Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtiszta bichon...

Szerintetek fajtiszta bichon havanese? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Találtam ezt a hirdetést:

[link]

Nagyon aranyosak a képeken. Még nem beszéltem a tulajdonosukkal/a hirdetés feladójával.

Még mielőtt valaki... nem az ár miatt kérdezem, mert olcsó, vagy mert "divatkutya" vagy bármi. Egyszerűen gyönyörűek a képeken.

Azt is tudom, hogy online milyen veszélyes állnak fenn, de kockáztatnék:)

Nem fontos, hogy fajtiszta legyen, mert édeskék, de azért mégis érdekli az embert....


2015. dec. 13. 14:22
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Kedves első, te vagy az értetlen. Elvileg azért van ez az oldal, hogy segítsünk egymásnak. Nem pedig azért, hogy az agresszívitásod és azt, hogy az életben senki nem hallgat meg, itt éld ki.

Azt sem tudod szerintem, hogy mi az a bichon havanese.

A másiknak köszönöm a választ.

2015. dec. 13. 14:53
 12/30 A kérdező kommentje:

Korábban fajtiszta, törzskönyves beagle kutyusunk volt. Tenyésztőtől vásárolva. Kertesházban:)

De panelba beagle nem való. Rengeteget olvastam utána, képeket néztem stb. De ettől még nem ismerem a fajtát. Illetve... akármelyik képen lehet keverék.

2015. dec. 13. 15:08
 13/30 anonim ***** válasza:

Egy havanese így néz ki: [link]

Amit te linkeltél, édes kis mixek. Egy kutya pedig akkor számít fajtatisztának, ha van törzskönyve. Hiába hisztizel itt, ezek a tények. Ha falnak rohansz, akkor sem fog változni. 20.000 Ft pedig nem pénz... Kb ennyibe kerül az első két oltás..., és akkor még a chip sehol sincs. Ez csak egyszerű pénznyerészkedés a kutyákon.

2015. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok és csak az első 3 választ írtam én :D De mindegy...


De egyet értek a többiekkel.


Na meg miért hazudjunk? Hiszen ha azt mondjuk igen havanese persze vedd meg. Aztán majd puli méretű vmi lesz akkor ne neked álljon feljebb.


Ha nincs törzskönyv nincs tisztázva honnan milyen szülőktől származik.Így ebből kifolyólag lutri,hogy milyenek lesznek a jellemük és külsejük is csak kis százalékban fogja hozni a havanese-t.Olyan mint egy személyi kb a törzskönyv. Ha az nincs nálad bármit állíthatsz,hogy Kis Pista vagy vagy Kovács Béla,meg Pesten laksz,nincs bizonyíték rá.


Ha törzskönyvesek lennének akkor nem 20 ezer lenne,hanem 120 ezer ft.


Törzskönyv nem menőség,hanem a kutyád fajtatisztaságát,egészséget tükrözi. Oltási könyvbe meg mindenki azt irat amit akar.


Inkább az lenne divat,hogy mindenki tk-s kutyát vesz,sajnos ez nem divat.Inkább mindenki vesz egy fajtajellegű keveréket aztán csodálkozik,hogy így beteg úgy beteg. Meg vagy 10 kg.


Több megtörtént esetet tudnék mondani.Hátha kis világosság lobban fel oda bent.


Egyik,hogy dolgoztam Pesten (kutyakozmetikus vagy) egy kozmiba. Bejelentenek egy mini Havnese-t( jó olyan sincs,de azért na számítottam egy kb 4-5 kg-os kutyára) Megjelennek és mondják,hogy mi jöttünk 3-ra a havanese-mmel.


Ahaaa ok egy 10 kg-os vmi golden keverék volt. Nem,hogy mini nem volt,de még havanese se. Mikor többet mondtam kozmetikára még a nő volt felháborítva,hogy havanese. Mikor mutattam egy képet egy igazi havanese-ről jajja akkor engem átvágtak. Na ennyi.


Bichonnak puli keverékeket meg mindent eladnak.

Hiszen pulit kivenni,na passzoljuk el havanese néven.


Másik eset mikor vki pomerániai spicnek vett egy kutyát és 15 kg-os szamojéd lett belőle.


De rajta vedd meg.Csak ha majd jellemben és külsőleg se lesz Havanese nehogy utcára merd dobni!!!

2015. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Nem dobnék az utcára egy kutyust. :)
2015. dec. 13. 15:49
 16/30 anonim ***** válasza:
51%

Szamojed kicsit tobb lesz mint 15kg... A kozepspicc 10kg.

Viszont szerintem azt senki nem kajalja be neked hogy volt tks kutyad, mert akkor eszedbe sem jutna szaporitof tamogatni:D

2015. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerem a fajtát, az a vicc, hogy te akarsz ilyet és nem ismered. Egy az, hogy még fel se ismered :D


Könnyen dobálózol ezzel az "epilepsziás kutyát is ugyanúgy szeretni kell". Gyógyszerköltség és az állandó aggódás és orvoshoz járás, hát ja...nagyon megéri.

Ha nem szaporitgatnának össze-vissza, ezekből a kutyákból se lenne annyi. Szóval ha szaporítót támogatsz, ezt is támogatod, plusz az összes olyan betegséget, amit normális, átgondolt tenyésztéssel ki lehet küszöbölni.


De tudod mit, vedd meg...saját kárán tanul az ember.

Amúgy mi miért hazudnánk neked? Pont hogy jót akarunk, hogy se a fajtának, se magadnak ne ártsál...csak sajnos azt a fene nagy sötétséget nem tudjuk legyőzni ami a fejedben uralkodik...szóval...ezek után azt csinálsz amit akarsz.

2015. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Ha tényleg megkapták az oltásokat, akkor végülis a kutya ingyen van, mert az oltások árát fedezi a kiírt összeg. Más kérdés, hogy mi lesz belőle, ha felnőtt.

A barátnőm februárban vett "fajtiszta" bolognese kölyköt, törzskönyves szülőktől... annyi köze van a fajtához, hogy kicsi és fehér. Egyébként inkább valami westie szerű kanyar van benne. Nem volt még fél éves, amikor elhalt a combcsontja és műteni kellett. A műtét árából kijött volna egy díjnyertes tenyésztőtől vásárolt kölyök.

2015. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Az érdekel, hogy pl nem pulikeverék-e? Hát törzskönyv nélkül akár még az is lehet. Egyébként ránézésre nem fajta, és ezt még az én avatatlan szemem is látja. De ha mindegy a törzskönyv, akkor miért nem mész el fajtamentőkhöz vagy menhelyre? Biztosan találnál ezekhez a kutyákhoz hasonlót, és még jót is tennél. Fizetned se kéne. Win-win.
2015. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Felhívom a tulajt/hirdetésfeladót, de még utánajárok.

Teljesen hülye azért nem vagyok, de mondjuk súlyra is lemérem/méretem a kutyust és hasonlók.

Teljesen hülye nem vagyok...

Aki segített, annak köszönöm.

2015. dec. 13. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!