Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó a fojtónyakörv? Tapasztalatok?

Jó a fojtónyakörv? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van, és az egyik a sima bőr/műbőr nyakörvet letépázta a másik kutyáról játék közben, persze szétrágták:),ezért arra gondoltam, hogy fojtónyakörvet vennék neki, azzal nehezebb lenne elbánni. Ezt is könnyen elhagyhatja?
2010. márc. 24. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fojtónyakörvet nem hagyjuk rajta a kutyán mert beleakadhat valamibe!
2010. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szóval az csak sétához jó? Akkor maradok a megszokottnál.
2010. márc. 24. 20:06
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem semmilyen nyakörvet ne hagyjunk a kutyán otthon mert akár baj lehet belőle. Szerintem a fojtó csak akkor jó nagyon kemény kutyád van és nevelni akarod, vagy pedig ha nagyon engedelmes kutyád van aki nem húz, ezért nem is fojtja a nyakörv. Az én kutyáim nagyon szépen mennek pórázon, ezért én is fojtó nyakörvet használok, mivel fontos hogy ne kopjon ki a nyakukon a szőr! Illetve ne piszkálják egymásét ha unatkoznak! De vigyázz mert mi már elvesztettünk egyet! Futás ugrál a nyakörv és leesik róla.
2010. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Magyar Vizsláról van szó, úgyhogy mozgásban nincs hiány.:) Elmebeteg egy állat.:) Akkor azt hiszem, maradok a hagyományos nyakörvnél, az talán még mindig tartósabb és veszélytelenebb a kutyára nézve. Köszönöm a tanácsokat!
2010. márc. 24. 20:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyáimon itthon sincs nyakörv, csak sétánál a fojtó. De nem szabad rajtuk hagyni mikor játszanak, mert ha véletlen ráharap a másik kutyus a fogát tönkreteszi.
2010. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhászom van és nevelésénél használom a fojtót. Sőt rajta is hagyom,igaz nekem 1 kutyám van. Nem feltétlenül kell neked fojtó, inkább láncszemes nyakörv. Azt nem tudják szétrágni. A fojtó nyakörv a nevelés eszköze.
2010. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni olyan lánc nyakörvet, ami nem fojtó!!! Esetleg az jó lehet. De folytót véletlen se hagyj rajta! Szerintem a sétán kívül nem kell, hogy legyen rajta bármilyen is.Nekem is vizsim van....:)
2010. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bocs, folytó helyett fojtó....
2010. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fém nyakörvet ne hagyj a kutyán, ha másik kutyával játszik! (Meg szerintem egyébként sem.) Én egysoros láncot használok sétáltatáshoz, de nem fojtóra állítva, hanem mindkét karikát a karabínerbe akasztva, ugyanis ez nem teszi tönkre a kutya hosszú szőrét, míg bármilyen más nyakörv igen.


Nem véletlen, hogy a kutyaiskolában is csak bőr vagy szövet nyakörvet szabad használni.

2010. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Azokon túl, amit leírtak az is a probléma vele, hogy játékhoz le kell venni, akkor meg a bilétát hova teszed? Az nagyon fontos, hogy legyen rajta, akkor is, ha engedelmes.
2010. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!