Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jók ezek a kutyatápo...

Miért nem jók ezek a kutyatápok? : Darling, Friskies, Chappi, Pedigree? Ezt is sokan rossznak mondjak ( Pedigree)

Figyelt kérdés

Es miért mondja mindenki hogy a Brit Prémium, Josera, Acana jó márkák? Ennek jobb az összetétele? Esetleg tudnátok irni nekem jó ár- értek arányú jó minőségű tapokat? ( mondjuk aminek a kilója nem 1500ft...)

Köszönöm! :)



2016. máj. 5. 08:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
14%

A marketing nem csak annyiból áll, hogy a tv-ben megy a reklám. A drága tápokat valóban nem látni tömegreklámokban, mert ezeknek célzott marketingje van. Elmegyek a takarmányboltba és a bejáraton ott a hatalmas proplan felirat, megnyitok egy kutyás weboldalt ott is valami drága eledelt reklámoznak stb... És nehogy bárki azt gondolja, hogy ezek húsból készülnek. Ugyan úgy a fehérjefeldolgozóból származó állati lisztekből keverik, csak többet tesznek bele mint az olcsóbbakba. Miért is kellene megvennünk 1500 Ft környékén ami gyakorlatilag drágább mint a friss sertéskaraj?

Az mondom kölyök korban tényleg kell egy közép árkategóriás, magasabb fehérjetartalmú táp a növekedéshez, de felnőtt korban tökéletesen megvannak a legolcsóbb megoldásokon ha kiegészítjük húsokkal.

2016. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem változtat azon, hogy ezeket a szarokat reklámozzák minimum egy nagyságrenddel nagyobb költséggel, ergo ezek a marketingszarok, ezt kár lenne vitatni.


A friss húsnak meg a 70 százaléka víz, tehát nem lehet így kilóra összehasonlítani az árat.

2016. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
12%

A mi ebünk egy közepes testű keverék, most 17 éves (nem elírás, tizenhét). Egész életében maradékokat, baromfi mellékterméket, néha 1-1 tojást és a mostanság fikázott tápokat ette. Amikor vidéken is berobbantak a multik akkor nagyon sok ilyet vettem neki (darling, chappi). Életében egyszer volt beteg, azt is gyorsan kiheverte. Kora ellenére mozgékony, bár könnyebben fárad mint régen. Fogai hiányosak már, 20 %-a kihullott. Étvágya jó, de nem kövér. Simán letagadhatna bárki előtt néhány évet ha nem mutatnám meg az oltási könyvét amiben szerepel az 1999-es születés.

Na most én csináltam rosszul 17 éven keresztül, hogy ilyen borzalmas tápokkal etettem vagy tényleg fel van fújva ez az eledelmizéria és tök felesleges vagyonokat kidobni drága száraz tápokra?

2016. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó : a világ legidősebb embere egy 113 éves holokauszt-túlélő. Én is mindjárt megyek Auschwitzba anti-aging kúrára, mert ugye egy eset az már statisztika!
2016. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Soha nem készült ebben a témában statisztika abban viszont biztos lehetsz, hogy a hatóságok vizsgálták eleget ezeket a termékeket és ha olyan rossz lenne már rég megtiltották volna a forgalmazásukat. (Jut eszembe, melyik macskatápot hívták vissza magas vastartalom miatt a napokban?) A saját ebemmel példálóztam, mert leghitelesebb az első kézből kapott információ, de jöhettem volna rengeteg ismerős tapasztalatával. Szerintem elképednél mikor meglátnád a vadász ismerősömet aki vállon hordja be a kutyáinak a vahúr tápot vagy a német juhászos haveromat akinél legutóbb 13 gyönyörű kölyköt felnevelt a kutyusa brunos nevű tápon tartva.

Valljuk be még egy eb sem halt bele a sokat szapult tápokba. Mindenki azt mondja, hogy ezeket nem veszi, de azért elég jól fogynak az áruházakban és a takarmányboltos is raklapon tolja be az üzletbe. Ennek ellenére nemhogy csökkent, hanem nőtt az állatok életkora. Régen 10-12 évről beszélt mindenki, ma ennél magasabb életkor is teljesen normális. Ezeknek az eledeleknek köszönhetjük, hogy nincsenek túlsúlyos vagy túl sovány ebek olyan nagy számban mint azokban az időkben amikor jutott ami jutott nekik.

Elegendő kimenni a természetbe és megnézni egy farkast, rókát, aranysakált amit elejt mondjuk egy fácánt. Első dolga, hogy a beleit eszi meg ami telis-tele magvakkal és növényi táplálékokkal. Ugyan ezt kutyán is megfigyelhetted ha láttál már olyat, hogy elkapott egy tyúkot vagy szándékosan adtak neki, mert utóbbi gyakran előfordul vidéken. Vajon miért eszi meg elsőként, ha annyira rossz neki?

2016. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
72%
Nem arról van szó, hogy a növényi eredetű táplálékok rosszak nekik. De nézd már meg az összetételét! Szerinted valóban hulladékkal kell etetni a kutyát? Szerinted a "maximum 4% hús a barna darabokban" elegendő hús egy ragadozónak? Attól, hogy te még nem hallottál olyat,hogy Egy kutyának baja lett tőle, még nem jelenti azt, hogy ilyen nincs, vagy hogy ritka. Én láttam, nem is egyet. És ne hidd, hogy betiltják, ami nem egészséges. Szerinted minden emberi kaja, amit a boltban árulnak, az egészséges? Hát nagyon nem! Pedig az emberi étel, nem kutyakaja, tehát elvileg még jobban meg kéne szűrni. Amíg nem konkrétan mérgező, nem fogják betiltani.
2016. máj. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
63%
De ha szerinted ezek annyira jó tápok, élj egy hónapig növényi olajat, kukoricacsutkát, szőrt, patát tartalmazó keveréken és éld át az eredményt magad!
2016. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
32%
A kukoricacsutka megkötné a levegő nedvességét és felpuffadna a táp, meg a kutya is szomjan veszne mikor megenné. Szőrt és patát nem tartalmazhat a fehérjefeldolgozóból származó liszt és meg sem enné a kutya. Ez mind-mind városi legenda, de ha nem haragszol én a szememnek hiszek.
2016. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
40%
Akkor szerinted mi az állati származék? Biztosan bélszín, nem?
2016. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Elhullott állatok és vágási melléktermékek lisztje.


[link]

2016. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!