Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyákkal? El...

Mit tegyek a kutyákkal? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Férjem és én válunk.

Van egy közös házunk ahova befogadtunk 2 éve 2 kölyökkutya testvért akiket a határban találtunk .

Mára közel 30 kilós szép kutyusok lettek egy ivartalanított szuka és egy kan.

A házból kell neki a része , hitelt felvenni nem tudok a ház neki nem kell így el kell adnunk.

Viszont , amit a házért kapok fele pénzt nem elég kertes házra, csak egy kisebb lakásra, nem tudom elvinni a kutyákat persze ő nem tart rájuk igényt.

A következő tulajnál kizárt ,hogy tudnak maradni, menhelyre nem akarom beadni.

Mit tudok tenni? :(



2015. dec. 16. 09:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Több lehetőséged van:

1. Lakásba is be lehet szoktatni a kutyákat, meg fogják szokni, és boldogabbak lesznek mint valaha. Persze csak abban az esetben működik ez, ha meg tudod oldani a napi 3 sétát velük.

2. Addig is, míg ez a folyamat végbemegy (eladás stb.), próbálj nekik gazdit keresni, hirdesd őket fotókkal, leírással.

3. Végső megoldásként lehet menhelyre is adni, már amennyiben beveszik, ha van hely.

2015. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

2 30 kilós kutyának az 50 nmes lakás elég necces főleg 10 órás munkaidővel :/

Hirdetni próbálok, de rengeteg kutya van fent,még a kistestűeket sem viszik, menhelyre nagyon nem akarom őket beadni :(

2015. dec. 16. 09:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vinném őket lakásba, végülis nem ott kell, hogy rohangáljanak. Most is 50 nm-en élünk ketten 45 kiló kutyával; ugyan van kert, de télen csak pisilni vannak kint, amúgy abszolút bentiek.

De ha nagyon nem akarod vinni őket, keress nekik gazdát, értelemszerűen. Facebookra fotók (cukik, arra buknak az emberek), adatok (kor, ivarosság, oltás, chip, féreghajtás, stb.), csak együtt vagy külön is elvihetőek, jellemük, mozgásigényük, képzettségük, szocializációjuk hogy áll emberrel, gyerekkel, kutyával, macskával, autóval, stb., szóval minden olyan dolgot írj le, ami érdekelheti az embereket, de ne túl hosszan, különben csesznek elolvasni.

2015. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Fridus31 válasza:
100%
Kérdezd meg az ismerőseidet, akikben megbízol, hogy nem fogadnák-e be legalább az egyiket. Ha már ilyen nagytestűek, próbálj meg olyan ismerőst keríteni, aki kertes házban lakik.
2015. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, próbálkozom! Ismerősöknek nem kell..ők voltak az elsők.
2015. dec. 16. 10:01
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

és a pénzből amit a ház feléérét kapsz,esetleg a város vonzáskörzetében, egy faluban vagy egy kisebb településen nem tudnál kertes házat venni?

vagy biztosan nem tudnád kifizetni a férjednek a ház árának a felét? mert akkor a tied maradhatna a lakás.. ha kifizeted és lemond a részéről.

sajnos egyet kell,hogy értsek. 2 30kg-os kutyának egész napra bezárva lenni egy kis panelba.. nem való. most a nagy panelos kutyások mindjárt nekem esnek, de ez az igazság. főleg ha eddig hozzá voltak szokva ,hogy állandóan kint voltak a kertben.

2015. dec. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hidd el, szétnéztem mindenhol, az elsődleges célom az hogy a kutyusok velem maradjanak , de az exem még ebben is keresztbe tesz. Felajánlottam a részletfizetést az sem jó neki, nincs sajnos több millióm , hogy kifizessem és nem vagyok hitelképes, még adóstársat sem tudok szerezni akinek van papíron rendes jövedelme, mert önerőm hiába van az új lakás x %-áig a jövedelem miatt nem adják meg jelzáloggal sem :/
2015. dec. 16. 11:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Én két agárral élek (és párommal) 58 nm-en. Van kert, meg kutyaajtó, de ilyenkor csak pisilni mennek ki. Hetente kétszer háromszor elvisszük őket kirándulni, akkor jól kifutják magukat. Nálunk az a jó hogy ha nem vagyunk itthon, akkor is ki tudnak menni pisilni. Olyan lakás kéne neked amihez van egy pici udvar, és beszerezni egy kutyaajtót.
2015. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az egyetlem értelmes lakás ami helyileg is jó és amire költeni alig kell az első emeletes...erkély nincs..10 órás a munkaidőm...kész téboly lenne nekik..meg szerintem a lakásnak is. Kinti, kerti kutyák, ahhoz szoktak.
2015. dec. 16. 12:18
 10/15 anonim ***** válasza:

És ha olyan házat veszel, amire kell majd költeni? Nyilván senki nem akar omladozó ingatlant venni, de ha olyan javítani való van rajta ami ráér x éven belül,akkor érdemes lenne megfontolni.

Mindig jobb egy saját ház, mint egy lakás.


A másik lehetőség a kutyanapközi, de hosszútávon azért drága mulatság, meg külön idő mire beviszed meg elhozod őket meló előtt/után.

2015. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!