Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi milyen "nemzetiségű"...

A mudi milyen "nemzetiségű" fajtákból alakult ki?

Figyelt kérdés

2016. febr. 3. 18:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább a német eredet pártján vagyok. Ott van a német puli elnevezés, egyes német fajták feltűnő hasonlósága, meg Fényes megfigyelése, miszerint minél merinósabb a vidék, annál inkább spicc jellegű a pásztorkutya. A merinó német közvetítéssel érkezett. Ugyanakkor vannak az elméletnek gyenge pontjai is, mint említettem.

A puli sumér eredete szerintem is baromság. Árkosi József utánanézett az állítólagos bizonyítékoknak és kiderült, hogy mind kamu.

2016. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
21%
A puli szőre tudomásom szerint 20. századi eredetű és az uszkár bekeveredését jelzi.
2016. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Szerintem furcsa lenne, ha egy olyan drága és ritka kutya, mint az uszkár lett volna bekeverve a puliba. A puli szőre azért már jó ideje ilyen, uszkár egyrészt nem sok volt szerintem abban az időben itthon (most se túl sok van szerintem), egyrészt drága kutyafajta volt mindig, harmadrészt a puli vidéki kutya. Még ha úrikutya lett volna, akkor elhiszem, hogy uszkárral találkozott volna és tervszerűen keresztezték a kettőt, de úgy, hogy puli inkább csak vidéken volt, így nem hiszem.
2016. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettek. Akkor "német-magyar" fajta. :)
2016. febr. 4. 15:17
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"HOFFMANN osztrák kinológus a magyar pásztorkutyát "magyar vízikutya" elnevezéssel jelölte. Tény, hogy a hortobágyi és kunsági pásztorember a puli változatai között "vízen járó puli"-ról is beszélt. Valószínű, hogy ez a megnevezés az uszkár német megfelelőjéből (Pudel) származhatott, mivel az uszkárt nevezték akkoriban vízikutyának. A spanyolországi eredetű uszkár minden bizonnyal a nagy testű és gyapjasabb spanyol juhfajták térhódításával jutott el hazánk területére."

A puli klub honlapjáról. A 20. század elejétől a puli is kezdett népszerű családi kutyává válni a városokban. Az uszkár-elmélet szerint az eredeti parasztpuli nem volt zsinóros szőrű, ami logikus is, mert ilyen szőrrel nem lehet terelni.

2016. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem. Nem német-magyar fajta, hanem magyar fajta. :)

És ha már mindenáron a legközelebbi rokonát akarod, akkor az a horvát juhászkutya.

2016. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mindjárt megkérdezem ezt egy puli tenyésztő/szakértőtől.
2016. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, érdekel a válasz. :)
2016. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A komondort pedig az óriás uszkárral keresztezték? :)
2016. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Jaja, engem is. Szerintem holnapra válaszol.
2016. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!