Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül manapság a...

Mennyibe kerül manapság a kutyatartás? Persze nem konkrét összegek érdekelnek, hanem inkább, hogy milyen kiadások várhatóak? Kutyavásárlásnál jelentkező költségek, állatorvosi, stb.

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 10:08
1 2
 11/20 SzMHZs ***** válasza:
100%
Ja, és a kozmetikát kihagytam, mert nálunk spánielek és az is kell. Otthon is folyamatosan vannak ápolva, trimmelve, tehát otthonra is kellettek eszközök. Kozmetikába tavasszal és nyáron megyünk, amikor toklász szezon van és belül a fülüket meg a talpukat le kell nyírni megelőzésképp. Olyankor a kozmetikus is trimmel, igazít, meg persze fürdet. Alkalmanként ez is 4500 Ft/kutya, évente 2-3 alkalommal megyünk, vagy szükség szerint. Késő ősszel, meg télen nem igazán viszem őket, olyankor elég az otthoni fésülés, igazítás.
2015. dec. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hetes vagyok. Nem túlzom el, mi ennyit simán elköltünk. Én mondjuk 3 havonta adok neki féreghajtót, ez alkalmanként 2000 forint. Írom az idei árakat: veszettség+kombinált oltás 15600 forint, lyme kór elleni oltás 13500 forint, kennelköhögés elleni orrba csöppentős szer 11000 forint. És idén ezeken kívűl egyszer voltunk csak orvosnál, amit írtam a szeme miatt ez 7500 forint volt. Ez eddig 55600 forint. Plusz heti kettő örző védő foglalkozás, alkalmanként 4000 forint. És még a kajája. Nálunk például az ivartalanítás is több mint 70000 forint volt, mert rejtett heréje volt, az egyik teljesen el volt neki tűnve, fel kellett nyitni az egész hasát, ez volt 45000 forint, plusz a különböző gyógyszerek és krémek amiket szednie kellett utána.
2015. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Illatosról hoztam kutyát. Az első 2 hónapban csak az állatorvosnál 80 ezer forintot hagytam. ÉS nem volt még benne a kaja, és egyéb havi költségek.


A kaja (12 kg-s táp) 8000 és 10 ezer között mozog nálunk.

TErmészetesen a szükséges felszerelésekből érdemes az időtállóbbakat venni, hogy ne kelljen sűrűn cserélni.

2015. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, elfelejtettem írni a kiltixből is kell évi kettő, darabja 4800.
2015. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekünk most lesz kutyánk egy tenyésztőtől, 150 000Ft-ba fog kerülni a kutya (samoyed) 8-10 hetesen hozhatjuk el majd és addigra meg lesz minden oltása amire szüksége van, féregtelenítés,chipp is lesz benne. A tenyésztő szerint ha nem csak tápot kap a kutya, néha csirkét stb akkor 30ezerből meg kell , hogy legyen az etetés, persze ott vannak az oltások ,de szerencsére ahova ő jár doki ad kedvezményt, kozmetika szerencsénkre ebben is segít nekünk. Szóval ez tényleg változó és persze lehet lesz olyan mikor orvosi üg ymiatt többet költünk rá ,de ha beteg vagy Te is megveszed a gyógyszert amit az orvos felír, majd pont egy családtaggal fogsz másként bánni? Aki pedig egy családtagon spórol hát eléggé elszomortó ....
2015. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15 kilós keverékem van az Illatos útról.


5000 Ft volt a kihozatal díja.

Aztán kiderült, hogy bélgyulladása van és gyulladt az egyik foga, kb. 16 000 Ft volt összvissz az orvosi költség antibiotikummal, bódítással + fogkő leszedéssel (ha már úgyis aludt kértem azt is).


Teljes felszerelés, fekhely, póráz, nyakörv, hám, kabát kb. 15000 volt.


Ivartalanítás 15 000 Ft.


Havonta bolha és kullancsriasztó 1000 Ft.


3 havonta féreghajtó 1200 Ft.


Táp 3 havonta kb. 12000 Ft.



Kaja néha kijön olcsóbban is, a bolha-kullancsriasztóként meg már csak természetes illóolajat használok rá, ezt mondjuk gyakrabban kell rácseppenteni, de egy üvegcse olyan 1300 Ft és egy évre elég. És hatásosabb is, mint a méregdrága cseppentős szerek, a drága riasztó nyakörvtől meg véresre sebesedett a nyaka, úgyhogy no comment. Amióta ezt használom 1db bolha nincs benne.



Én napi rendszerességgel viszem kutyatársaságba, volt, hogy megharapták meg a torkára mentek, de komoly sérülésig még sose fajult a helyzet.


Szerintem ha havi 5000-10000 forinttal számolsz az kb. reális, nyilván egy betegesebb fajtánál (pl. shar pei) jóval több.


Félre kell tenni egy kis tartalék pénzt állatorvosi költségekre, ha bármi történne.


Egyébként meg amennyit az ember elkölt a kutyára, azt simán elköltöd havi szinten mindenféle fölösleges dologra, pl. méregdrága Burger king menü, cigi, parfüm, süti,koncert, állatkerti belépő, stb :D

2015. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

Miért lenne hiányos az ellátása?

Vettem neki Scalibor nyakörvet, 3 hét múlva a dokinál voltunk babéziával.

Következő évben Kiltixet, megint doki, megint babézia.

3 éve nem használok semmit, azóta nem volt baja. Szóval miért hiányos az ellátás? Ha bármi baja van, viszem azonnal orvoshoz, bármennyibe is kerül.

Idén a füle miatt 3 naponta, mire a 2. doki meggyógyította.


Nem attól vagyok jó gazdája, hogy évi fél milliót költök rá.

Amire szüksége van, megkapja.

Nyáron táppal etetem (Brit premium), ilyenkor télen húst kap, meg töpörtyűt.


Tudom, vannak kutyák, amelyikre lehet költeni 1 milliót is 1 évben, de azért nem ez az átlag.

2015. dec. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 SzMHZs ***** válasza:

Mindenki annyit költ az alap dolgokon túl rájuk, amennyit akar. Láttam én is Swarowski-s flexit a Fressnapf-ban 40000 Ft-ért :D

De azért kár lepontozni a másikat, mert ő többet költött, drágább orvoshoz jár, vagy akármi.

2015. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez így igaz. Azért írtam, hogy a csillagos ég a határ, mert mindennél van drágább...

(nem pontoztam senkit- sem le, sem fel)

2015. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na én még soha nem számoltam hogy kb havi vagy éves szinten mennyit költök a kutyáimra. Van egy Argentin Dogunk fajtamentéstől és van egy Boston Terrierünk szaporítótol,szerencsére nem beteges. Orvost csak oltásokkor láttak.
2015. dec. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!