Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkapott a kutyám, nekem nem...

Megkapott a kutyám, nekem nem kell többé?

Figyelt kérdés
Véletlenül picit ráléptem a lábára (inkább csak a körmére), megsimogattam, hogy véletlenül volt, erre ő úgy, ahogy a bolhákat csípik össze, így belecsípett az alkaromba. Kapott egy pofont, és otthagytam. Másfél éves, de most azon gondolkozom, hogy megszabadulok tőle, szerintem egy kutya semmilyen körülmények között nem kaphatja meg a gazdáját...már nem bízom benne.
2016. jan. 3. 16:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
97%

A kutya odacsípett a gazdájának, miután az rálépett a lábára...


A gazda rálépett a kutya lábára majd megverte, végül menhelyre adta...


Most akkor kiben is lehet megbízni? Hát nem a kutya a kiszámíthatatlan! Remélem csak egy provokatív kérdés és ilyen ostoba, felelőtlen és tudatlan emberek nincsenek is! Ha mégis, akkor szerencsétlen unokáid...

2016. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom azt a szegény állatot.

Akár menhelyre kerül, akár Önnél marad, jól megjárta, pedig nem csinált semmit! Főként, ha járt vele kutyaiskolába, de egyáltalán, ha már látott sérült élőlényt (60 év alatt gondolom, láthatott), akkor igazán tudnia kellene, hogy amit tett, az teljesen természetes reakció volt.

Ha egy állat megharap / odakap / megsebez valakit, MINDIG a gazdinak és / vagy a "sértett" embernek kell magába néznie, és feltenni a kérdést, hogy "provokáltam valamivel, akármivel akár tudatosan akár akaratlanul?" Az Ön esetében egyszerű a válasz: rálépett. Nyilván fájdalmat okozott, ráadásul büntetésként sem foghatta fel a kutya, hiszen nem tett semmi rosszat, tehát nem értette, mi történt, és nem is számíthatott rá.

Ha azonban egyet aludva a történtekre mindezeket nem látja be, és továbbra is úgy viselkedik, mint egy korlátolt, hisztis kisgyerek (elnézést a megfogalmazásért), de a felelősségnek egy kis szikrája is maradt Önben, akkor hirdesse meg ingyenes elvitellel: facebook, jófogás, minél több menhely (pl. a Noé Állatmenhelyen külön kategóriában vannak hirdetések olyan állatokról is, akik még családban / ideiglenes örökbefogadónál vannak) és közvetlenül adja át az új gazdájának.

2016. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszod. Eszemben sincs elvinni, nagyon szeretem ezt a kutyust, olyan nekünk, mintha családtag lenne. Valóban mérges lettem, hogy megkapott, mert még sosem történt ilyen, azért írtam ki a kérdést, hátha kapok valami jó tanácsot, ötletet, de miután olyan hangnemben beszéltek velem, és annyira félremagyarázták a dolgokat, nem láttam értelmét, hogy komolyan vegyem őket.

Most egyébként itt fekszik a lábamnál, tolta a fejét egy kis simogatásért, pedig amúgy nem egy bújós kutya.

Neked megírom, (mert emberszámba vettél), hogy életem álma volt ez a kutya, közel két évig kerestem a megfelelő kennelt, rengeteget olvastam a témában, kicsi korától jártunk engedelmességire , sőt őrző-védőzni is. Amúgy egy jól képzett, engedelmes kutya, általában egy "NEM" elég neki, ha valamit nem jól csinál. Az a bizonyos pofon inkább legyintés volt, de az tény, hogy nagyon meglepődött.

Az az igazság, hogy általában kinn van, de esténként mindig benn van velünk. Mikor délután kimentem , annyira örült nekem, ilyenkor folyton kering körülöttem, és véletlenül ráléptem a lábára. Csak az bosszantott fel, hogy rögtön megsimogattam, próbáltam megnézni, nem lett-e valami baja a lábának, s ekkor kapott az alkaromhoz, megcsípte. Azért ért váratlanul, mert bármikor a szájába nyúlhatok, még a csontot is kivehetem a szájából, soha nem sértette meg a kezem... szóval engem is váratlanul ért, így meglegyintettem. Nem vagyok rá büszke, de azért ilyen hozzászólásokra nem számítottam.

2016. jan. 3. 18:52
 24/26 anonim ***** válasza:

Ahogy elnézlek, abban a kutyaiskolában sok mindent megtanítottak neked, de olvasni a kutyád testbeszédéből éppen nem.

Pedig rengeteg baleset - többek között ez is -, megelőzhető azzal, ha a mélyen tisztelt gazdi nem a farkát verné a kutyája engedelmességén, hanem ténylegesen odafigyelne rá. Itt is csak annyi történt, hogy rossz pillanatban simogattad meg azt a szerencsétlent.


No de sebaj, add be menhelyre! Persze, a következő kutya majd sokkal jobb és megbízhatóbb lesz! Egészen addig, amíg őt is félre nem érted vagy nem lesz egy olyan problémája, aminek a kezelésébe energiát kellene fektetni. Aztán majd jöhet a következő, nemde?

2016. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

22-es vagyok:

Kedves Kérdező!

Örülök, ha segítettem:)

Remélem, túlteszi magát az eseten:), hiszen tényleg nem a kutya jellemhibájáról van szó, hanem egy egyszerű balesetről, ami bármikor előfordulhatott volna.

2016. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha véletlen okozta fájdalom volt az odakapás előzménye, ha nem, a kis pofon helyénvaló volt! Azért tudatni kell a kutyával, hogy EZT NEM szabad!!!

Egy normálisan nevelt kutya ilyen szituban sem kapdos a gazdája felé, pláne nem csípi meg!

Bár ugyan már egy hét eltelt a történtek óta, egy tanácsot tudok adni: minden eddig megkövetelt szabályt még jobban meg kell erősíteni, egyetlen szóra fogadjon szót a kutya. Ha nem akar engedelmeskedni, akkor meg kell fogni és a kívánt helyzetbe rakni.

Egy csöppnyivel több határozottság és akarat a gazdától, s a kutya felfogja, hogy ja, ez komolyan gondolja, tényleg ő vezet engem :)

2016. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!