Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le? :S :S :S

Hogyan szoktassam le? :S :S :S

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, mit tegyek.

Hogyan szoktassam le arról a kutyámat, hogy a földről egyen, vagy egyáltalán bármit is bevegyen a szájába?


Próbáltam már azt, hogy ha rászólok: fúúúj, nem szabad!!! és otthagyja, kap jutifalit.

Volt belőle nózira ütés, nyakrángatás, most lesz 8 hónapos, de még mindig csak addig jut el, hogy ha odamegyek és szólok rá kiköpi, de van úgy, mint pl. most este, hogy HIÁÁÁÁBA VAGYOK OTT...SZÓLOK RÁ, kiveszem a szájából, 4x vette vissza!!

Mit tanácsoltok??? valami új technikát, mert ezek semmit nem érnek nála!

Állandóan figyelnem kell mit csinál, közben nézzem a bicikliseket nem-e jönnek nekünk, de azt is figyeljem mikor jön egy tuskó gazda aki elengedve sétáltatja az agresszív és nagy kutyáját.

áhh:S


2010. márc. 26. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
rakjál a földön lévő kajába nagy borsszemeket :D kívülről nem látszik és talán megérti h hiába néz ki jól, attól még nincs jó íze a földön lévő kajának.
2010. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
az utcán???
2010. márc. 26. 20:04
 3/17 A kérdező kommentje:
pl. egy csontba??:D
2010. márc. 26. 20:05
 4/17 anonim ***** válasza:

Hű, nos ez tényleg nehéz ügy:S De tök jó, hogy ennyire odafigyelsz rá:):) Én a szájkosarat javasolnám, addig amíg meg nem tanulja, mi a helyes.

A borsos válaszolónak igaza volt, én ezt úgy alkalmaznám, hogy mielőtt elmentek sétálni, elmész pár méterrel arrébb, és leraksz egy húsdarabot, és abba a borsszemeket, persze teszel alá újságpapírt, hogy ne a földről egyen. (talán addig más állat nem eszi meg, és nem lépnek rá), így talán megtanulhatná.

2010. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

szájkosarat nem akarok:( 8 hónapos westie-ről van szó egyébként.

hm. értem. de akkor lehet azt tanulja meg csak, hogy húst ne egyen a földről, más mehet;nem? meg ha belegondolok, azon érezné a bors szagát, de a többin nem:S mert itt olyanokat is kidobálnak, hogy csirkebőr meg rizs meg stb, és mindig félek, hogy nehogy mérgezett legyen:( abba bele is halnék:S

várom még az ötleteket:)

2010. márc. 26. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:

20:08-as vagyok..nem gondoltam végig, igazad van.

Van még egy ötletem: árulnak (szerintem itthon is) olyan palackot, amiben sűrített levegő van, és ha ráfújod a kutyusra, akkor sípoló hangot is ad ki egyben, ez állítólag hatásos, mert minden állat utálja, ha lefújják őket. Közbe mondhatod, hogy fúj, vagy nem szabad.

2010. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

aranyos vagy, h segíteni próbálsz:)

de az nem szenvedés a kutyának?:S

nagyon sípol nem tudod? mert azt azért nem szeretném, hogy a környék összes kutyája és gyalogosa ránk figyeljen fel XD

egyébként erről már én is olvastam, nem is rossz ötlet.

2010. márc. 26. 20:45
 8/17 A kérdező kommentje:

[link]


ez lenne az. csak nem akarom azt sem, hogy féljen kint. mert vigyázni kell, kölyök még, ilyenkor azt olvastam kerülni kell az efféle hangot kiadó felszereléseket és egyéb ijesztő dolgokat, nehogy negatív élmény maradjon a kutyában sétáltatáskor.

2010. márc. 26. 20:49
 9/17 A kérdező kommentje:

háhh..nehéz a kutyanevelés.

ma azt gondoltam ki, hogy ahányszor be akar kapni valamit, vagy bekap valamit az utcán, azonnal felemelem és hazahozom.

ez talán jó ötlet?

2010. márc. 26. 20:50
 10/17 Akiteki ***** válasza:

Ne várj csodát egyik napról a másikra.

Határozott rántás a pórázon és hangos NEM!

És próbálj meg olyan helyen sétálni, ahol kevesebb a szemét a földön.

2010. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!