Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kis pulink van! Az...

4 hónapos kis pulink van! Az utóbbi időben szörnyen megváltozott a viselkedése! Harap, támad! Mit tegyünk? -->

Figyelt kérdés
kb 1 hónapja van a mamámnál.. eleinte jámbor volt, játszott, ugrált, de nem harapott.! állandóan törődünk vele, nagy udvar van, teraszoin van kis kosara, napi 3× kap enni, midnen naap visszük sétálni, midnen nap kivan fésülve, nincs elhanyagolva. folyíton urgál, ami nem is baj.. anyukám megtanította ülni, valamit arra, hogy leültesse, kitegye az ételt, s csak akkor jöjön enni ha szól neki, s hasonlo alap dolgokra. ezután elkezdtük tanítani ara, hogy ne urgáljon. pl.: jöttem be a kapun, felugrott. ekkor 1 szót mndtam hangosan: NEM! és hátat fordíytottam és kimentem. ezt volt hogy 10× is megcisnáltam egymás után, de utána már nem ugrált, megtanulta. Viszont van 1 kis gond: a mamám. ő eteti, ogndolom ezért ő neki a falkavezér. namost.. a mamám mozgássérült, csak bottal tud járni. és ha a kutya pl bemegy a konyhába, agy roszat csinál mindig rácsap 1et a bottal... ez fizikailag nem nagy ütés a kutyusnak, de sztem agresszív lesz tőle. az a gond, hogy ha elkezd vaaki szaladni, rohan utána, morog és csipkei, harapdálja... gonodlom ez talán a terelő kutyus mivoltja miatt is van.. de pl. jöttek vendégek, és megtámadta őket.. beléptek a kapun, rohant, és támadott, harapott.. mit tegyünk?:S
2010. ápr. 6. 12:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A nagymamád soha, de soha ne üsse meg a bottal, ebből később iszonyú nagy baj lehet! Pl. kutya fekszik a teraszon, a mami emeli a botot a továbblépéshez, a kutya azt hiszi, hogy meg lesz ütve, és simán oda haraphat! Egy rendszeresen használt tárgyat (ez vonatkozik az ember kezére is), soha nem szabad fenyítő eszköznek használni!

A kutyában az fog kialakulni, hogy bot=szidás, ütés, esetleg fájdalom. És az a bot mindig ott van a nagymama kezében, szerintem egyértelmű, hogy ez milyen veszélyes!

Egy 4 hónapos kutyánál a morgás, harapdálás, csipkedés az emberek felé még csak játék. Most még könnyen le tudod szoktatni róla.

Ha bármikor morog, csíp, harap, ugrál, egyszerűen ne vegyél róla tudomást, fordíts neki hátat. Egészen addig tekintsd levegőnek, amíg nem nyugszik le 100%-ig. Ugyanez vonatkozik a vendégekre is. Ahogy belépnek a kapun, ne foglalkozzanak a kutyával. Ne nézzenek rá, ne simogassák meg, ne beszéljenek hozzá. A kutya rá fog jönni, hogy ezzel a viselkedéssel nem ér el figyelmet.

Részletesen itt tudsz róla olvasni: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezeket a hosszú válaszokat! Megfogadjuk őket!:)) a könyvet meg sztem kinyomtatom a mamámnak és elviszem neki, mert imád olvasni..és a könyvnek hinni fog..
2010. ápr. 7. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!