Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nevelhető "panellakóv...

Mennyire nevelhető "panellakóvá" egy 10 éves kutya aki eddig kertes házban élt?

Figyelt kérdés

2016. máj. 9. 21:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

Biztos, hogy van mozgásigénye.

Ceaser Millan nevelési alapelvei közt is az szerepel, hogy a kutyának 3 dologra van szüksége, és abból első a testmozgás (mert a legfontosabb), a másodikra nem emlékszem de talán a falka sorrend vagy a szellemi dolgok vagy a táplálék (bocsi nem ugrik be), és a sorrendben csak az utolsó a szeretet.


Ha ezek megvannak, nem lesz viselkedészavaros a kutyád.

De mozgatással kell kezdeni.

2016. máj. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neki semmi baja a többi kutyával, simán csak neveletlen. De ezt egy jó suliban megoldják.
2016. máj. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 SzMHZs ***** válasza:
100%
Én 3 éves cockert hoztam haza tavaly, udvarból, láncról. Biztos más, mint egy 10 éves, aki már régebb óta megszokta a kertet, de neki viszont van rendesen mozgásigénye. Pillanatok alatt átszokott a benti életmódra, mert foglalkozva van vele a napi simin és kajaadáson túl is. Javaslom a több sétát (persze, hogy olyankor rohan, ha ritkán jut ki), több nevelést, és semmi probléma nem lesz :)
2016. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van egy tacsi keverék kutyusom, 11 évesen felvittem magammal Pestre, mert ott kaptam munkát, de nem tudta megszokni. Odaza 3600 négyzetméter volt neki, ahol futkározhatott, Pesten meg a parkba lerongyolta a pics@nyaló kutyákat, aztán ölbe vittem haza, mert nem volt a városi viselkedéshez szokva. 2 hét után felmondtam a munkahelyemen és a kutyussal hazamentem vidékre, jobb itt neki, itt szokta meg, itt nőtt fel, itt tudok vele "focizni" a kertbe.
2016. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!