Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jók ezek a kutyatápo...

Miért nem jók ezek a kutyatápok? : Darling, Friskies, Chappi, Pedigree? Ezt is sokan rossznak mondjak ( Pedigree)

Figyelt kérdés

Es miért mondja mindenki hogy a Brit Prémium, Josera, Acana jó márkák? Ennek jobb az összetétele? Esetleg tudnátok irni nekem jó ár- értek arányú jó minőségű tapokat? ( mondjuk aminek a kilója nem 1500ft...)

Köszönöm! :)



2016. máj. 5. 08:45
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
8%
A tesco gazdaságos 2000ft/10 kg jobb a felsorolt is nyugi. :) Bár valóban teljesen más lehet az amit ajánlanak. Utánanéztem az ára sokszorosa, de a tartalom is. :) Amúgy az én kutyám (korábbi kutyáim) is az általad felsorolt tápokból kaptak, de kb heti egyszer... Minden napra jutott nekik annyi főtt kaja változatosan. Extrém munkát nem végeztek. Játék, séta. Egészségesek voltak, sokáig éltek. De aki komolyabb dologra (verseny, munka, agility stb) használja a kutyát akkor ahogy a sportoló embernél a kutyánál is fontos a minőségi etetés.
2016. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, ennek fuss neki még egyszer, mert egy szót sem értek abból, amit leírsz. A normális kaja nem csak a sportolóknak kell, hanem mindenkinek.
2016. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
10%
A főtt étel az normális kaja, de ahogy az átlag ember sem szed tömegnövelő extra kiegészítést úgy a kutyának sem kell az extra minőség, ha nem sújhúzatod, nem csinál extra igénybevételű munkát. Akkor egészséges élete van a főttételtől, néha kiegészítve táppal. Változatos étrend, nincsenek hátrányai egy otthoni kedvenc esetében akinek a "munka" az udvaron játszás és a napi 2x 1-2 óra séta. Ha aktívan edzene a kutyám, pl súlyhúzás akkor a prémium tápok gondolom hamarabb, jobban felszívódnak, hasznosulnak. Több energiát adhatnának. Akkor biztosan megkapnák.
2016. máj. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
76%
Igazából a legjobb a nyers etetés minden kutyának, különösen sportolóknak.
2016. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
77%
A prémium tápoknak sincs köze semmiféle extra minőséghez, én inkább azt mondanám, hogy az ipari hulladékok közül már kiemelkednek annyira, hogy azokkal ellentétben merem velük etetni a kutyát.
2016. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
88%

Most igazából megnézed, hogy a Pedigree-nek mennyi kg-ja ( [link] majdnem 500 Ft és ez az egyik legolcsóbb webshop)

Melléteszel egy Brit-et mondjuk ( [link] kb. egy árban vannak és a Brit kategóriákkal jobb. :D Múltkor 18 kg-s zsákot vettem 70000-ért. Ki lehet fogni jó áron, csak ügyesnek kell lenni. Mondjuk biztos egyszerűbb bemenni a Tesco-ba, mint egy picit utánajárni, hogy hol mi a legolcsóbb, de hülye lennék Pedigree-vel meg Friskies-sel etetni, ha ilyen áron veszek jó minőségű tápot.

2016. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Megnéztem az isszetételek es egy jót röhögtem, hogy a Darling, Chappi, Friskies kutyakajákban kevesebb van mint egy Orlandoban (Lidl minőség) abban 26% hús van, a többiben meg 4%. Szóval eleg durvának tartom mindenképpen cserélek tápot.

Nem tudom ki kérdezte, igen viszem sétálni. Es MEG nem sportolunk. Vagyis ma éppen voltunk futni, es nyáron szeretnek vele elkezdeni agilityzni. Mivel suliba járok így nem tudok neki minden nap főtt ételt biztosítani.

2016. máj. 5. 12:06
 18/41 anonim ***** válasza:
64%

Vannak középutak is. Én pl. Dog Chow-t etetek, mellé persze kiegészítőt kell adni, pl. főzni egy kis csirkehúst, lével, maradékok, ilyesmik. De inkább húst, mert ez sem van tele azzal.

Viszont mostanában ismertem meg pl. a Joserát, ami nem sokkal drágább, de jobb összetevői vannak, így arra térek át.

2016. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
21%
Semmi baj nincs ezekkel. Mi mega menüt vagy mega mixet etetünk csirke szárnyvéggel, nyakkal meg néha lábbal. 13 éve megvan betegség nélkül az eb, fogai tökéletesek, mozgékony és nem kövér. Köszöni jól van drága marketingszarok nélkül is. Különben is mostanában a fehérje a sláger csak azt mindenki elfelejti, hogy a feleslegesen sok fehérjétől tönkremegy a veséje.
2016. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
61%
Milyen marketingszarokról beszélsz? Ezek a marketingszarok, a normális tápokat szinte egyáltalán nem reklámozzák, ezekkel ellentétben.
2016. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!