Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kanom nem törzskö...

Német juhász kanom nem törzskönyves, akkor nem is tekintik fajtisztának?

Figyelt kérdés
Egy kérdésem lene?Pld én soha nem akartam szaporítani a kutyám.Ezért nem kértem a törzskönyvét.Nincs is neki .De attól még fajtiszta import apától.Akkor én már nem dicsekedhetem a gyönyörű vörös ivartalanítót kanommal,mert nincs törzskönyve? A szülei tenyészszemlés,s munkavizsgásak.Testvérei a rendőrségnél vannak.A faluban leintet egy szomszédom mit jövök a hülyeségemmel.Hisz törzskönyvet nem tudok felmutatni.Neki palota pincsije van és persze papiros.

2015. dec. 27. 21:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

ma 17:05

Nos...nemrég még az nj-nél, ha MEOEs tk volt az apa és az anyakutyának, az ETSZ csak akkor adott törzskönyvet a kölyköknek, ha mindkét szülőt regisztráltatták náluk. Vért vettek DNS-re . Fizetni kellett a DNS tárolásáért.Holott a MEOESZnél már volt egy DNS vizsgálat . A fedjegy, miegymás árát most nem fogom neked felsorolni. Viszont a kölyköknek pl plusz költség volt a fültetoválás is.

Nagyon sok HNJk-s tenyésztő nem lépett be az ETSZ-be. De sokan hoztak le almokat. És igen...tk nélkül árulták őket. Mert ez a fajtajellegű keverékezés nem a valódi tenyésztők szójárása. A szülők papír nélkül is olyan minőségű kölyköket hoztak, mint amikor kaptak papírt. Aki pedig kedvtelésből akart kutyát, megvette. Mert hivatalos tk nélkül is utána tudott nézni a felmenőknek akár az ükszülőkig. És a tenyésztő olyan kutyákat használt, amelyekkel előtte pl tenyésztett, papírokkal.

Most jönne az, hogy akkor bármelyik kutya lehetett volna bármelyik szülő. Hát a törzskönyves kutyáknál sem tuti mindig az az apa pl, aki a papíron szerepel.Vagy simán bekerül az alomba egy másik kutya kölyke. Van bőven lehetőség. Ez már csak így megy. Mert a tenyésztők sem mind a tökéletesség mintaképei.

Egyedül az nj-nél van DNS levéve és vizsgálva pár éve.

2015. dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Tudtam én,akkor mégis csak igazat mondott a tenyésztőm,erre utaltam a törzskönyvnél,Igen mi is utána néztünk,jobban mondva a tenyésztő segítségével néztük meg a származását.Nagyon jó kutyust kaptam ám azért a pénzért.A kutyus nagyon jól terhelhető,Hat év alatt egyszeresem volt komoly baja nem volt beteg,jó idegrendszerű,nem félős,könnyen képezhető,és még egy ami feltűnt nekem az előző kutyám ennyi idősen az orr körül már ősz volt.Néró viszont egyáltalán nem őszül.És a kutya csodálatos vörös és csillogó fekete a háta nincs benne semmi fehér.Ő tényleg igazi német juhász.És nagyon tud táncolni :) .A védő ösztönei is nagyon erősek.Vele nyugodtam mehetek a határba mert nem kel félnem.Van mellette egy spániel keverék ivartalanítót kan kutyusom is.őt is meg akartam tanítani táncolni,bár inkább agilitizni szeret.Szóval aki nem ért hozzá ne ossza az észt mert látom az megy itt sokaknak a gyakorin leugatunk mindenkit!!!Papír nélkül is lehet fajta tiszta Német juhászom!!!!!
2015. dec. 28. 22:47
 13/20 Kutyaimádó11 válasza:
16%

Ha fajtiszta, akkor fajtiszta!

ha tényleg fajtiszta a kutyusod, akkor, ha csak nem akarsz vele valamit csinálni, akor szerintem inkább légy büszke a barátodra!


De ha zavar,tényleg jobb lenne törzskönyvezni,hátha valami baj lenne.

2015. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Időpont tegnap 22:47

Szakadj már el a fajtatiszta, meg nem fajtatiszta kifejezéstől.

Kutyád van. Aki ránéz, nem fogja megkérdezni, milyen fajta.

Aki pedig jön a törzskönyvvel, annak ha ennyire bele vagy szorulva a fajtatisztaságba, akkor mondd azt, igen, van törzskönyve. Probléma megoldva.

2015. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
09:50 Nem értelek Úgy írsz mintha már húsz ilyen kérdést tetem volna fel!! Ez volt az első! És persze rögtön jönnek azok a támadó válaszok hogy így meg úgy átvágtak meg ha nincs papírod akkor ez meg az van!!Mellette meg semmit sem értenek a témához! Amúgy meg, attól még nem fogok hazudni senkinek csak hogy békén hagyjanak!!Ha nem tetszik a kérdésem nem kell rá válaszolni,simán csak libbenj tovább!!Nem fogsz hiányozni!!
2015. dec. 30. 17:09
 16/20 anonim ***** válasza:
Egy-két hozzászólást olvastam. Van v.mi terved a kutyussal? Viszed majd v.hova? Vagy tenyésztés esetleg? Csak azért kérdezem,mert nagyon rá vagy indulva erre a fajtatiszta dologra! Nem tök mindegy....?? Nekünk van egy rottweiler kutyánk. Apja,anyja rotti volt! Hogy most 100%ig rotti vér van e benne,nem érdekel. Aki Bejött hozzánk,sose kérdezte,hogy van e törzskönyve,vagy hogy ki az Apja,vagy az anyja! rottweiler,és pont. Bár én sose adnék ki kutyáért Ennyi pénzt,hacsak nincs vele v.mi olyan tervem. Nem az a lényeg,hogy papírja van e,vagy mennyibe került....hanem,hogy szeresd!!
2016. jan. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem is Németjuhászom van, csak törzskönyvezett. Németországban vettük egy elég jó kennelből(Mielőtt bárki kezdené nem vágtak át, perfektül beszélek németül, a párom is, és ismertük őket!!), a fekete fekete rajta, a vörös az vörös, magasabbis mint az itteniek, idegrendszere is megfelelő, barátságos, de őrzővédő, nekem se volt szükségem törzskönyvre, azért megvan(párom erősködött). Szerinted aki meglátja a gyönyörű Németjuhász kislányt az azt kérdezi egyből hogy törzskönyvezett -e, nem nem kérdezi senki mert látszik rajta hogy fajtatiszta, főleg nem fog odajönni egy pincsis hogy az e vagy sem. Ja és egyébként Neked arra kellett hogy dicsekedj vele? És miután te megosztottad így én is.

25/N

2016. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
a törzskönyv hiánya nem azt jelenti, hogy nem fajtatiszta a kutya. de ha a szülők nem fajtatiszták, akkor keverék a kutya- röviden ennyi. nekem is van törzskönyv nélküli fajtatiszta kutyám, de a párja törzskönyves.
2016. jan. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha a kutyának nincs törzskönyve, az nem minősül fajtatisztának, hiába néz ki úgy, és hiába törzskönyvesek a szülei. Attól még a törzskönyvnélküli kutya FAJTAJELLEGŰ KEVERÉK!

Ha van törzskönyve, akkor meg FAJTATISZTA. Nem olyan bonyolult.

2016. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ivartalanított Kan kutyával nem lehet tenyészteni!És nem én kötözködtem hanem a szomszédom!!ott ahol lakom van egy szabad terület az nevezte ki az önkormányzat kutyafuttatónak .Írtam előrébb hogy táncoltunk a kutyával :)ott. S Felléptünk szilveszterkor.A falumban nagy sikert aratunk:) .A legnagyobb meglepetés ért odajött hozzám az a bizonyos szomszéd.Elnézést kért,és azt mondta hogy totál megdöbbent még sose látott Német juhászt így táncolni :) :) . És persze én is tetszettem neki de idézem az mondta Csúcs ez a kutya :) .
2016. jan. 3. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!