Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv-nem törzskönyv?

Törzskönyv-nem törzskönyv?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy miért gondolják azt az emberek hogy ha nem kennelbol való a kutya az az ördögtől származik.Egy kerdezo kitert a kutyája súlyára, semmit nem mondott az állatról, mar egybol kapta a szokasos "vettel egy kevereket a jofogason" szoveget.senki penztarcajaba nem látunk bele.egy törzskönyv nélküli kutya is lehet olyan mint a pedigres társai.na meg a szupertapok...mindenki döntse el mit táplál a kutyájával.szoval erdekelne miert játsszák az emberek az önjelölt enmegmondomot ezzel a torzskonyvvel kapcsolatban.

2016. febr. 22. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
52%

A füle volt hiper érzékeny, szinte egész életében fájt neki. Hiába vettük a drága gyógyszereket neki...

Elaltatni pedig agyi betegség miatt kellett, mikor már hátrafelé ment az udvaron...hadd ne részletezzem...

2016. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem fogjuk egymást meggyőzni.Én egy rossz érvet tudok felhozni a tenyésztők ellen:nem penztarcabarat.De nem is ellenük vitázom, hanem azok ellen, akik azt gondolják, jogukban áll biraskodni mas élete, állata fölött.Mert az mar túltesz a jószándékú javaslaton es tanácsadáson.

Nekunk összesen 3 szaporitotol való kutyánk volt.Az egyik mar születésemet megelőzően is a csaladnal volt 14 évesen pusztult el a masodik 16 evet élt a mostani kutyánk pedig most tölti be a 8. életévét.Az allatorvossal szerencsere csak az eves oltások alkalmával találkoztak illetve a 16 eves nemet juhaszunkat kellett elaltatni.


Ha szeretnénk a maximális törődést adni a kutyanknak igenis a multban kell keresgelnunk, hisz egy kutya falkaallat az igenyei nem valtoztak. :) nem akkor teszed neki a legjobbat ha méregdrága tapokkal etetés hanem ha az igenyei szerint.mellesleg rengeteg luxus tap tele van olyan anyagokkal ami függőséget okoz a kutyának hasonlóan a nikotinhoz.aki teheti nyugodtan táplálja azzal a kedvencet, de mast ne kerjen szamon, ha lószar lenne nem forgalmaznak mert az állati fogyasztásra szánt termékeket is ellenőrzik eleg komolyan.

Mindket részről vegyes tapasztalatok vannak es valoban én is örülnék ha tudnek venni kennelbol egyet de a kutyám külseje es állapota teljesen megfelel hobbicelra. Menhelyről meg nem vettünk kutyát, arrol nem tudok semmit mondani de nem is szeretnek

2016. febr. 23. 16:05
 43/62 anonim ***** válasza:
41%

Ezek szerint énis egy felelőtlen kutyatulaj vagyok mert a Pincsi (jelegű) kutyámat ismerősömtől vettem,akik 6év alatt kétszer ellették a kutyákat?

Mellette van egy Németjuhászom és egy Pitbullom,akik fajtatiszták és versenyekre járunk,meg mindent én tanítottam neki.

Sőt fajtamentésből hoztam egy Argentin Dogot,akinek ideiglenes befogadója volta és én tanítottam ,mert süket. Már gazdát is találtam neki.


Sztm nem attól lessz valaki jó gazda ha törzskönyves kutyát vesz,ismerősöm vett egy Borduoxi Dogot rendes tenyésztőtöl és ütötte verte a kutyát,de nem baj ,mert tenyésztőtől vette. Ez csak egy hülye példa.

A rendes tenyésztők közt is vannak olyanok akik álandóan elletik a kutyáikat. És a szaporítok közt is akik rendessek.

Meg sztm nemkéne a másikat leszolni amiatt h szaporítótól vesz kutyát,attol még lehet jó gazda.

Értem azt is h nem kéne a szaporítókat támogatni,de sajna a pénz nagy úr.

2016. febr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
48%

"Értem azt is h nem kéne a szaporítókat támogatni,de sajna a pénz nagy úr."


Igen, igazad van, csak sajnos az emberek sóhersége állatok szenvedésébe és életébe kerül. Nézd nyugodtan végig a képeket, amiket az egyik válaszoló belinkelt és utána gondolkodj el azon, hogy valójában mennyire vagy állatszerető ember, ha ezt támogatod. Ugyanis, ameddig lesz kereslet olcsó kutyára, addig ezek a patkányok is tovább fogják működtetni a kutyagyáraikat.

2016. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
49%

Lepontozhattok nyugodtan.

Nem támogatom az álatkinzást. Csak leírtam a véleményem.

Nálam mindegyik kutyámnak tökéletes helye van.!

Amúgy meg néha menhelyekre viszek a kutyáknak tápot és nem is a legrosszabb minőségűt.

Meg voltam fajtamentéssel kutyákért és ott is sokat segítettem.

Ugyhogy avval h szarjátok egymást nem mentek sokra.

2016. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
34%
Ha ilyen szinten részt veszel az állatvédelemben, akkor miért nem tudod globálisan átlátni a szaporítás hátterét és következményeit?
2016. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
33%

Én átlátom. Tudom h a legtöbb szaporító nem bánik jól a kutyákkal és agyonelleti őket. Szaporítoktól is koboztunk már el kutyát. És kébzeld rendes tenyésztőtöl is.

De attol h pl a kérdező szaporítotól vett kutyát még nemkéne leszolni mint embert.

Az a baj veletek ugyis h általánosítotok.

Én mindenki nézöpontját értem. Ez nem egyenlő avval h támogatom a szaporítást!!!

2016. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
52%

Befogadtunk egy agyonelletett idősebb,nagyon rossz állapotban lévő,szaporítótól kiselejtezett szukát.

Erre megkaptuk a fajtamentőktől a kamu szöveget,hogy a kutya megmentésével szerintük a szaporítót támogattuk.

A kutyáért egy fillért nem fizettünk,sőt a szaporító a fél országon keresztül elhozta hozzánk úgy,hogy a fuvarért egy fillért nem kért el.

Ez baromi nagy támogatás,nem?

2016. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
36%

Azért szaporító és szaporító között is hatalmas a különbség. Az én kutyám egy ismerősöméktől van, ez az egy alom volt náluk, utána ivartalanítva lett a kutyus.

Oltva, féregtelenítve került hozzánk, BARF-al és prémium táppal etették a kicsiket és a nagyokat is, nagy helyen voltak, reggeltől estig babusgatták őket, tehát nem lehet lehet okom panaszra.

Viszont az unokatestvéremék egy idegen szaporítótól akartak kutyát venni. Amikor ott voltak, HÁROM alom kiskutya volt, összesen 5 szukát tartottak szaporításra, és saját bevallásuk szerint évente 1-2 almot hoznak le mindegyiktől. Gondolom mondani sem kell, hogy a kutyák szörnyű állapotban voltak. A kiskutyát végül megvették, mert nem volt szívük ott hagyni ilyen körülmények között, de feljelentést tettek a NAV-nál. A szaporítók pénzbírságot kaptak, de azt nem tudom, hogy mi lett a többi kiskutyával.

Amúgy az, aki a saját kutyája kölykeit 1-2 alkalommal, nem haszon szerzés céljából árulja, az nem követ el szabálysértést. Ebben én sem látok különösebb kivetni valót, ha tényleg normális körülmények között vannak a kölykök, és megkapják a szükséges orvosi ellátást. Ilyenektől még akár vennék is kutyát.

De a fentebb említett szaporítótelep tulajdonosát szívem szerint a főtéren megkorbácsolnám. Kérek mindenkit, hogy akinek tudomása van szaporítótelep működéséről, vagy olyan személyről, aki kettőnél többször ellette a kutyáját, az ne vásároljon tőlük, és tegyen feljelentést a NAV-nál, és vegye fel a kapcsolatot a helyi állatvédőkkel!

2016. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
68%

A "Fifike hadd szüljön egyszer" szaporítókkal csak épp annyi a probléma, hogy Fifike nem tenyészkutya, nincsenek szűrései genetikai betegségekre, azt se tudjuk ki fia-borja (max a Bogyót, az anyukáját ismerhettük meg addig az 5 percig amíg átvettük a kiskutyát) és neki baromira nem hiányzik az anyaság, ez csak a gazdi önzősége, mert kiskutyázni akar vagy pénzt. Fifikének attól nem lesz jobb az élete, és a többi Fifike sem lesz Fifikébb vagy jobb minőségű ettől.


A másik meg hogy a drága Fifikéből lesz még +6, na abból max lesz 1 olyan kölyök akinek a gazdija majd veri magát a gyakorikérdéseken, hogy ő az ész, ő a király, meg jaj nem volt ebben semmi rossz. A többi 5 kiskutya sorsáról meg mit is tudunk? Semmit, mert azt mindenki letojja. Közben pont ezek a kutyák kerülnek elsőként menhelyre (könnyen jött, könnyen megy) ha költözni kell vagy jön a gyerek vagy épp ráuntak a gyerekek, netán rájön a gazdi hogy kell a ráknak kutya meg felelősség.


Megsúgom, ők akár mindannyian lehetnének a Fifi kölykei:

[link]


És én pont ezért vezetném be, hogy akinek nem törzskönyvezett a kutyája, azaz alkalmatlan a továbbtenyésztésre, azt kötelezzék ivartalanításra. Mindennek megvan a helye, a hobbikutya maradjon hobbikutya, a tenyészkutya meg tenyészkutya. Én sem megyek el hobbiból agysebésznek, mert szerintem a papír hülyeség.

2016. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!