Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi értelme van a kutya ovinak?

Mi értelme van a kutya ovinak?

Figyelt kérdés

szerintem csak gazdagok sznobsága, és pénzlehúzás !


várom a kedves válaszokat...


2015. dec. 20. 17:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyeken felnőtt kutyák is vannak az oviban, az oktatók meg felügyelik, hogy ne legyen egy kölyök sem elnyomva meg csesztetve (hiszen ez a szocializáció, nem a kontrollálatlan káoszkodás). A ráerőszakolás meg hülyeség, ha nem szimpatikus, amit csinálnak, odébb kell menni másik suliba, és kész.
2015. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Te is nagyon jól tudod, hogy manapság ami a családi iskolákban zajlik, az egyszerűen nevetséges, tisztelet a kivételnek persze. Első kutyás , tanfolyamot végzett okatatók, akiknek a sajátjukon kivül az égvilágon semmi tapasztalatuk nincs.
2015. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szocializáció elég értelmes pl :D Sok helyen a környék kutyásai idióták,de még a futtatón is. Így kutyasuliba/oviba érdemes elvinni a kutyát. Van ahol ingyenes van ahol 500-1000 ft/ alkalom. Heti 1x szerint 1000 ft-ért is megéri. Van ahol van bérlet is.


Kezdő gazdiknak meg szerintem kötelező lenne.


Mi sem járattuk a kutyánkat oviba,meg van a látszata.Mi tapasztalatlanságunk eléggé közre játszott.

Nálunk annó kutyaovi nem is volt,mikor elhoztuk a kutyánkat. Pár éve vezették be, de 2000 ft/ alkalom azt egy cseppett sokkalom. 500-1000 ft/ alkalom ideális.


De ezt is ki kell tapasztalni. Kutyaovira kb 4-5 hónapig van szükség a kutya 7-8 hónapos korától suliba járhat. Ezt sem kell élete végégig.


Nekem pl a tervem az az,hogy középfokú engedelmesig de lehet tovább is el akarok jutni,majd a leendő kutyámmal!


Abszolút nem a gazdagok sznobsága!! Aki elviszi kutyaoviba a kölyök kutyáját abból később felelősebb kutyatartó válik.


De mindenki arra költ amire akar. Kutyaovi,suli sem kötelező ha te nem szeretnéd a kutyádat járatni nem kell.

2015. dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Na azért álljon meg a menet, nem minden családi kutyás iskola tükörsuli, ahol futószalagon képzett szektás oktatók vannak. Budapesten és környékén egy rakás olyan sulit tudok mondani, ahol alapvetően a józan ész uralkodik, legalábbis az alapján, amit hallottam róla.
2015. dec. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mi sem az első útba eső iskolába dobtuk be a kutyát, hanem alaposan körülnéztünk. Most már vidéken is sorra nőnek ki a földből a frissen végzett kutyaoktatók által nyitott "sulik". Mi amikor panziót kerestünk megnéztünk az egyiknél egy foglalkozást (más városban laktuk, amikor ovis/suli volt a vizslánk). Káosz volt a köbön. Végig arról kérdezgette egymást a két csaj, hogy "mi is volt tanfolyamon?", meg "csináljunk egy szélrózsát!" (mivan?). Végül úgy jöttünk el, hogy a kutyánk makacs, kezelhetetlen, önfejű és túlzottan magabiztos és nem értik, hogy tudunk vele együtt élni, közben pedig egy jól szociálizált, dinamikus (tipikus vizsla), de ugyanakkor jófejű vizsláról van szó. Amúgy mondtam, hogy vizslát viszünk, mégis mit vártak? Mopszot? Szóval az én kutyám meghaladta a képességeiket.

Akihez jártunk már két évtizede vezet kutyasulit, rendes kiépített pályája van, segédekkel mindennel. Fontos volt az is, hogy ne két éve kezdjen el kutyázni. (Van egy másik csaj is a környéken, ő is most nyitott sulit, múltkor kiírta Facebook-ra, hogy mennyire büszke a terápiás kutyájára, mert nem ette meg a kolbászt a kocsiban amíg magára hagyta. Gratulálok. Na ilyenekhez ne vigyük.)

2015. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%

Van az az iskola, ahova azért járnak a gazdák, hogy pletykálhassanak, kibeszélhessék magukat. Én is voltam már ilyen suliba, szakmai tudás, fejlődni akarás nincs.


Van az a suli, ami igazából sokat nem tud nyújtani, de a gazdák elhiszik, hogy fejlődni fognak. Persze előbb-utóbb rájönnek, hogy átverték őket, hisz tudás szintén nincs.


Van az az iskola, ahol már évtizedek óta van oktatás, van kiépített pálya, csak épp fejlődés nincs. Leragadtak az évtizedekkel ezelőtti módszereknél, nincs rendes szocializáció, nevelés, se rendes munka.


És van az az iskola, jellemzően munkakutyás iskola, ahol a kiképzők maguk is versenyeznek, komolyan dolgoznak a kutyáikkal, képzik magukat, haladnak a korral, mind a sportkutyás, mind a családi kutyás elvárásokkal tisztában vannak. Ilyenből van a legkevesebb.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: a kutyaovi lényege a szocializáció, hisz ahogy a gyerek is legjobban egy másik gyerekkel tud kommunikálni, úgy a kölyök kutya is a vele egyidős másik kölyökkel érzi igazán jól magát, nem pedig a felnőtt kutyák között, ahogy az egyik nem túl tapasztalt válaszoló írta itt. A felnőtt kutyákkal többek között azért sem lenne szabad túl sokat együtt hagyni, mert ott mindig ő lesz legalul a rangsorban, csökken az önbizalma, könnyen eltanulhat nem kívánt viselkedéseket és a felnőtt kutyákkal nem tud úgy játszani, amire neki szüksége van. Az oviban a kiképzők azért vannak ott, hogy megfékezzék a túl durva ebeket, megakadályozzák, hogy a gyengébb kutyákat lenyomják a többiek.

Ugyan ilyen fontos, hogy segítsenek az oviban a nevelésben, elkezdjék már akkor tanítani a kutyákat, megértsék a gazdák a kutyakommunikációt és kialakuljon a jó kötődés, jó viszony. Egy jó kutyasuliban a kutyaovi mindezt tartalmazza!

2015. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!