Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nevelhető "panellakóv...

Mennyire nevelhető "panellakóvá" egy 10 éves kutya aki eddig kertes házban élt?

Figyelt kérdés

2016. máj. 9. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Ez így nehéz.

Én már láttam úgy kertes házban élő kutyát, hogy kb. egy 3X2 méteres helyen "élt".


Nálunk több mint 300 négyzetméteren van, plusz ha visszük valahová, legyen séta vagy akármi.


És az sem elhanyagolható, hogy mekkora kutyáról van szó.

2016. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
A kutyának nincs saját élete, te vagy az élete. Simán átszokik mindenre, csak te világosan, türelmesen add tudtára, hogy mit vársz tőle, ő pedig mindent meg fog tenni, amit megért. Neki az a fontos, hogy te a közelében legyél.
2016. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Cocker spániel, és egy elég nagy udvarban mozog szabadon, sajnos nem tudom megmondani pontosan mekkorában is, de olyan átlag udvart képzeljetek el. Sétálni nem nagyon viszem, max heti 1-2x, de akkor majd megőrül, úgy rohan, majdnem megfolytja magát a pórázzal. A házba sokszor bejön, van hogy bent is alszik, szóval a szobatisztaság valameddig megvan (nem tudom, ha nem mehetne ki várna-e vagy nem érdekelné és jólvan az ott bent is)
2016. máj. 9. 22:02
 4/14 A kérdező kommentje:
A másik dolog meg, hogy ha elmegyünk itthonról sír utánunk. Itt a szomszédok már megszokták, de egy panelban nem túl szerencsés, és nem igazán tudom erről hogy kéne leszoktatni
2016. máj. 9. 22:08
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Az ember is "bortonlakova" nevelheto ha eletfogytiglant kap NEM?

Masodik asd el magad idiota!

2016. máj. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Imádni fogja. Menjetek el egy kutyasuliba, oldjátok meg a szerparációs szorongását, és nem lesz gond, pláne ha eddig is kevés volt neki a kerti élet foglalkozást tekintve (ha megőrül sétán, és ritkán viszed, az általában ennek a jele, panelben viszont erre esélyed sincs, napi 3 séta kötelező :)).
2016. máj. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nehezen.

Tengernyi cikk van a témában a neten, hogy a szeparációs szorongást hogyan lehet oldani, de én kikérném az állatorvos tanácsát. Van olyan kutyus, akit sosem lehet róla lenevelni. Talán megijeszti az új hely is, szokatlan lehet neki, hogy nem látja a szabadságot.

Az állatok sokszor szeretik a többi állat jelenlétét, esetleg egy kiskutyus vagy egy macska? De óvatosan, hogy ne érezze magát féltékenynek is.

Tíz éves kutya, az még nem olyan öreg...

Azt kell mondjam, hogy napi 4 óra a minimum séta, azzal el teng-leng. De inkább több.

Amikor tudsz, hétvégente, szánj rá jó sok időt, és ez maradjon folyamatosan így.

2016. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ne tévesszen meg a cockerek makacssága.

Nagyon fogja szeretni, hogy többet láthat, és ha valóban szereted a kutyádat, észrevétlenül átalakítod az életed, és hozzá igazítod.

Reménykedem, hogy nem egyedül élsz vele, és akkor neki van sok esélye sétálgatni.

Az én kutyám egy hiperaktív kutya volt. 5 óra intenzív séta után (ebben volt városnézés, munkahelylátogatás, hogy kapjon sok ingert), egy óra hosszára fáradt volt. De utána felkelt, hogy mehetnékje van... De ez egy hiperaktív kutya volt.

Esetleg ivartalanítsd, akkor talán nyugodtabb lesz.

De kérlek, ne sajnáld tőle a mozgást.

2016. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem szereti a többi állatot, eddig barmilyen kutyával találkozott, mindnek nekirontott. Bár van egy nyuszink, őt eddig nem bántotta, de szereti megfuttatni :D
2016. máj. 9. 22:24
 10/14 A kérdező kommentje:
Meg amúgy nincs nagy mozgás igénye, kifárad egy 5-10 perces sétától :D mondjuk amilyen tempóban ő sétál...
2016. máj. 9. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!