaház, ez be van szalmázva stb, itt aludna a kutya. A kutya fő célja nem az, hogy egész nap kint legyen, hanem sötétedéstől világosodásig, utána már bejöhetne a lakásba.

A kutyával napjában többször lenne sétálva, mint a jelenlegivel is, ezzel semmilyen szintű probléma nincs.

2015. nov. 10. 21:05
 39/59 anonim ***** válasza:
Németjuhászt akkor vegyetek, ha agyilah is le tudjátok fárasztani. Egyébként házőrzésre,tökéletes. De miért ragaszmodsz a szukához?
2015. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:

Hát említhetted volna korábban is, hogy idős embernek kell kutya... Merthogy az van, hogy egy igazi kemény kutya a papát le fogja darálni. Nem fog tőle utasítást elfogadni, hacsak nem terminátor az öreg 70 éves létére (láttam már ilyet, de csak egyszer, és neki se volt már lelkiereje tökös kutyával szenvedni, hiába volt rendben fizikailag). Eszedbe ne jusson kemény munkavonalas kutyát odaadni neki, ha egy kicsit is kedveled.

Vegyetek egy jó arc bernáthegyit, lehetőleg valami egészséges helyről, ha van egyáltalán ilyen, papának jó lesz, elrettentésnek jó lesz, aki meg nagyon be akar menni, annak úgyis halálosan mindegy, hogy egy falka KÁJ-t kell lemérgezni, vagy egy bernátot.

2015. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!