Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdeti agresszió megfékezése?

Kezdeti agresszió megfékezése?

Figyelt kérdés
7 hónapos Cane Corsommal sokat járunk futtatóra, ami sajnos nincs elkerítve. Soha nem morgott semmire, kutya, macska, ember, mindenkivel barátságos. Viszont, tegnap az út másik oldalán ment egy kapucnis pasi, és a kutyám elkezdte morogni, utána elindult felé. Rögtön visszahívtam, de lányos zavaromban csak fogtam a nyakörvét, míg a pasi el nem ment. A kérdésem az, hogy mi lett volna a legjobb megoldás, ha leültetem és elterelem a figyelmét, vagy ha rápirítok, hogy mit képzel magáról? Gondolom most kezdi feszegetni a határokat, itt most nagyon nem szeretném elcseszni. Köszi a válaszokat! Járunk kutyasuliba, ott is meg fogom kérdezni.

2016. máj. 11. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészről most kezd igazán éledezni a védő ösztöne. Másrészről kamasz korban eleve gyakori, hogy a kutyák kicsit idegesebbek, ijedősebbek, parásabbak lesznek. Ennek a kettőnek a kombinációja szokott ez lenni.

Egyrészről tiltani kell, értse meg, hogy utcán sétálgató emberre nem mutathat agressziót. Másrészről további szocializáció, hogy tanulja meg, a kapucnis ember nem valószínű, hogy meg fogja őt ölni, nem jelent veszélyt ránézve.

2016. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az állatok megérzik a gonosz, rossz embereket. Lehet csak megakart védeni mert ijesztőnek találta/érezte a pasit. Ha viszont így van akkor ezért nem dorgálhatod meg, csak meg akart védeni tőle. Bár azt sosem fogod megtudni, hogy a pasi rossz szándékú volt-e vagy csak a külseje miatt ugatta meg a kutyusod.
2016. máj. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 elwera ***** válasza:
49%
Ha nincs semmi baj az illetővel, akkor szólj rá a kutyádra. Ha viszont neked is unszimpatikus a hapsi, akkor örülj hogy a kutyád is úgy gondolja ahogy te.
2016. máj. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló vagyok. Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ilyenkor guggolj le a kutyus mellé, simizd meg, nyugtasd meg egy picit, hiszen van valami oka, hogy csak azt az embert ugatta meg (megijedt/fél tőle, nem tetszik neki).
2016. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de az utcán ő nem dönthet, hogy ki veszélyes és ki nem. Hogy nézne ki ha felnőttként az 50 kg-os kutyám ritkítaná az embereket, mert neki nem szimpatikusak. Simogatni meg semmiképp nem akarom, nehogy azt higyje, hogy tök jó amit csinál. Vagy kizökkentés vagy fegyelmezés, nem szeretném ha pórázon kéne leélnie az életét ha az udvaron kívül vagyunk.
2016. máj. 12. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!