Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül manapság a...

Mennyibe kerül manapság a kutyatartás? Persze nem konkrét összegek érdekelnek, hanem inkább, hogy milyen kiadások várhatóak? Kutyavásárlásnál jelentkező költségek, állatorvosi, stb.

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 10:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én fogadásból januártól számolom a költségeket az évben, az utolsó forintig. Két kutyám van, egy palotapincsi és egy középtestű keverék.

Mindennel együtt, etetés, állatorvos, gyógyszerek, egyéb költségekkel együtt az évet szerintem olyan 350-360 ezer forinttal zárom. Annyi, hogy nem lesz benne az állatorvosi költségek (oltásokon kívül) mert van rájuk biztosítás kötve így pl az augusztusi kétszeri kiruccanásunkat az ügyeletre kifizette a biztosító. (30 ezer)

Ja, és csúnyán buktam a fogadást :D

2015. dec. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megjósolni. Egy látogatás az állatorvosnál valami betegség miatt, és több havi tartási költséget hagysz ott. Egy hányós-hasmenős vírus múltkor két havi etetés volt, úgy, hogy szeretnek és olcsón számolták. Aztán bekaptunk egyszerre az öregnek egy othematoma műtétet meg a kicsinek egy szintén altatós varrós balesetet, és a kötözéseket nagyon olcsón vagy a sokadiknál már ingyen számolva 60-70 körül álltunk meg. Aztán az öregnek mire kiderítették, hogy a pajzsmirigyével van gond, szintén ott hagytam pár tízezret, de egy mérés is 10ezer, és ugye pár havonta vissza kell járni kontrollra, hogy a gyógyszeradagolást belőjük. Persze legalább letudtuk vele az átfogó vizsgálatot, amit az öreggel már egy-két évente illik megcsináltatni, 25ezerért.

Aztán ugye ha a kutya nevelésével adódnak problémák, akkor is el tudsz költeni szakemberre ugyanennyit.

Szóval sajnos fel kell készülni rá, hogy egy évben súlyos százezreket költs a kutyára.

2015. dec. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekem pit bull keverékem van, a kajára költök legtöbbet.

Orvosra idén 3x9000 ment ki, fülgyulladás (toklász), és csak a 2. doki tudta meggyógyítani. Szóval az lehetett volna kevesebb is.

Oltás évente 5.000.-

Kajája is megvan havi 5-6.000-ből.

Persze dokira mindig kell, hogy legyen, mert volt már babéziás is, ami azonnal 20.000 Ft volt.

A kutyaól egyszeri kiadás, a lakásban meg bármilyen "rongyon" elfekszik.


Szerintem egy kutya nem pénzt visz sokat, hanem időt. Sokat kell velük foglalkozni, időt tölteni. Akkor lesz jó élete egy kutyának.

2015. dec. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
45%

Cáfolná a 3-as válaszát, miszerint egy kutya nem visz sok pénzt. De, rengeteget, ha normálisan csinálod.

Évente 2 oltás kell neki ami alapból 10 ezer, nem 5 ezer, mert illik beadni a kombinált oltást is. Féreghajtás 3 havonta kutya testsúlyától függően lehet az 300 forint de 1600 forint is. Bolha és kullancs elleni készítmények éves szinten, hogy ne legyen beteg olyan 10-16 ezer forint között attól függ mit használsz nyilván. Nekem van biztosítás is kötve, évente 12-13 ezer, de elenyésző ahhoz képest, hogy esetenként hagysz ott annyi pénzt ha probléma van.

Utána jöhet a kaja, az is függ attól mivel etetsz meg mekkora méretű a kutyád természetesen így árat nem nagyon lehet írni. Ha tartósan gyógyszert kell szednie akkor még az is hozzá dobódik a költségekhez.

De a legdrágább az első 1 éve lesz. Mert akkor sok oltást is kell beadatni, meg be kell vásárolnod mindent a kutyához felszereléseket, utána azok már tartanak, már "csak" az előbb felsoroltakat kell fizetgetni...

2015. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

3-as vagyok. Amíg használtam kullancs ellen nyakörvet, 2 évben is babéziás lett (különböző nyakörvekkel). 3 éve nem használunk, nem is lett se bolhás, se kullancsos...

Tudom, kísérleteznem kellene, de minek?

A kombináltat valóban nem adatom, de az egyben a veszettségivel 8000 lenne.

Biztosítás nincs rá, de pénz bármikor van, ha szükség lenne rá (így olcsóbb).

Szóval beismerem, lehet kutyára költeni, de a kérdező kb összegekre kíváncsi.

Kutyaólat is vehetsz 20.000 ért és 300.000 ért. Meg csinálhatsz is.

Szerintem a kutyatartás átlag havi 10-15 ezertől a csillagos ég.

2015. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 zebulon66 ***** válasza:
76%

Az oltások 10-15 ezerből megvannak, kaja napi 100-150 én sokszor farhátat főzök nekik olcsóbb mint a táp.

Amit igazán figyelembe kell venned az a szabadidőd, lehetsz fáradt, beteg, a kutyádról akkor is gondoskodnod kell.

2015. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Harmadik:oltás évente 5000? :O Nálunk csak a kombinált kerül 9000-be, és akkor a többiről még nem beszéltünk....


Én egyszer számoltam össze eddig, akkor volt kb. egy éves, akkor jártunk fél milliónál... Igenis nagyon sok pénzt el tud vinni. Szerintem évi 200 ezer akkor elmegy, ha nincs semmi komolyabb betegség, vagy műtét. Múltkor elvittem orvoshoz a kutyát mert reggelre piros volt a szeme és váladékozott is. Kapott egy szemcseppet+a vizsgálat díja, 7500 forint.

2015. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 SzMHZs ***** válasza:
68%

Engem a kutyatartás megtanított a mindenkori vészhelyzeti pénz fontosságára... Mindig van valami és mindig rosszkor. Az első kutyámmal szinte mindig hétvégén volt eddig valami (toklász, mérgezés, bicikli elütötte, kennelköhögés stb), szóval a költségeket mindig megdobta a plusz ügyeleti díj is.

Mióta ketten vannak, még inkább több lehet a költség, mert ha valami fertőző betegség jön, akkor az mindkettőt érinti.

A második kutyámat 2,5 hónapja hoztam el az előző gazdájától, mert neki nem kellett, lényegében nulláról indult, majdnem mint egy kölyök, mert semmije nem volt, se felszerelés, se oltások, se chip. Szóval az első orvosi vizsgálat volt rögtön 4000 Ft szívféregteszt, 4500 Ft veszettség elleni, 3500 Ft chip, 500 Ft a kiskönyv. Aztán ivartalanítás 17000 Ft, kombinált oltás 4500 ft. 1 hónappal a műtét után begyulladt picit a varrat helye (hétvégére, de a mostani dokink kb bármikor ugrik és nincs plusz díja), doki kinyomta + antibiotikum 4000 Ft. Aztán kellett neki is póráz, nyakörv, biléta, tálak, ágy, Kiltix, ezek is voltak összességében 20000 Ft körül. Kaja is több kell nyilván, az nekik egy hónapra 7000 Ft körül jön ki, nem számolva a jutalomfalatokat, rágcsákat.

És még van két macskám is :D

Sokba kerül, de nekem minden pénzt megérnek.

2015. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

7-es kicsit eltúlzod.

Igen, évente 5000, mert az a veszettség elleni3 féreghajtó. És nem kap mást (bár lentebb írtam, hogy kaphatna kombináltan is 8000-ért)

Mást nem adatok neki. Volt a fülével baj, az azért került többször 9-10ezerbe, mert elsőre szar orvoshoz vittem. A másik doki azonnal meggyógyította. Mással nem voltunk idén orvosnál. Szóval a 200.000 ezer kicsit túlzás.

Első évben persze, sokszor kell menni, az nekünk is volt 60-80 ezer, de most 6 éves, és évente max 1-2x kell állatorvoshoz menni.

Ja, és az ivartalanítás is 15.000 volt.

Az sem egy nagy összeg.


Többek között azért írtam azt is, hogy átlag havi 10-15ezertől a csillagos ég.

2015. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

#9: szerintem értjük, hogy a te kutyád olcsó, mert soha nincs semmi baja a hiányos ellátás ellenére (itt a kombi oltás, bolha-kullancs-szúnyog elleni védekezés hiányára gondolok, és mondj, amit akarsz, ezeknek alapnak kéne lenniük, pláne ha van pénz). Mázli.

Az öreg kutyámmal nekem se kellett szinte soha dokihoz menni 10 éves kora alatt, 2-3 évente egyszer valami ötezres aprósággal max. Aztán jött a kicsi, aki félévente szétverte magát, vagy összeszedett egy toklászt, vagy egy vírust, vagy keresztülgyalogolt az üvegen, vagy kilyukasztotta egy másik kutya. Nem tudod előre megmondani, hogy adott kutya mennyibe fog kerülni. Lutri. Szóval nem túlzás azt állítani, hogy kerülHET sokba, mert egy felelős gazdának fel kell készülnie arra az eshetőségre is, hogy sokba fog kerülni.

2015. dec. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!