Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyákkal? El...

Mit tegyek a kutyákkal? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Férjem és én válunk.

Van egy közös házunk ahova befogadtunk 2 éve 2 kölyökkutya testvért akiket a határban találtunk .

Mára közel 30 kilós szép kutyusok lettek egy ivartalanított szuka és egy kan.

A házból kell neki a része , hitelt felvenni nem tudok a ház neki nem kell így el kell adnunk.

Viszont , amit a házért kapok fele pénzt nem elég kertes házra, csak egy kisebb lakásra, nem tudom elvinni a kutyákat persze ő nem tart rájuk igényt.

A következő tulajnál kizárt ,hogy tudnak maradni, menhelyre nem akarom beadni.

Mit tudok tenni? :(



2015. dec. 16. 09:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Olyan házak vannak kerttel amire nem majd hanem azonnal kéne költeni és nem is keveset. 5 millióért így is örülök hogy talátam egy valamire való lakást ami tűrhető állapotban van.
2015. dec. 16. 17:21
 12/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen helyzetben nekem meggyőződésem, hogy a jobb a kutyáknak ha veled maradnak. Minimális esély van arra, hogy jó gazdát találj nekik, a menhelyi sorsokról már nem is beszélve. Szóval ha a kutyák érdekét nézed, tartsd meg őket, csak akkor add be őket bárhová, ha te képtelen vagy ezt megoldani. A felnőtt kutyák zöme egyébként elvan 10-11 órát pisilés nélkül, ha tudják a napirendet ,és hogy mikor van séta idő. Otthon lehet hagyni nekik rágcsálós csontot, kutyás játékokat, és nem is lesznek egyedül. Ez tök nehéz, nem irigyellek, de a kutyáknak ez lenne jobb.
2015. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Van az országnak pár megyéje, ahol pár millióért tégla építésű házat lehet kapni (most még), udvarral, megfelelő melléképületekkel. Munkalehetőség szempontjából sem rossz a helyzet. Esetleg ilyenben is gondolkodnék. Nem biztos, hogy ragaszkodni kell a régi megszokott városhoz, megyéhez.

Kicsi ez az ország.

2015. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azt én értem, de biztos helyem van. Hogy tartsam fent magam ha munka nélkül vagyok hónapokig csak hogy kertes házat vegyek falun?
2015. dec. 16. 20:23
 15/15 anonim ***** válasza:
Neked kell felmérni a lehetőségeket, és neked kell tudni, hogy mi a fontosabb, mit szeretnél, itt csak tippeket kaphatsz. Mi is nagyon kilátástalan helyzetbe kerültünk, és szintén a kutyáim miatt aggódtam. Én Fejérben lakom. Nagyon sokáig kerestem itt megyén belül házat, ami a kutyáim szempontjából is megfelelne. Aztán elkezdtem nézelődni a szomszéd megyékben, de ott meg csak vályog házakat találtam olyan áron, amit meg tudtam volna venni. Aztán elkezdtem nézelődni távolabb. Győr-Mosonban bukkantam nagyon jó, tégla építésű házakra. Igaz én komfort nélkülit vettem, mert majd ráérek felújítani és nem volt 5 M Ft-om. 4-5 M-ért már olyat kaptam volna, hogy tényleg csak meszelés, festés és már költözhető is. Legnagyobb meglepetésemre munkahely szempontjából is nagyon jó a helyzet, lehet válogatni és a fizetések sem a legalacsonyabbak. Pl. találtam egy olyat (nekünk kicsi lett volna), amit 2,3 ért lehetett volna megvenni, gázfűtéssel, cserépkályhával, csak a konyhát és a fürdőt kellett volna megcsinálni, mert az nem tetszett. Szóval ezzel csak azt akartam elmondani, hogy esetleg merj a lakóhelyedtől távolabb is keresni, mert még szerencséd is lehet. És tudod mi volt a legnagyobb meglepi???? Az ott lakó emberek. Úgy köszöntenek ha megyünk, mintha már oda tartoznánk, és mindenféle segítséget felajánlottak. És ha nem tudunk menni, lenyírják a ház előtt a füvet. Még azt sem tudom kinek kell megköszönnöm.
2015. dec. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!