Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Rákos a kutyám, mivel...

Sürgős! Rákos a kutyám, mivel lehet megszépíteni még az életét? Lehet még esélye a gyógyulásra? Valakinek gyógyult már fel kutyája aki 9 éves, nagyon agresszív, rossz indulatú, de még valószínű nem áttétes daganatból? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Van egy 9 éves rotweiler kutyánk, kb. fél éve kezdett nőni a bőre alatt egy duzzanat, elvittük orvoshoz, hogy műtse le, azt mondta, hogy ez csak egy zsírgombóc, és nem sürgős, vártunk, de láttuk, hogy egyre nagyobb az a daganat, elvittük megint, és azt mondta, hogy még nem sürgős,nem veszélyes, mert ez csak egy zsírgombóc és, hogy tavaszig ráér még. Na el is vittük hozzá(a daganat már akkora volt kb. mint a kutyánk feje) azt mondta, hogy ez mégsem egy zsírgombóc, hanem valószínű egy rosszindulatú daganat és, hogy nem meri leműteni, mert behálózták az erek, elvittük egy másik dokihoz, sikeresen leműtötte róla, vett szövetmintát és egy hét múlva mondta az orvos, hogy rossz indulatú, szarkóma(nem tudom, hogy kell leírni, bocsi) és, hogy már a 3. stádiumban van. Azt mondták, hogy vissza fog nőni, valahova máshova, a kutya le fog fogyni stb. kb. szeptemberig élhet(az orvos szerint) Nagyon el vagyunk keseredve miatta, volt már egy daganatos kutyánk,őt el kellett végül altatnunk. Lehet még esélye neki a gyógyulásra? Kérlek segítsetek az orvos írt neki csomó vitamint, megmondta, hogy mit ehet mit nem stb, de ha valakinek van valamilyen módszere ami az ő kutyáján segített kérlek mondja el! Várom a tapasztalatokat.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek.


2010. ápr. 2. 20:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy örülök, hogy ennyi sok gyógyult állat van hála a sok gondoskodó gazdinak. A mi kutyusunknak is emlődaganata volt, műtét után teljesen felgyógyult.

A te kutyid is megfog gyógyulni.

De én a bioptronban nem hiszek.

2010. ápr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

tanáccsal én sem tudok szolgálni, sajnálom. nekünk is volt egy daganatos rotink. most januárban elkellett altatni, nagyon beteg volt, a hátsó lábát már mozdítani sem tudta. viszont az előtt már 2 vagy 3x lett leműtve neki a daganat.

a műtétek és az altatás között körülbelül 3 év volt. ennyit még élhet a kutyád. miénk 13 éves lett volna áprilisban

2010. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem S.O.S-ben vidd el másik dokihoz, olyanhoz, aki nem libáért vette a diplomáját. Én biztosan nem adnék egy olyan s.eggfej véleményére, aki ennyire félrenéz valamit. Nem biztos, hogy már nem lehet operálni, egy jó orvos egy jól felszerelt rendelőben biztonsággal altathat idősebb állatot is. Ismerek olyan mentett huskyt, akit 14!!! évesen kellett heredaganat miatt operálni, és nem volt probléma a műtét alatt/után.
2010. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem is műtötték már 11 éves kutyámat, semmi baja nem volt tőle. Őt is gázzal altatták.

Viszont az operálatlan emlődaganat egészen biztos, hogy heteken belül áttétes lesz, ha már most nem az.

Nekem is megműtötték az emlődaganatos kutyám, az orvos esküdött, hogy nincs áttét, megmutatta a megfestett szövetmintát és elküldte laborba is. Aztán fél év múlva mégis a tüdejében jött elő a rák.

2010. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik ismerősöm kutyája csontrákos, ők a csökkentett deutériumos vizet évek óta használják, nekik nagyon sokat segített eddig. Azt hiszem az a Preventa, amit az egyik válaszoló már írt.

Nekem a nagymamám rákos, ő is bioptron lámpázik.

Illetve van egy ilyen, fogalmam sincs, hogy kutyákat vállalnak-e, esetleg kérdezd meg. Nagyon drága, de sokan dicsérik: [link]

Van olyan, hogy patkónyelv gomba, de nem tudom, hogy kutyának szabad-e adni. Ez 10e Ft felett van.

Illetve b17 injekció és magas dózisú c-vitamin injekciók. Ezt is meg kell kérdezni állatorvostól, hogy szabad-e kutyának adni.

Illetve van még valami, de azt csak emailben írom meg, ha írsz nekem.

2010. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

a bioptron lámpában nem hinni kell, hanem használni. mert segít. szerintem is megéri venni egyet, mert nem csak az állati sérülésekre jó, hanem mint írták, az emberiekre is. láttam már fekélyből kigyógyuló beteget, akinek a bioptron segített, és ismerőseim lovainál is használták. még az egyszerű horzsolások is jobban begyógyulnak tőle.

egyik barátnőm lánya a pattanásait kezeli vele.

remélem, ennyi elég, hogy meggyőzzelek, ez az, ami tényleg segít.

sok kitartást, szerencsét és erőt a kutyushoz és a gyógyításához/gyógyulásához !

2010. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
09:50-esnek, a ti rotitoknak is rosszindulatú daganata volt?
2010. ápr. 3. 18:15
 18/22 A kérdező kommentje:
A csökkentett deutériumos vizet lehet együtt használni a vetera vízzel?
2010. ápr. 3. 18:22
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket egy rákhoz értő állatorvostól kérdezd meg, akinek valóban van valami fogalma az alternatív gyógymódokról is (mint pl. a csökkentett deutériumos víz).
2010. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szia, most találtam rá a kérdésedre. Eltelt már pár év. Mi történt aztán veletek? Én kutyámnál tegnap allapitottak meg a szívdqganatot, ez ugye nem műthető, de nem tudom milyen vitamint, tálpot vegyek neki. Most még jol van
2015. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!