Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv-nem törzskönyv?

Törzskönyv-nem törzskönyv?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy miért gondolják azt az emberek hogy ha nem kennelbol való a kutya az az ördögtől származik.Egy kerdezo kitert a kutyája súlyára, semmit nem mondott az állatról, mar egybol kapta a szokasos "vettel egy kevereket a jofogason" szoveget.senki penztarcajaba nem látunk bele.egy törzskönyv nélküli kutya is lehet olyan mint a pedigres társai.na meg a szupertapok...mindenki döntse el mit táplál a kutyájával.szoval erdekelne miert játsszák az emberek az önjelölt enmegmondomot ezzel a torzskonyvvel kapcsolatban.

2016. febr. 22. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
88%

"Ha belegondunk 30-40 évvel ezelőtt bem voltak ilyen márkás és drága tápok, a kutyák az otthoni maradékot ették és semmi bajuk nem volt, sőt állítom hogy egészségesebbek és szívósabbak voltak mint a mostani ebek."


Hasonlítsd már össze, hogy 30-40 éve mit ettek az emberek és ma mit esznek... Otthon a háziasszony megcsinálta a Knorr instant kaját, megfűszerezte Kotányival, és itta a 2.8%-os Spáros tejet? A tojást sem a saját tyúkjaitól vette, hanem elment a Tescoba érte? Régen nem úgy éltek, mint manapság az emberek, tök más volt a főzési kultúra és technika, így más volt a moslék s, amit odaadott a kutyáknak, nem volt telenyomva tartosítószerekkel meg ízfokozókkal...


"A saját példám: Fajtiszta Törzskönyves kutyám van. [...] Már körülbellül 2x annyit ráköltöttem mint amennyiért vettem"


Talán pont azért, mert "fajtiszta" és nem FAJTA-tiszta. Törzskönyvet meg ugyan úgy lehet hamisítani, mint bármi mást...

2016. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
69%

Én ezen mosolyogtam:


"állítom hogy egészségesebbek és szívósabbak voltak mint a mostani ebek"


Attól, hogy te valamit állítasz, még nem biztos, hogy úgy is van. :) Végül is most a paleo étrend is dívik. Biztosan olyan sokáig akarnak élni, mint az ősemberek. Úgy 20-30 évig... :D

2016. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
66%
A tenyésztők között is van épp elég simlis.Még a mindenféle mestertenyésztőt között is.
2016. febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
24%
Azt megértem, hogy nem pártolod a tenyésztőket, de most komolyan, hogy jön ide a paleo étrend? :D Mert a hozzászólásodból ítélve fogalmad sincs róla, hogy mi az :D Amihez pedig nem értesz, inkább ne hozd szóba, mert ostobának tűnsz.
2016. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezért fontos, hogy nézzük, hogy törzskönyves... igen ezek is aranyos kutyák ,de ne írja már ,hogy shrapei keverék... ha már az ember kutyát akar és nem akar sokat költeni rá akkor menhelyre kell elmenni és kész. ott is találni kidobott fajtajellegű kuytákat és legalább nem egy szaporítót gazdagítunk.

2016. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, nem értelek. Miért ne írják oda, hogy shar pei keverék? Nem azt írták hogy fajtatiszta shar pei. Ahogy elnézem őket, simán lehet, hogy 1/2 vagy 1/3 részben shar pei kutyusok.
2016. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
33%

Egy törzskönyves kutyám volt eddig, élete végéig a dokihoz jártam vele....végül 8 évesen el kellett altatni.Le lehet pontozni, de felesleges, mert így volt.

A másik kettő simán háztól. Az egyik 15 évig élt,végelgyengülésben aludt el boldogan a közelemben, a másik jelenleg 6 éves, és makk egészséges. Még a fülét sem kell tisztítania a kutyakozmetikusnak sosem. Ennyit erről.


Tudjátok, ha megtapasztalja valaki, hogy a törzskönyves kutya csak a pénzt viszi a betegségei miatt, nagyon nehéz lesz meggyőzni az ellenkezőjéről.

2016. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
76%

Na és akinek a tk-s kutyájának volt baja, az leírná ide azt is, hogy mi is volt a panasza? Mert azt érdekes mód senki nem írja le...


Egyébként lehet példákkal dobálózni a másik oldalról is ám:

[link]

[link]


Itt az "úriember" azt állítja magáról, hogy kiképző és jól vannak tartva a kutyák:

[link]


Híradóban:

[link]


Ja és még pár gyöngyszem, akiknek pénzt nyomtok a kezébe:

[link]

[link]

2016. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
76%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Jó vétel mind, nem?

2016. febr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
27%

Tudom, hogy vannak ilyenek is, és ez szörnyű, elismerem. De nagyon sok olyan is van, aki hobbiból fedezteti a kutyáját, imádja a kölyköket és normális körülmények között vannak tartva.

Az én törpe snaum az egyik távoli rokonomtól volt. Volt egy törzskönyvezett szukájuk, fedeztették egy törzskönyvezett kannal, a kicsiket oltva, féregtelenítve, törzskönyv nélkül adták el. Mi ingyen kaptunk egyet, okos, kedves, gyönyörű és egészséges jószág volt, 13 évesen hunyt el.

Volt egy törzskönyvezett óriás snauzerünk, akit mielőtt hozzánk került, a határon foglaltak le, ugyanis egy TENYÉSZTŐ próbálta átcsempészni Angliába.

Higgyétek el, mind a két oldalon vannak szörnyetegek, és ugyanúgy vannak állatbarát, felelősségteljes kutyatartók közöttük. Kár ezért szidni egymást.

2016. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!