Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv-nem törzskönyv?

Törzskönyv-nem törzskönyv?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy miért gondolják azt az emberek hogy ha nem kennelbol való a kutya az az ördögtől származik.Egy kerdezo kitert a kutyája súlyára, semmit nem mondott az állatról, mar egybol kapta a szokasos "vettel egy kevereket a jofogason" szoveget.senki penztarcajaba nem látunk bele.egy törzskönyv nélküli kutya is lehet olyan mint a pedigres társai.na meg a szupertapok...mindenki döntse el mit táplál a kutyájával.szoval erdekelne miert játsszák az emberek az önjelölt enmegmondomot ezzel a torzskonyvvel kapcsolatban.

2016. febr. 22. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

Titeket komolyan ennyire lehet manipulálni a reklámokkal? Azt ugye tudjuk, hogy valami nem attól lesz jó minőségű, mert drága? Ha valaki veszi a fáradtságot és elolvassa az összetevőket, hamar rájön, hogy az olcsóbb sokszor ezerszer jobb minőségű.

Ha pedig erre lusták vagytok, legalább arra vennétek a fáradtságot, hogy elolvastok 1-2 cikket a témában. Pl a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal bevizsgált jó pár kutyatápot, a listát meg lehet találni az interneten. Csak megsúgom, hogy az agyon dicsért Royal Canin nem végzett valami előkelő helyen, ellenben a DM saját márkás tápja teljesen jó értékelést kapott.

Attól nem vagy jó és felelősségteljes gazdi, ha a legdrágább tápot veszed neki. Maximum hülye, aki bedől az agymosásnak.

2016. febr. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Mindenki onnan veszi a kutyajat ahonnan szeretne.A kennel es szupertap parti okoskodó embereket senki sem kérdezte. :) sajnos Magyarország nincs abban a helyzetben hogy ezt bárki megengedhetne magának.a minimalberbol elo embereknek is joguk van kutyát tartani es ha szaporitotol veszik szívük joga. :) De emberileg meglátszik kettőnk között a különbség ahogy reagaltatok erre a kérdésre.Elfogasom a ti allaspontotokat is de kivancai lennek ha egy átlagos eletet kellene éljetek gyermekekkel kiadásokkal mennyi pénzetek jutna kutyatapra vagy 100 ezer forintos ebre.
2016. febr. 23. 06:31
 23/62 anonim ***** válasza:
63%
"A kennel és szupertáp párti okoskodókat senki nem kérdézte", aztán meg írod, hogy elfogadod az álláspontjukat. Nekem ez kicsit ellentmondásos.
2016. febr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
65%

Fú, ja meg Magyarország nincs abban a helyzetben sem, hogy naponta 2 doboz cigit elszívjon a nép meg BMW-kkel padlózzon és vezessen mint az őrült, meg 2 mm-es tv, meg laptop meg számítógép meg ájfon 6 meg egyéb okostelefonok mindenkinél, ugye? Pont a kutyán, aki 15 évig a társunk lesz, pont azon kell spórolni és szaporítótól venni.


Mindenkinek joga van a kutyához, de ha nekem nincs pénzem tk-s kutyára, akkor befogadok menhelyről. Ugyan úgy ahogy ha nekem nincs pénzem Coco Chanel táskára, akkor nem veszek replikát a kicioccó emberkéktől. Érdekes, hogy amúgy a magyarok is annyira tudnak fikázni meg mutogatni egy bizonyos rétegre a kamu Louis Vuitton táskákra, közben ők ugyan ezt csinálják a kutyákkal, megveszik olcsón a "fajtiszta" ebet, aztán ha 1-2 évesen nem úgy néz ki ahogy kéne, akkor megy a levesbe. Lásd:

[link]

[link]


De ugye gondolom még neked se jutott eszedbe az a dolog, hogy spórolás, gyűjtögetés. Aki tk-s kutyát akar, az félre tud tenni rá és tud várni és pont.


A tápról meg annyit, hogy érdeklődés, utánajárás kérdése. Nem attól leszek én jó gazdi hogy a legdrágábbat veszem le a polcról és verem a mellem, hogy fú én szupertáppal etetek. Itt van az internet, utána lehetne nézni, hogy mik a jó tápok, de hát ennyi érdeklődés se szorult egyesekbe...


Kérdező, én a helyedben nem lennék arra büszke, amit csinálsz. Nem másokat kellene bántanod azért, mert felvilágosult emberek, hanem előbb magadban kéne megkeresni a hibát. Szégyen, hogy ezeket a hibákat a munkádra meg a gyerekeidre kened. Sokaknak van gyereke és minimálbéres fizetése, mégsem csinálják ezt, amit te.

2016. febr. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
100%

Már többször leírtam itt: A családban van szaporítótól vett kutya, 20.000 volt. A kutya most 2,5 éves és a gyógykezelése eddig 200.000-nél tart, örökletes betegség miatt. Ez nem reklámduma, hanem valóság.


Arra a kérdésedre pedig, hogy kinek, honnan van kutyája: Nekem világ életemben szaporítós kutyáim voltak. Igaz, hogy egytől-egyig mentett állatok, pénzt nem adtam értük, hanem a felelőtlen szaporítók "mocskát" takarítottam el. (bocsánat a hasonlatért, nem a kutyákra értem). Volt köztük parvós, genetikailag beteg kutya, néztem végig ilyen kutya szenvedését és halálát, úgyhogy ezek után elnézést kérek, hogy nem veregetem meg azoknak a vállát, akik szaporítótól vásárolnak, ugyanis ezt a piacot azok generálják, akik olcsón akarnak fajtatiszta kutyát, mert annyira sznobok, hogy akarnak egy bizonyos fajtát, de a rendes tartási körülményeket és a kutyáik egészségét már nem akarják megfizetni, csak a kutyafuttatóban akarnak villogni a kutyáikkal.

2016. febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, te nagyon el vagy tévedve. Egyrészt bárkinek joga van elmondni a véleményét akkor is, ha az a tieddel vagy valaki máséval nem egyezik (ezt akár bírálatnak is hívhatod), hiszen szólás- és véleményszabadság van. Ugyan úgy, ahogy te is elmondtad a véleményedet. Joga pedig senkinek sincs bármi áron kutyát tartani. Lehetősége van rá, de ha úgy dönt, akkor azzal együtt kötelességeket vesz a nyakába. Illetve joga még lenne a minimálbérből élőknek a kutyatartásra, csak épp nem biztos, hogy lehetőségük is van rá. Plusz tízezerszám vannak tök ingyen mindenféle keverék kutyák. Bár aki inkkább éhezik, de csak azért is kispórolja a pénzt a használt ájfónra, mert neki ahhoz is joga van, annál nem csodálkozom, hogy 10 ezres yorkinak látszó kutyát vesz egy keverék örökbefogadása helyett. Amúgy csak a buta emberek vagdalóznak a jogaikkal, amikor igazolni akarják a rossz döntéseiket, itt viszont a rossz döntések sokminden másra is kihatnak, például más kutyák ezreire és egész kutyafajtákra. Tehát te olyan kutyát veszel amilyet akarsz, azzal eteted amivel akarod, de ha kiállsz a nyilvánosság elé a semmitmondó buta érveiddel lejáratni magadat, akkor nekem is "jogom van" elmodani a saját véleményemet veled kapcsolatban.
2016. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
Elmondhatjatok az erveiteket.Viszont biralni mas embereket semmi jogotok nincs.nekunk mindig szaporitotol vett kutyaink voltak.olcsó tappal etettunk es mind szep kort ért meg.ha olyan rossz lenne az az olcso tap nem forgalmaznak.csupán azt mondom attol is lehetek felelős állattartó ha nem kennelbol veszek kutyát.attol az meg szép es egészséges.valaha a mostani fajtatiszta is keverek volt amikor kitenyesztettek mas fajtákból.illetve például egy border collie mint munkakutya nem biztos hogy tízezres tapokat evett es arra volt szuksege es ha mar az ősöket es a vervonalat nezzuk egy farkasfalkaban aligha volt lehetőség a válogatásra.
2016. febr. 23. 10:07
 28/62 anonim ***** válasza:
69%

"mindig szaporitotol vett kutyaink voltak.olcsó tappal etettunk es mind szep kort ért meg"

- Na mesélj, hány kutya hány év alatt? És mi is történt velük? Tényleg érdekel...


"ha olyan rossz lenne az az olcso tap nem forgalmaznak"

- Az "amíg van lószar, addig lesz légy is" eset. Ha az olcsó sza*rért pénzt adnak az emberek, ki lenne az a hülye, aki ne forgalmazná?


"attol is lehetek felelős állattartó ha nem kennelbol veszek kutyát"

- Nem vagy felelős állattartó ha az állatkínzókat és a pénzhajhász kutyaszaporítókat fizeted és finanszírozod a "munkájukat". Tele a menhely "fajtiszta" kutyákkal, mert a szaporítók össze-vissza pároztatják a kutyáikat, tönkreteszik a fajtákat 10 kilós yorkikkal, sánta németjuhászokkal, idegbeteg staffikkal, meg még lehetne sorolni, mert a magadfajták pénzt adnak nekik azért mert összeengednek két kutyát...


"valaha a mostani fajtatiszta is keverek volt"

- Valaha az ember is majom volt, csaksokan még mindig azok... De ha ez a véleményed, akkor miért is nem fogadsz örökbe keverék kutyát?


"illetve például egy border collie mint munkakutya nem biztos hogy tízezres tapokat evett es arra volt szuksege es ha mar az ősöket es a vervonalat nezzuk egy farkasfalkaban aligha volt lehetőség a válogatásra."

- Nem tök mindegy, hogy mi volt a MÚLTBAN? A kutyák már nem farkasok meg az emberek sem úgy élnek, hogy kicsapják a nyájakat kutyákkal egész napra. Most mi is írjuk, hogy mert amikor nem volt villany meg áram meg csapvíz, stb, akkor bezzeg nem volt villanyszámla?

2016. febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
35%
Ha belegondunk 30-40 évvel ezelőtt bem voltak ilyen márkás és drága tápok, a kutyák az otthoni maradékot ették és semmi bajuk nem volt, sőt állítom hogy egészségesebbek és szívósabbak voltak mint a mostani ebek. A saját példám: Fajtiszta Törzskönyves kutyám van. Évekig spóroltam rá, mert ő az első kutyám, és szerettem volna egy fajtiszta kutyát ami hordozza a fajtájára jellemző tulajdonságokat, mind külsőleg mind belsőleg. Persze a keverékekkel sincs bajom, imádnivalóak mind, és egyedi is mind.Most 9 hónapos és szinte hetente járunk dokihoh. Már körülbellül 2x annyit ráköltöttem mint amennyiért vettem. Imádom, a világ legjobb kutyája, semmi pénzért nem válnéi meg tőle. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy sajnos a fajtiszta kutyák sem olyan jók, mivel már rengeteg túl van tenyésztve. Nálunk például bem mindegy milyen táppal etetjük, érzékeny gyomrú kutyáknak való tápot kap. Szóval szerintem édes mind1 higy honnan hozol kutyát és mivel eteted, ha beválik, a lényeg hogy jó legyen neki, szeresd, goglalkozz vele, legyen boldog és kiegyensúlyozott, hosszú élete. :)
2016. febr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
27%

Én nem a szaporítókban látom az elsődleges problémát. Sokkal inkább a kóborló keverék kutyákban és a nem ivartalanított cicákban, akik évente 2 alkalommal ellenek 6-8 kölyköt, és ez a 6-8 kölyök megintcsak ellenek évente kétszer 6-8 kölyköt, és így tovább.

Egy szaporítónál azért általában nincs ilyen, 1-2 alkalomnál többször nem szoktak fedeztetni. Mert anyagilag nem éri meg. El tudnak adni egy németjuhászt kb. 15000 Ft-ért. A kölyköket féregteleníteni kellett, jobb esetben be is vannak oltva, ételt, italt is adtak neki. Ez a 15000 Ft alig több, mint amennyit ráköltöttek.

Attól még nem biztos, hogy sznob valaki, mert tetszik neki egy fajta, és ahhoz hasonlót szeretne. Ha a menhelyen nem talál olyat, akkor vesz magának egy jelképes összegért.

Ezek a kutyák pedig igaz, hogy nem Yorkik, de attól még aranyosak. Egy kicsit hasonlítanak rá, annak aki szobakutyát szeretne szerintem teljesen megfelel. A 45000 Ft azért durva, de a 18000 tényleg csak jelképes, pláne hogy 1,5 éves a kutya, tehát nem 2 Ft-ba került az etetése, orvosi ellátása, stb. Igaz, hogy ezeket nem fajtatisztaként kellene hirdetni.

A menhelyek pedig nem fajta jellegű állatokkal vannak tele. Hiába vágyik valaki tacskó méretű kutyára, mert mondjuk csak lakásban tudná tartani, ha menhelyen csak nagy testű kutyát talál.

Én kisvárosban lakom, nálunk 1 db menhely van, összesen 5-6 kutya szokott náluk lenni, tehát nem biztos hogy találsz olyat, ami megfelel az igényeidnek. Sőt, nem biztos hogy találsz olyat, aminek megfelel, amit te tudsz neki nyújtani.

A felelősségteljes állattartás pedig ott kezdődik, hogy végig gondolod, hogy te milyen kutyának vagy képes kielégíteni az igényeit.

2016. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!