Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtiszta bichon...

Szerintetek fajtiszta bichon havanese? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Találtam ezt a hirdetést:

[link]

Nagyon aranyosak a képeken. Még nem beszéltem a tulajdonosukkal/a hirdetés feladójával.

Még mielőtt valaki... nem az ár miatt kérdezem, mert olcsó, vagy mert "divatkutya" vagy bármi. Egyszerűen gyönyörűek a képeken.

Azt is tudom, hogy online milyen veszélyes állnak fenn, de kockáztatnék:)

Nem fontos, hogy fajtiszta legyen, mert édeskék, de azért mégis érdekli az embert....


2015. dec. 13. 14:22
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Mellesleg az, hogy nem-e keverék, annyira nem érdekel, ha már így eltértünk a témától.

Nem feltétlen minden ember megy a pénzre. Lehet csak született 6 kiskutyájuk és ez túl sok nekik.

Pár hónapon belül kertesbe költözünk, ha egy kicsit nagyobbra nőne, annyira nem lenne tragikus.

Ha nem jön össze, megyünk menhelyre:) de a következő kutyus is menhelyről lesz.

Szeretnék 2 kutyát, egy kintit és egyet bentre.

2015. dec. 13. 19:09
 22/30 anonim ***** válasza:
Hogy fogod lekommunikàlni a kinti kutyával, hogy ő miért van kirekesztve a falkából? Így tökéletes alapot adsz a féltékenységre.
2015. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Természetesen nem fajtatiszta kutyák, de ezt már leírták előttem többen is.

Azt kellene az embereknek megérteniük, akiknek valójában nem számít a fajtatisztaság (mint pl. neked), hogy azért ne vásároljon ilyenektől kutyát, mint amit belinkeltél, hogy ne támogassa ezzel tovább a tevékenységüket, amivel egészségügyi problémákra szűretlen, tenyésztésre nem biztos, hogy alkalmas kutyákat szaporít! Ha SENKI nem venné meg ezeket a kutyákat (és a többi hasonló ezreket), akkor nem érné meg őket szaporítani.

Ezért nem kellene vásárolni ilyen helyről kutyát.

A menhelyeken van sok hasonló és más kölyökkutya is, akiktől már megszabadultak a korábbi tulajdonosai. Inkább onnét fogadj örökbe, ha szereted a kutyákat. :)

2015. dec. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tegyük tisztába.


FAJ = kutya, macska, ló, elefánt, egér, stb.

FAJTA = bichon, kuvasz, dalmata, uszkár, stb.

Biológia, általános iskola 5-ik osztály.


Csak az a kutya számít fajtatisztának, aminek van törzskönyve, ugyanis ez a kutya "személyi igazolványa". Olyan mint a telefonra a garancia vagy a számla. Nem összekeverendő az oltási könyvvel, abba azt ír az orvos amit akarsz, az oltásokból nem derül ki a kutya fajtatisztasága. Abból már igen, ha ott van feketén-fehéren a családfája. Ha nincs törzskönyv, akkor bármilyen keverék lehet, hisz nincs arról semmi kézzel fogható, hogy kik a szülők és hogy ők is fajtatiszták-e.


"Teljesen hülye azért nem vagyok, de mondjuk súlyra is lemérem/méretem a kutyust és hasonlók."

Ebből se derül ki semmi. Mond az neked bármit is, ha az mondja, hogy 1 kilósak a kiskutyák? Ebből nem derül ki a felnőttkori méret. Egy kisbabának sem lehet kitalálni, hogy 20 évesen hány cm és hány kg lesz.


"Emellett én úgy gondolom, hogy egy epilepsziás kutyát is ugyanúgy szeretni kell."

Ez szép és jó, de láttál te már epilepsziás rohamtól szenvedő kutyát? Nem hiszem, mert akkor nem vennéd ezt ilyen félvállról. Egy epilepsziás kutyát nem lehet hosszú időre egyedül hagyni (pl amíg suliban vagy munkahelyen vagy), mert ha rájön a roham, abba bele is pusztulhat. Gyógyszerezni kell élete végéig, ez pedig nagyon sok pénzkiadást jelent 10-15 évre, és mindig készenlétben kell lenni, hogy rohanni kell az orvoshoz, ha nem tér magához.

De ott van még a patella, amikor 1-2 éves korára egyik pillanatról a másikra megvakul a kutya. Térdproblémák szintén, extrém gyorsan elkopik a porc és kész a sánta kutya...


Persze azt csinálsz amit akarsz, ha te 20 ezer forintot arra szeretnél kiadni, hogy megvegyél egy keverék kiskutyát, ami lehet 5 kiló lesz, de lehet 15 kiló lesz, aki bármikor beteg lehet, vagy már most az (lehet ezért ilyen olcsó) és tudod vállalni a 10-15 évig tartó gyógykezelést, terápiákat, magas állatorvosi számlákat, illetve az állandó otthonhoz kötést, hogy mindig készenlétben kell állni az állatorvoshoz, időben is és pénzben is, akkor hajrá, vedd meg.


Én személy szerint nem pénzelném ezt, mert akinél "véletlenül" besikerül egy alom, az ivartalanítsa a szukát. A 15 éves gyerek sem szül a semmire kisbabát, hanem létezik abortusz. Két millió kóbor kutya van az országban. Szerinted hogy kerültek oda?

2015. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Te mondtad, hogy kíváncsi vagy rá, puli keverék-e.

Nem, nem minden ember megy a pénzre. Mondjuk az én szomszédom, akinek van egy bichon havanese jellegű meg egy másik meghatározhatatlan fajtájú kutyája (nem is egyformák), rendszeresen csináltatja az almokat, és mikor a kétéves szuka már ötször hozott világra 7-8 kiskutyát, akkor mondták, hogy most kihagynak egy tüzelést, de aztán mégse, mert jobb volt elmenni nyaralni a kiskutyák árából. És ez egy értelmiségi család amúgy. Diplomások, általában jófejek, beszélgetni is lehet velük.

2015. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Jah, ők sem a pénzre mennek, de azért jól jön:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7356990-az-a-..

2015. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Leméred a kutyát súlyra meg ilyenek? Ez nevetséges! Ebből nem fog kiderülni, hogy fajtatiszta-e. A TÖRZSKÖNYVBŐL derül ki, amit tenyésztőtől kapsz, szaporítóktól nem. És Te éppen szaporítótól készülsz vásárolni, hiszen akinek nincs engedélye a tenyésztésre, de elleti a szukáját, tök mindegy, direkt vagy "véletlenül", az szaporítónak számít!

És ezek a kutyusok nem bichonok!

2015. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

"Teljesen hülye azért nem vagyok, de mondjuk súlyra is lemérem/méretem a kutyust és hasonlók."


Most disznót vagy kutyát veszel?

2015. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 elwera ***** válasza:
Ez olyan 13 kilós kutya lesz és szerintem havanese - törpe snaucer keverék, mert olyan hosszú az orra, pofija.
2015. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Emellett én úgy gondolom, hogy egy epilepsziás kutyát is ugyanúgy szeretni kell. "


Ugyan nem vagyok tisztában az anyagi helyzeteddel, de azt is mérd fel, hogy egy beteg kutya gyógykezelése százezrekbe kerülhet és ha ilyen helyről vásárolsz ennek nagyobb a kockázata, mint egy tenyészetből vásárolt kutyánál.

2015. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!