Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél mindenki a kutyámtól?

Miért fél mindenki a kutyámtól?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kan nápolyi masztiffom. Egy hatalmas szívű maci, aki ok nélkül soha nem támadna meg senkit. Gyakran járok vele mindenhova és megdöbbent, hogy az emberek miként viszonyulnak hozzá, holott teljesen normálisan viselkedik. Tudom, hogy elfogult vagyok, de én ezt a fajtát egyáltalán nem találom félelmetes megjelenésűnek, hiába nagy termetű. Ma délután is egy nagyon bunkó beszólást kaptunk. Vélemények?

Aki nem tudja, annak itt a link, ez nem az én kutyám, de majdnem ugyanilyen.

[link]


2016. jan. 17. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem elhanyagolandó kérdés,hogy pórázzal szoktad-e sétáltatni... Simán ment melletted a pórázon, meg sem közelített senkit és gonosz mód messziről beszóltak?
2016. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindig pórázon van. Ugyanakkor nála jóval kisebb és kifejezetten agresszív kutyák pedig csak úgy szaladgálnak az utcán, miközben a gazdáik holdkórosan andalognak.
2016. jan. 17. 19:02
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Találkozz egyszer egy nagyon jámbor, szelid, láncon vezetett medvével amelyik fél méterröl a képedbe ordit. Majd ha nem sz-rod össze magad akkor kérdezz hülyeségeket ismét.
2016. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagy es nem ismerik. Ha megtámad kevesebb esélyem van védekezni ezért fenyegetőbb, pláne ha nincs szájkosár.. Ennyi.
2016. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Nagy kutya -nagyon tömeges kutya és hát bocsánat de nagyon rondapofájú is ,szóval ilyenektől félni szoktak ,azok meg egyenesen rettegni, akik egy kölyökvizslától is már fára másznak ijedtükben.
2016. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"aki ok nélkül soha nem támadna meg senkit" - és mi az az ok, amikor igen?


Egyébként én egy ilyen fajtájú kutyát ismerek, múlt héten találkoztunk először személyesen, idáig csak mesélt róla a gazdi.

Épp csak azt felejtette el mondani, hogy minden más kutyát utál, és épp velem volt a kistestű kutyám.

A gazdi frászt kapott, mondta, hogy vegyem föl, és húzzak a hátsó szobába, mert ha megérzi a másik kutyát, akkor nem bírja visszatartani a sajátját.

Ennyi a tapasztalatom velük... Ez alapján sajnos én is tartanék a fajtától, pedig idáig azt hittem, hogy kezesbárányok.

2016. jan. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a szomszédomnak volt ilyen fajtája.

valóban nyugis, de főleg fiatal korban játékos, tömeges és nyálas.

a játék nála abból állt, hogy összenyálazott, ugrált...

2016. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kutyamutyi ***** válasza:

A megjelenese, az emberek hamis eloiteletei es hogy altalaban felunk attol amit nem ismerunk.

En is nemreg lattam eloszor ilyen kutyat eloben. Nagyon kis csunya, olyan mint egy elortolt boru baba, de nekem semmi visszatszito nincs benne.

Az olyan buta emberekkel meg ne foglalkozz, akiknek nagyobb a szajuk, mint a batorsaguk vagy az eszuk... Az a lenyeg, hogy harmoniaban eltek, es ha ezt te tudod, egy ido utan mas is tudni fogja.

Ki sejtene, hogy pasztorkutyanak hasznaltak oket...:DD

2016. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük! Semmi értelme. Nekem Corsom van és sokan félnék tőle akik nem ismerik. De aki ismeri tudja h nem olyan amilyennek gondolják. Van keverék tacskó kutyink is, az neki megy a lábadnak harapja, leszed a motorról a bicikliről,támadja a kocsikat, nem mernek kiszállni, mert vicsorog mé felugrál az ablakot! Igazi kezelhetetlen kutya. Még is jobban szeretik mint az én saját kutyimat aki meg az első embernek elhajítja magát, az út közepén. Bemászik a lábak közé és dörgölőzik mint egy macska. És valahogy még is elítélik. Ez igazi jó példa erre. A korcs kutyánk egy szóra sem hallgat, nem lehet pórázon vinni, sőt még a nevére sem hallgat! Még is mennek oda hozzá és pozitív nagy vigyorral kedveskednek neki. A Corsom meg póráz nélkül is comb mellet sétál velem, szófogadó, mindenkivel játszik. 😊 Tündéri , kedves kutya. Állandóan tanítom, okos és tanulékony, és ez még is mit sem ér , hisz az emberek elítélik ahogy meglátják! Ez igazán ostoba emberi vonás. Én nem fogalkozom vele. Mikor meglátják h az unokahúgommal szalad,lobogó füllel kicsit meggondolják a véleményüket.

A kis fos kutya meg vicsorog a gyerekre, az nem számít az idegeneknek. Nem veszik komolyan a kicsit. Különítve tartjuk a kis szart! A magabiztosságod tükrözze a kutyád jellemét! Ha a kutya látja , érzi a magabiztosságod, egyensúlyban éltek,

2016. jan. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A többiek meg mondjanak,gondoljanak amit akarnak. Majd egy szabadon kószáló neveletlen kistestű kutya rámordul, akkor végülis melyik a jobb. Ez logikus! Még ha elfogult is vagyok. 😊
2016. jan. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!