Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyákat tudnátok...

Milyen fajta kutyákat tudnátok házőrzésre ajánlani?

Figyelt kérdés

Kritériumok:

- Bírja a hideget. Rövid szőrű kutyám van és ő egyáltalán nem bírja a hideget, ezért kellene hosszabb szőrű kutya. - Az sem lenne hátrány, ha olyat ajánlanátok, amitől az emberek tartanak is, mert hallottam már csodákat bernáthegyiről (na akkor nem vicces, mikor egy csapat gyerek rohan oda és ordítja, hogy "Beethoven").

- Mindenképpen szuka kutyában kellene gondolkodni.

- Tudnátok valamit ajánlani, amely rövid szőrű kutyának is jó lenne téli szálláshelynek?



2015. nov. 9. 23:11
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből a fajtákból amúgy pont a kau és káj az, amelyik a legkevésbé alakult át az évek/évszázadok folyamán, a káj nagyon tartja magát az őseihez, szerencsére nincs széttenyésztve. Viszont nagypapád mellé sajnos rossz választás. Gondolj csak bele, hogy ha egyszer nekiiramodik futni, mert most ő területet véd, és nagypapád véletlen útba van, akár nagyobb baj is keletkezhet, ha fellöki. Arról nem beszélve, hogy természetéből adódóan eléggé határozott kemény kéz kell hozzá, nem véletlenül nem ajánlják mindenkinek. Végülis a német juhász jó lenne, ha nagypapád még "ereje teljében" van, akkor foglalkozhatna vele napközben, neki is jót tesz a levegő, meg a kutyának is. Ha amúgy a pitbull is ott maradna, akkor egymással is tudnának játszani, bár nem helyettesíthető ez a lefárasztással. Az jó, hogy hallgat rád a mostani kutya, így a kuvaszt vagy komondort bátrabban ajánlom, de csak akkor, ha őt is meg tudod ugyanígy nevelni :)

Roti ugyanúgy fázni fog, de ha nem is fog remegni, akkor sem lesz neki leányálom kint lennie. Még a német juhász is sokszor fázik a nagy mínuszokban. A pitbullt meg inkább már nem is írom, hogy mennyire szereti a meleget,minden ismerősöm pitbullja ilyenkor már paplan alatt lakik:D:D kb.:D

Amúgy jól írta valaki, ha csak jelzésképp kell házőrző kutya, akkor a puli pumi tökéletes választás lehet. Vagy bármilyen kisebb terrier, de az energiaigényüket nagyon olvasd át, mert sok terriert iszonyú nehéz lefárasztani:)


A legjobban szerintem a berni pásztor, pireneusi hegyikutya vagy újfundlandi lenne hozzátok jó, ők viszonylag nyugodtabb nagytestűek, sokkal jámborabbak mint egy kau, de tudnak házat is őrizni :) És a berniből van olyan kennel, amelyik jó kutyákat ad ki (sokan itt is rá mennek showra, de tudom hogy van 1-2 jobb, amelyiknek "igazibb" a bernije), pireneusit is kevesen ismerik, és nincs annyira agyonszapcsizva:)

2015. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:

Az agyilag lefárasztás kutyával nem lenne probléma, család szeret nagyon a kutyával játszani, labdázni, kötelezni, stb.

Az viszont tény, hogy ha az ő szavaival kellene élnem, akkor folyamatos kifogásokba és hasonlókba ütközöm, hogy ha a jelenlegi kutyámnál nagyobbat szeretnék. "Mert azok lusták, sokat eszik, azt nem lehet kifésülni, az túl nagy, mert az biztosan nyálzik (ha nem nyálzós fajta, akkor is fog)" és elkezdi ecsetelni a 76 ezerféle kutyabetegséget, ami azoknál biztosan ki fog jönni. 20 évig foglalkozott főként kutyákkal, de abba kellett hagynia a kora miatt.

Egyáltalán azt nem tudom, hogy ha a nagy termetű kutyák ellen nagyon tiltakozik, van-e értelme erőltetni.


Hát igen, nálunk is a pitbull szinte egész évben őrzi a kanapét és mivel már 8 óra elmúlt, ezért megy aludni papával együtt.

2015. nov. 10. 21:48
 43/59 anonim ***** válasza:

Hát ha nálatok ez a szellemi fárasztás, akkor de, probléma lenne :) A játék jó meg hasznos, de egy munkára éhes kutyának kevés.

De akkor amúgy jól értem, a papa nem is akar kutyát, csak te akarod ráerőltetni? Mondd, van még valamilyen lényeges részlet amit tudnunk kell? :D

2015. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi dolgokat.
2015. nov. 10. 23:34
 45/59 anonim ***** válasza:

Mindenképpen pásztorkutyát ajánlom, ha nem akarsz kutyaiskolába járni. Ezek közül is én a magyar fajtákat ajánlom. Vagy kuvasz vagy komondor. Mindkettő remek és ha megfelelő helyről veszed (nem küllemtenyésztőtől), akkor az őrizni is fogja a házat.


A 2015-ös pásztorkutyás ösztönpróbát egy komondor nyerte, ennyit arról hogy nincsenek jó kutyák a magyar fajták között. Csupán utána kell járni.

2015. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
A 2015-ös pásztorkutyás ösztönpróbával kapcsolatos videókat és bejegyzéseket és a korábbiakról úgyszintén milyen weboldalakon lehet találni? Ha tudtok, kérlek titeket, linkeljetek és munkavonalas kenneleket is linkeljetek legyetek szívesek.
2015. nov. 11. 11:16
 47/59 anonim ***** válasza:
Néhány videót lehet még találni, de ahhoz bennfentesnek kell lenni, hogy videókat és képeket kaphass. Nem a hírverés a lényege ennek és vannak olyan momentumok egy ilyen ösztönpróbán, amit esetleg többen rosszallóan néznének. Pl. egy olyan kutya, amelyik leszerepel, de a gazdája nem szeretné, hogy nyilvánosságra kerüljön ez.
2015. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
8%
Doberman!!!!!!!!!!a legjobb!!
2015. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező első mondata: bírja a hideget. Na a doberman sok mindent bír, de a hideget azt nem.
2015. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

Szembe szomszédomnak dobija van és lehet, hogy nem fázik, mert télen, amíg be nem jut a kazánházba, addig a remegésbe kimelegszik. Olyan, mint az én pitem, ha havat lát azonnal beleugrik, aztán két percig nem látható a magas hótól és 5 perc múlva bebugyolálva van a meleg szobában hajszárítóval az oldalán.


A roti és a német juhász, ha van kutyaól szélvédett helyen beszalmázva, bírja a hideget?

2015. nov. 11. 23:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!