Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Kutyaimádó11 kérdése:

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés

Tudjátok meg, hogy az én anyukám nem piskóta!!!A legszívfacsaróbb, a legengedelmesebb, és a legpraktikusabb trükköket is próbáltam, deőt nem könnyű rávenni!!!


Információk:-keretsházban élünk

-11éves múltam

- szerintem sokat tudok róluk

-van időm rá suli után

- csak 2 hetente hétvégére megyek el apukám-

hoz de...

- ...itthonmarad anyukám

-kutyatéren bármit megtenékk!!


(MÉG A NYARALÁSAIMRÓL, MEG SÍTÁBORRÓL IS LEMONDANÉK)



-.............



Szóval, ha segítesz előrehaladni az ügyben,ünnepélyesen kijelentem,hogy egy ISTEN VAGY!!!!



#állat-kutya
2015. dec. 29. 00:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azt azért tudd, hogy kertes házban elő kutyát is sétáltatni kell, ha nincs több kutyátok.

Olyan ez, mintha egy gyereket egyedül bezárnának a kertbe és nem érintkezne más gyerekkel, csak a kerítésen keresztül.

Hetente minimum 2-3 óra séta.

+ egy kistestű kutya kertes házban is minimum napi 1 óra játékot igényel. (A simogatáson és hasonlókon kívül), egy nagytestű kutya többet.

De ez ilyen minimum, aminél csak többet szabad.:)

2015. dec. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
40%

Ha valóban úgy érzed, hogy van időd, akkor gondozd a nővéred halait (persze beszéld meg vele), a hörcsöggel anyukádnak semmi gondja ne legyen, takarítsd, etesd, vegyél neki kaját.

Aztán pár hónap múlva hozd elő megint a témát, és hidd el, benne lesz.

Viszont egyelőre hagyd a témát:)

2015. dec. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
87%
Először is. HA CSUPA NAGYBETŰVEL ÍRSZ AZ CSAK AZT MUTATJA mennyire éretlen vagy. Anyád tudja mi a jó neked. Nem gonoszságból vagy ilyesmiből mondja , hogy nem lehet. Látja , hohy éretlen vagy még egy ekkora felelősségre.
2015. dec. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
aTTÓL MÉG KÜLDHETTEK, MERT NEM LETTEM 100%-BAN KISEGÍTVE!
2015. dec. 29. 03:16
 15/25 anonim ***** válasza:
24%

Jól értem, hogy elváltak a szüleid?

Ha igen és van mostohaapukád, tőle kérdezd meg. Ígértesd meg vele. Ha megígéri kénytelen lesz anyukád is azt mondani, hogy oké. Ellenkező esetleg haragudj meg (de halálosan:D) a mostahaapádra.

Alattomos taktika, de ha tényleg arra vársz, hogy napi 1-2 órát játsz vele és minimum fél órát agyilag tornáztasd (pl. trükkök) a kutyát és heti 2-3 órát tudod sétáltatni, talán ezt is bevállalod.

Esetleg vedd rá a nővéred, hogy ő is "úgy lássa, hogy kell neked egy kutya, és gobdját viseled, felelősségteljes vagy"

Esetleg mondd meg anyudnak, hogy a kutya kajázását is állod a zsebpénzedből (igazából innentől tiéd a kutya) és kajavásárlástól, sétáig, cakkon-pakk intézed.

Vagy apudnál próbálkozz. Mondd meg neki, hogy nagyon vágysz rá, de anyukád nem engedi blabla...

2015. dec. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

"Ígértesd meg vele. ()Alattomos taktika"


Ez nem alattomos taktika, hanem leköpni való szánalmas érzelmi zsarolás.

Nálam ez önmagában büntetést von maga után.

Egy gibbon értelmi képességű embernél lehet, hogy bejön, de aki ennél egy hangyányit értelmesebb, az kapásból visszalövi, és helyreteszi ezt a gerinctelen mocsok viselkedést.

2015. dec. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

Kutya 10-15 évre szól,most még sok időd van,de hidd el később már nehezebb lesz megoldani. Anyukád meg tudja ezt szerintem.


Illetve a nyaralásokról és egyéb üdülésekről is le kell,hogy mondj. Hiába vinnétek magatokkal a kutyát sokkal nehezebb és drágább kutyával szállást találni. Gondolom ezzel anyud is tisztában van.


Legyen előbb tengeri malacod,törpenyúl és egyéb kisállat.


Kollégista leszel mi lesz? Anyudra marad a kutya,te meg jó esetben csak hétvégén fogsz tudni foglalkozni vele.

2015. dec. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

A 15. válaszadó által javasolt dolog egyenesen hülyeség. Ne csináld ezt!

Kezdetnek azt javaslom, hogy járjatok ki gyepmesteri telepekre kutyát sétáltatni! És ha évek múlva, még mindig nagyon akarsz kutyát, akkor szerezz be! Nem egy ismerősöm akart úgy kutyát, mint te, aztán elkerültek középiskolába, jöttek az új barátok, fiúk, bulik, a kutya meg a szülőkre maradt. Gondolt át ezt jobban! Nekem is van kutyám, 10 évesen kaptam, és sok dologról kellett lemondanom miatta. A nyaralások sem voltak egyszerűek, hiszen nem bíztuk rá senkire, nem adtuk panzióba, mindenhova jött velünk. Nem bántam meg természetesen, de mint kutyás, én is azt mondom, hogy nem egyszerű az élet egy kutyával. És nem olcsó mulatság.

2015. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha kutya kerül a házhoz, az nem csak a te kutyád lesz.

Nincs rá anyagi fedezeted, hogy biztosítsd az eltartását, orvosi kezelést.

Mindenki, aki a családodban él, kapcsolatba kerülne a kutyával. Tehát el kellene fogadnia, hogy kutya került a házba.

11 évesen kétlem, hogy képes lennél csak te a kutyát valóban nevelni. Beletartozik ebbe az udvar tisztelete, a séták alatti viselkedés, és nagyon sok más is.

A " sokat tudok róluk" még igen kevés egy saját kutyához ebben a korban.

2015. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
91%

Egy részt, szar a hozzáállásod.

"- csak 2 hetente hétvégére megyek el apukám-

hoz de...

- ...itthonmarad anyukám "

Még meg sincs a kutya, de már rálőcsölnéd jóanyádra kéthetente 2-3 napra. Pedig teljesen megoldható, hogy a kutya is utazzon veled apukádhoz.


"van időm rá suli után"

Az cuki, de legyen rá időd suli előtt is! Attól, hogy van kertetek, reggel is érdemes levinni sétálni: új ingerek, mozgás, sokkal nyugodtabb lesz utána otthon.

Azt is érdemes belekalkulálnod a történetbe, hogy az életed csak bonyolódni fog. Még több óra, még több tananyag, még nehezebb dolgozatok, még több tanórán kívüli elfoglaltság.


"de már egy millió tesztet töltöttem ki"

Jó, akkor közelítsük meg máshogy a témát. Hány kutyás könyvet olvastál el?

Tudod hogy kell egy kutyát szobatisztaságra szoktatni?

Tudod hogyan kell egy kutyát szocializálni, egyáltalán mit értünk szocializáció alatt?

Tudod mit kell csinálni, ha a kutya ugat és rombol, amíg nem vagy otthon? Ha felugrál a vendégekre? Ha lopja kaját az asztalról? Ha belecsíp a 3 éves Pistikébe vagy ha megmorogja a járókeretes nagymamát? Ha húz a pórázon vagy ha épp egy lépést sem hajlandó tenni? Ha a kertben hallgat rád, de az utcán nem? Fel tudod ismerni, mikor fél a kutya és mikor agresszív?

Az a baj a 11 évesekkel (na jó, majdnem 12), hogy nagyon-nagyon lelkesek, viszont tárgyi tudásuk és realitásérzékük (korukból is adódóan) viszonylag kevés van. Nyűglődés és nyaggatás helyett, jó lenne, ha inkább tájékozódnál, tanulnál. Ugyanis a szülőket leginkább azzal lehet megnyerni, ha hatalmas tudást tudsz felmutatni. Pl. meg tudod mondani, hogy Buksikát HOGYAN nevelnéd szobatisztaságra (mik a buktatói, mire kell odafigyelni) vagy Fifikét hogy nevelnéd le a koldulásról stb.


De az is meggyőző lehet, ha kipróbálod milyen lenne a napirended egy kutyával: "örökbe fogadsz" egy plüsskutyát, reggel-este elmentek sétálni (ebből 1 db 1-1,5 órás), kimentek a kertbe pisilni, kakilni, játszani, utána lábmosás, fenékmosás, vacsi előtt eü. ellenőrzés stb.


Érdemes lenne azt is összeszámolnod, hogy mennyibe is fog nektek kerülni a kutya. (Ha tudsz Microsoft Excelt kezelni, abban a legkönnyebb, ha nem, ez jó ok arra, megtanuld!)

3 részre érdemes osztani a költségeket:

1. Kezdeti költségek, egyszeri kiadások (Kutya ára, chip, ivartalanítás, felszerelés, fekhely, játékok stb.)

2. Folyamatos költségek (Kaja, jutalomfalatok, élősködők elleni védekezés, oltások, elhasználódott cuccok pótlása)

3. Vésztartalék (szép, kerek összeg orvosra és kiképzőre)

Kaját úgy tudod kiszámolni, hogy belövöd kb. mekkora kutyát szeretnél, kinézel neki egy tápot és megnézed az etetési útmutatót. (Pl. nekem pontban 10kg-s kutyám van, egyelőre Premiere Best Meatet kap, 140g/nap az ajánlott napi mennyiség. De ha váltani kell, olyan 1000-1200Ft/kg van tápra rászánva.)

2015. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!